Sport.pl

Piłkarskie ciacha na wielkim ekranie

Słynni piłkarze grają nie tylko na boisku i w reklamach. Od czasu do czasu jakiś reżyser wpada na pomysł, by obsadzić ich w swoim filmie. Oczywiście głęboko wierzymy, że piłkarze mogą być też świetnymi aktorami (tak jak modelki piosenkarkami...). Od reguły odstaje tu jedynie Vinnie Jones.

 

Dzisiaj prezentujemy Wam listę ośmiu najbardziej znanych piłkarzy, których wciągnęła magia wielkiego ekranu.

 

 

Pele

Zatrudnianie piłkarzy jako aktorów prawdopodobnie zaczęło się od niego. Zagrał w klasyku ''Ucieczka do zwycięstwa'' (Escape to Victory), u boku Bobbiego Moora i Ossiego Ardilesa. Na tym jednak nie poprzestał i dostał rolę w brazylijskim serialu ''Os Estranohos''. Nie pytajcie nas co to znaczy.

 

 

Vinnie Jones

Zaczął, zresztą świetną rolą, w filmie ''Porachunki'' (Lock, Stock and Two Smoking Barrels), która spodobała się na tyle, że przeprowadził się do Hollywood i zagrał jeszcze między innymi w ''60 sekund'' (Gone In 60 seconds), ''Kodzie dostępu'' (Swordfish) i ''X-Men: Ostatni Bastion'' (X-Men: The Last Stand).

 

 

David Beckham

Z Jego urodą i uśmiechem jak z reklamy pasty do zębów, można by było podejrzewać, że jest wręcz stworzony do pokazywania się na wielkim ekranie. Jednak Jego role w trylogii ''Gol!'' (Goal) mówią zupełnie coś innego...

 

 

Eric Cantona

Zbyt wiele ról nie miał, ale udało mu się wystąpić obok Cate Blanchett i Dickiego Attenborougha w dramacie Elizabeth.

 

 

Stan Collymore

Miał małą rólkę w kontynuacji ''Nagiego instynktu'' (Basic Instinct), ale na szczęście dla Jego umiejętności aktorskich został tam szybko zabity.

 

 

Ally McCoist

Nie musiał się zbyt długo przygotowywać do roli piłkarza w ''Zwycięskim golu'' (A Shot at Glory), ale Jego umiejętności nie zostały chyba docenione - następna rola jaką dostał była w reklamie dla firmy Landbroke.

 

 

George Best

George poszedł w ślady Hulka Hogana i zagrał w filmie dla dzieci ''Kto zdobędzie Puchar?'' (Cup Fever). Niestety to była Jego jedyna rola, ponieważ dwa lata temu piłkarz zmarł, dożywszy wieku 59 lat.

 

 

Gary Lineker

Gary nie dość, że zagrał to jeszcze udało mu się wkręcić na plan swoją żonę. Oboje dostali wyjątkowo odpowiedzialne zadanie zagrania pary wychodzącej z restauracji, w brytyjskiej komedii ''Awantura o spadek'' (Splitting Heirs).

 

 

Teraz czekamy tylko niecierpliwie, aż Ronaldo zagra w jakimś filmie. Nie wiemy czemu, ale najbardziej by nam pasował do roli podrywacza oszusta. Coś jak ''Tulipan''...

Więcej o: