Sport.pl

Pele chce rewolucji

Raz na jakiś czas, emerytowana gwiazda futbolu postanawia zabłysnąć jeszcze raz i korzystając ze swojego doświadczenia na boisku, wyskakuje z takimi pomysłami na usprawnienie gry, że aż dziw bierze, że mogło jej to przyjść do głowy.

 

 

Tym razem zaskoczył nas Pele. Już kiedyś stwierdził on, że najlepszym, angielskim piłkarzem grającym w Pucharze Świata był Nicky Butt, a także przewidywał, że jedno z afrykańskich państw wygra tenże Puchar do 2000 roku. Teraz Pele ogłosił, że trzeba zlikwidować ustawiany przez zawodników przy rzutach wolnych mur.

 


''Jest jedna zasada, o której dużo mówiłem w FIFIE. To mur, nie mam pojęcia czemu jeszcze go nie zlikwidowali. Jeden zawodnik fauluje, a potem ma przeciw sobie całą drużynę - to nie jest fair.''

 


Według Pelego, zlikwidowanie muru na pewno zwiększyłoby liczbę spektakularnych goli, a przecież tego oczekują wszyscy kibice. Legenda futbolu nie pomyślała chyba o jednym aspekcie zlikwidowania muru - czy taka nagroda za faul w pobliżu bramki nie sprawi, że pokusa oszukiwania i udawania fauli nie okaże się nie do odparcia? A takiej piłki nożnej kibice na pewno nie chcą oglądać.

Więcej o: