Polska pokonuje Francję 3:2 na koniec drugiej fazy grupowej i awansuje do najlepszej szóstki mistrzostw! [ZAPIS RELACJI]

Mieliśmy walczyć o dwa sety i awans, sensacyjny wynik meczu USA - Argentyna sprawił jednak, że była to batalia o pozycję lidera. Którą, mimo zwycięstwa, ostatecznie przegraliśmy.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Jestem patriotą i wierzę, stwierdza Ryszard Bosek. Jestem oglądaczem i wierzę - dodaje Irek Mazur. To ja też wierzę i wierzmy. Jutro dzień zasłużonej przerwy. Dzięki za dziś i dobranoc!

LOSOWANIE Pan z Korei wylosował Brazylię i Francję. Aha. Losujemy pierwszego przeciwnika do Brazylii....POLSKA.

Jęk zawodu w sali konferencyjnej. Niemcy do grupy z Francją. Kto trzeci do nas?...

....................................................................................................................

ROSJA.

embed

LOSOWANIE Zaczynamy! Pan z FIVB dziękuja objaśnia, pyta jak wymawiać "Łódź", no losujmy!!!

KONIEC PRZENOSIMY SIĘ DO ŁODZI. Gdzie studio Polsatu dowcipkuje sobie o kulkach Irka Mazura. FIVB, błagam, wszyscy już chcemy iść spać. Ja już oglądam w pozycji na Visotto.

dd internet internet

KONIEC No to może mała zagadka co by umilić oczekiwanie. Znajdź Winiaria:

embed

KONIEC Losowanie na kilkanaście minut - ogłasza studio Polsatu. Kilkanaście? Jureczek, jesteś pewny?

embed

KONIEC No to teraz czekamy na losowanie. Nikt nie wie do końca kiedy ono będzie, i czy za kotarką czy jawnie, kto będzie sierotką i tak dalej, ale byle szybko, bo nie nie ukrywam, że trudy turnieju i mnie dają się we znaki. Tie-breaka relacjonowałam w pozycji na Don Pablito.

PablitoPablito iglaszyte.pl

22:52 Koniec! Znowu Możdżonek! A masz Francuzie jeden. 15:12, a w całym meczu 3:2. Nic nam to nie daje poza satysfakcją i dobrym samopoczuciem, no i Facu nie będzie szantażował kolegów z Bełchatowa i domagał się najlepszego miejsca parkingowe, bo awansowalibyśmy bez nich i tak.

22:50 Możdżonek znowu chce zostać bohaterem! Blok! 14! Po czasie dla Francuzów, meczbol dla nas.

22:49 Wrona jeszcze raz! Włosy: 9/10. I proszę jak ładnie Andrzejek w zagrywce, problemy w przyjęciu kończą się punktem dla Polski. Remis, po 12.

22:47 Fabian psuje zagrywkę, ale papa zachowuje spokój i komentuje bezosobowo "niestety błąd". Nigdy wystarczająco źle Fabian, nigdy wystarczająco źle. O, a Sidibe wreszcie się myli, w jego ślady niestety nie idzie Człowiek Cyrkularka (a było blisko). 10:11.

22:45 Nie ma co oszczędzać sił, Miki huknąl aż miło i jest siódmy punkt dla nas. Dziewiąty dla gości zdobywa znów ten niesamowity Sidibe. Jest i pierwszy punkt Wroneczki! 8:9.

22:43 Jest przełamanie Buszka, krótka nie weszła, weszła mocniejsza powtórka. Błyskawiczna odpowiedź Sidibe, który daje radę również w kolejnej akcji na kontrze. 6:8 i zmiana stron.

22:41 Blok jest teraz naszą najmocniejszą bronią, szkoda, że tego nie wykorzystujemy i psujemy kontry. Konkretnie zepsuł Buszek, który nie dał rady również w kolejnej akcji. Niestety Konar idzie w jego ślady i wynik odwraca się błyskawicznie na naszą niekorzyść. 5:6.

22:40 Dobra, koncentracja. Mamy teraz na boisku mini festiwal bloków (Konar, Możdżonek) i dobre wejście w tie-break. 5:3.

22:38

jaja %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Wyborcza.pl %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Gazeta

22:36 A co to, Wroneczka na boisku. Pobudka pani redaktor.

embed

22:35 Tymczasem pierwsze prezenty z Bełchatowa już dotarły do Facundo Conte.

22:31 O proszę, Konar ma dzisiaj dzień konia w bloku, mieliśmy szansę na punkt kontaktowy, ale niestety, przegrywamy kontrę. Setbol na wagę pierwszego miejsca w grupie dla Francji. Syn trenera wchodzi na boisko tylko po to by zepsuć zagrywkę. Rafał Buszek idzie w jego ślady i koniec zabawy. Przegrywamy czwartego seta 22:25 i już na pewno nie zajmiemy pierwszego miejsca w grupie.

22:28 Gramy jeszcze, atakujemy, ale tego seta już nie wygramy, no nie ma bata. Marechal daje nam 18 punkt psując zagrywkę, ale u nich już 23. A proszę, może jeszcze będzie wypluwanie słów. Konar blokuje, Francuz przekłada rękę na naszą stronę i trochę podgoniliśmy. 20:23.

22:23 Miki kiwa, odpowiada Le Reux ze środka, Mateusz jeszcze raz tym razem w mocnym ataku. I wreszcie zdobywamy punkt w kontrze, brawo Konar. Niestety prowadzenie Francji wiąż raczej z tych bezpiecznych. 15:21.

22:21 Guma i Konar na pokładzie. Jest też Możdżonek. Jedyne czego nam brakuje to punktów. Sidibe po bloku, ciężko będzie uratować tego seta. Zwłaszcza jeśli będzie kończyć kontry tak, jak Konarski teraz (czyli daleko w aut). Na czystej siatce też nie końćzymy, a Sidibe robi sobie na niej co chce. 12:19.

22:18 Punkt za punt, Sidibe, Wlazły, Sidibe, Marechal psuje zagrywkę, to psuje też Mario. 11:16 na drugiej przerwie technicznej.

22:16 Mateusz Mika bawi się panem "181cm" na lewym skrzydle (tym samym, który przyśni się dziś w nocy Kubiakowi), wreszcie uruchamiamy środek i gonimy wynik. 9:13.

22:13 Czarna seria Kubiaka trwa. Dłużej nie potrwa, bo na boisko wchodzi Mikii i zaczyna od udanej kiwki. Wreszcie budzi się polski blok, brawo Karol. Podbijamy atak Sidibe, ale co, Piotrek Nowakowski znów dogrywa na drugą stronę, co Tomasz Swędrowski kwituje krótkim "podstawówka". Pani Tomku, dla pana:

embed

Punktu zresztą w tej akcji nie straciliśmy, bo Le Roux wpadł w taśmę.

22:11 Kubi nadziewa się na blok, raz, drugi, hejże, może na środek? 3:10.

22:09 Buszek z zagrywki mocno JAK TO ON TYLKO POTRAFI, ale w środek siatki. Pięć punktów straty na pierwszej przerwie technicznej.

22:08 Odpowiada w pierwszym uderzeniu Człowiek Cyrkularka. Mario też się nie cacka. 3:7.

22:06 Trochę sobie pograliśmy w dwa ognie w ostatniej akcji (sami ze sobą), w kolejnej Wlazły uderza w aut, nie daje rady i w kolejnej, ale po bardzo długiej akcji skórę ratuje nam cudny atak Kubiego z drugiej linii. 2:6.

22:05 Nicolas, jeszcze jeden taki as i od października parkujesz samochód w krzakach. Czas dla Antigi.

22:03 Wynik w czwartym secie otwiera Kubik, oddaje Marechal i Sidibe w kontrze. Wlazły podbity, Tuia omija blok. 1:3.

21:59 Nie będzie nerwowej końcówki, Siidibe tym razem się myli wręczając nam 25 punkt. Trzeci set dla nas!

21:57 Jeszcze nie teraz. Sidibe zalicza udany atak, a tego challenga to chyba *rozkojarzony* Winiar krzyknął z trybun żeby brać, bo piłka trafia dobre dwa metry przed linią. Sidibe niszczy nas teraz zagrywką i robi się groźnie. 24:22, czas dla Antigi.

21:56 Nicolas Marechal walczy o dobre miejsce parkingowe przed Halą Energia i psuje zagrywkę. U nas na boisku pojawia się wczorajszy bohater Możdżonek, ale póki co nic w bloku zadziałać się nie udaje. Ale jest Wlazły na skrzydle, mamy setbola! 24:21.

21:54 Jaumel przekracza linię środkową! 22:19, dajemy panowie, bo jeśli chcemy zostać w grze o pierwsze miejsce w grupie, tego seta trzeba wygrać. Kolejnego zresztą też.

21:53 Fabcio psuje po przerwie, ale błędem nie popisuje się również rozgrywający gości. A teraz asa dokłada Kubi! I blok na Sidibe! Mario! 21:19.

21:50 Po przerwie technicznej i przegranej kontrze nasza strata wzrasta do trzech oczek. Po zepsutej zagrywce Le Roux dwóch. A po asie Fabiana do jednego! Brawo Fabian. I jeszcze jeden. Papa udaje, że bardziej wzruszony był, kiedy rano Irek Mazur wsypał mu sól zamiast cukru do kawy i analizuje ustawienie w przyjęciu Francuzów. Nigdy nie wystarczająco dobrze Fabian, nigdy wystarczająco dobrze.

21:49 Tomasz Swędrowski właśnie zreflektował się, że Niemcy awansowali do szóstki. Gdzie jest mój kontrakt komentatorski Polsat?

21:45 Znów zerwany atak Nowakowskiego, ale ratują nas Francuzi wpadający w siatkę. O Wronę doprasza się nawet mój tata (widzicie, znam się na sporcie), tymczasem Buszu świetnie wprowadza się do gry zatrzymując w pojedynkę Sidibe. Roztrzęsiony Francuz psuje zagrywkę, tyle, że wcześniej to samo zrobił Wlazły, a Tuia (później) skutecznie zaatakował. Dwa punkty starty na przerwie technicznej.

21:44 To nie jest dobry czas polskiego środka. Karol psuje zagrywkę, w kolejnej akcji Piotrek zrywa akcję. Ej to, co możemy czas wciągnął czarne skarpety na nogi? 11:14.

21:40 Człowiek Cyrkularka wbija nam krótką, Kubiak uderza równie mocno, ale w aut. Miki w sam środeczek boiska z drugiej inii. Niestety, Francuzi znów lepsi w przepychankach na siatce. 10:11. Ups, dwanaście po asem Marechala. Mateusz w karze za złe przyjęcie wpuszcza na boisko Buszka. 11:12 po krótkiej Kłosa.

21:38 Marechal podjął próbę podbicia ataki Kubiego, ale jako że wyglądało to bardziej jak zjeżdżanie na sankach, właśnie schodzimy na przerwę techniczną z dwoma oczkami przewagi.

21:37 A teraz znów tracimy dwa punkty z rzędu po błędach, ale szczęście tym razem Cichy Pit się nauczył. Wlazły jeszcze raz. 7:6.

21:35 U nas tymczasem u nas Fabian stawia skuteczny blok wyrównując stan seta na 4:4. Na prowadzenie wychodzimy po ataku Wlazłego z kontry.

21:34 Jak zwykle spóźniona na trzeciego seta, ale mam dobrą wymówkę - podglądam co się dzieje w meczu Kanada - Niemcy, który miał wyjaśnił ostatnią niewiadomą w sprawie Wielkiej Szóstki. No i właśnie się wyjaśniła - Grozer i spółka wygrali drugiego seta co oznacza, że Kanadyjczycy mogą się teraz rozebrać i wygrać do minus dziesięciu, a i tak nic nie wskórają.

21:22 Jest dłuższa przerwa, to będzie kącik łzy za Matthew Andersonem.

Matthew AndersonMatthew Anderson PAWEL MALINOWSKI PAWEL MALINOWSKI

Matthew, wszystko przebaczone. Wszystko. Nie jedź nad ten Bałtyk dziecino . Za zimno. Albo masz, załóż czapkę.

embed

21:18 Ajjajaj. Mika obija blok, piłka leci leci, Winiar rozwiązuje trzy krzyżówki, nasi patrzą nadal i co, i boisko. Mateusz nie daje rady również w kolejnej akcji, dobija nas Sidibe. Polska przegrywa drugą partię 21:25.

21:16 Jedna kiwka Gumy seta jednak nie czyni i znów daliśmy sobie odjechać na 4 punkty. 18:22. Marechal psuje zagrywkę po czasie na żądanie Antigi, Konarski uderza z kontry i już tylko dwa.

21:15 Po przerwie Dawid akurat psuje zagrywkę, ale Pablito, Don Pablito.

embed

Król.

21:13 Konar zdaje się coraz lepiej wprowadzać do gry, co potwierdza kolejny dobry atak, niezła zagrywka, o i jeszcze jeden atak z kontry wypracowaną tą zagrywką właśnie. Odrabiamy. Konarski! Znowu! Po bloku. Już tylko oczko straty, czas dla gości. 17:18.

21:11 W międzyczasie na boisku pojawiła się Ruda Puma oraz Szatyn Konarski. Ten drugi zdobył nasze dwa ostatnie punkty, ostatni dla Francuzów zdobywa Sidibe. 14:18.

21:08 No to trochę się nam teraz powtórka z pierwszego seta robi tylko w drugą stronę. Na drugiej przerwie technicznej mamy pięć puntów straty, trener Antiga przeskoczył na wyższe poziom zdenerwowania (mówi po angielsku), ale poziom hard (krzyki po włosku) jeszcze to nie jest.

21:04 Pan cyrkularka to Frack Laffitte, który jeszcze parę dni temu wyglądał zupełnie normalnie. Pamiętam, przecież jeszcze nie zwariowałam.

embed

Nie każdy może być Ivanem Zaytsevem.

21:02 Tuia myli się w zagrywce, to samo czyni Piotrek, który znów wykonuje swój charakterystyczny gest kompulsywnego zagryzania koszulki po zepsutej akcji. Fabian nie niszczy reprezentacyjnego mienia po swojej nieudanej zagrywce, ale punkt stracony. Wlazły zablokowany przez pana cyrkularkę. 8:12.

20:59 Przed początkiem spotkania trener Antiga tłumaczył decyzję o ponownym wystawieniu w wyjściowym składzie Pitera tym, że chce żeby środkowy odzyskał pewność siebie i znów złapał dobry rytm. Piotrkowi szło nieźle, ale teraz niestety jego autowy atak zaprosił obydwie ekipy na przerwę techniczną. Dwa punkty w plecy. Ups, po autowym ataku Kubiaka już trzy.

20:57 Mikuś, taki z ciebie miły chłopiec, nie kiwaj więcej. Kolejny punkt z kontra dla gości, ale zostajemy w remisie, bo Antosiek uderza z trudnej piłki w aut. Drugi raz nasz honorowy Kędzierzynian już się nie myli. 6:7.

20:55 Piłkę z tamburynem pomylił teraz Toniutti, sędzia czuwa i odgwizduje nieczyste odbicie. Piękną czapą popisuje się nasz niespełniony skrzypek, Mario za to zupełnie nie popisuje się w polu zagrywki. Atak z kontry zarzuca nam Tuia. Po 5.

20:52 Drugą partię zaczynamy nie najszczęśliwiej od bloku Marechala, na który nadział się jego były kolega z Jastrzębskiego, ale ten sam przełamuje się już w następnej akcji. Miki w kolejnej akcji próbował sprytnej kiwki, acz bardziej od akcji siatkarskiej przypominało to grę na skrzypcach. Sprawdzamy blok po ataku Rouziera, był. Po 3.

20:47 Papa Drzyzga jest już w tak relaksacyjnym nastroju, że wspomina narodziny swojego syna na francuskiej ziemi. Na tę siatkarską sprowadza go blok na Konarskim, ale kończymy seta już w drugiej próbie. Wygrywamy pierwszego seta. 25:18 .

20:45 Marechal, niby amigo, a taki cwany.

embed

Na kiwkę Nicolasa odpowiadamy atakiem Kubiego, dokładamy punkt Wlazłego i cieszymy się z pierwszego setbola. 24:17.

20:44 Wlazły atakuje na czystej siatce, Kłos zakłada czapę i w radosnej atmosferze dopływamy do końca pierwszego seta. 22:16.

20:43 Zmiany w ekipie Francji. Wcześniej na boisku pojawił się nasz amigo z Jastrzębskiego Marechal, teraz Sidibe, amigo N'Gapetha.

20:38 Żelazne nerwy i sokole oko Zatiego. Piłka po bloku na Wlazłym wracała na nasza stronę niebezpiecznie blisko linii, Antośkowi aż się lico całe zarumieniło w proteście, ale nic z tego. Lico rumieni się jeszcze bardziej, gdy Francuzi reklamują atak Wlazłego z kontry. Ale boisko! Utrzymujemy przewagę na bezpiecznym poziomie. 19:14.

20:37 Kiwka Kubiego, atak Kłosa, odpowiedź czerwonowłosego. 15:12.

20:35 Ale dobra, zostawmy francuskie koty, zajmijmy się polskimi blokami. Taki właśnie zaliczył Cichy Pit, później Fabian, nasza przewaga wzrosła do 13:8, trener Tillie wziął czas. To nazwisko wcale nie jest ciężki do zapamiętania ani trudne do zapisania. Co jest ze mną.

20:32 Ciężko będzie ocenić powodzenie akcji syna trenera (zaraz się nauczę nazwiska), bo teraz na przykład uderzył w aut a zszedł do kolegów uśmiechnięty, jakby właśnie znalazł pióro bażanta na łące. Ale słuchajcie, byłam wcześniej na jego instagramie, on ma po prostu taki wyraz twarzy. W przeciwieństwie do swojego kota.

20:31 N'Gapth psuje zagrywkę i zaprasza obydwie ekipy na pierwszą przerwę techniczną. Dziś gramy na luzie, jest spokojnie, Stefan mówi po polsku.

20:29 Oczywiście ten syn trenera to po francuskiej stronie. Stefan jeszcze trochę będzie musia poczekać.

Polska - Iran. FIVB MS 2014Polska - Iran. FIVB MS 2014 %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Wyborcza.pl %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Gazeta

20:27 Zepsuta zagrywka, za zepsutą zagrywkę, rozegranie syna komentatora, atak syna trenera, krótka Cichego Pita. Po 4.

20:25 GRAMY. Pierwszy punkt dla N'Gapetha, oddajemy Kłosem ze środka, ci Rouzierem. 1:2.

20:23 Philippe Balin, który przecież parę lat prowadził kadrę naszych dzisiejszych rywali, pożyczył środki przeciwbólowe od Winiaria , sam już trochę nie wie gdzie jest, co się dzieje i który jest rok, ale na wszelki wypadek zaśpiewał obydwa hymny.

20:20 Hymny. Jeden z Francuzów zagra dziś z cyrkularką na głowie. Jeszcze nie wiemy jaki wpływ na wynik może to mieć.

20:18 PrntScr Alert! Michał Winiarski z synkiem i mamą.

20:03 Polsat nie ma litości i pokazuje nam powtórki z meczu Francuzów, w którym ich libero złamał palec ze zbliżeniami na odginający się nienaturalnie mały paluszek. Co będzie następne? Mało kotek Ivana Zaytseva spada z kanapy? W brodę Andrzeja Wrony wplątuje się pajęczyna? Oliwierowi Winiarskiemu spada hot dog na posadzkę? Gdzie jest Karolina Szostak kiedy potrzebujemy żeby znalazła kibica z saksofonem?

Nie ma.

No to wspomniany kotek:

Ivan ZaytsevIvan Zaytsev internet

19:58 Pod nieobecność Michała Winiarskiego obowiązki kapitana przejmie Michał Kubiak. Obowiązki cenzora w rozmowach z sędziami przejmie Krzysztof Ignaczak.

19:53 Ale to wcale nie będzie taki znowu mecz przyjaźni, w którym siatkarze wyciągną swoje ulubione kąpielówki , kijki do kiełbasy i zrobią sobie plaże. Ciągle gramy przecież o pierwsze miejsce w grupie, które da nam rozstawienie w następnej fazie.

19:46 Ale jedna łyżeczka dziegciu jest. Przegrana USA oznacza, że jej kosztem awansuje Iran. I nie będę kłamać, że taki obrót spraw mnie cieszy, no nie. Z Matthew już się przeprosiliśmy, a ten jego kilkudniowy zarościk jest super.

Mecz Argentyna - USAMecz Argentyna - USA &Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl &Fot. Pawel Malinowski / Agencja Gazeta

Więc trochę żalu do Serbów, którym chciało się średnio z Iranem, jest. Koniec chłopaki, nie będzie kolacji. Kuchnia hotelowa zamknięta.

7Spotkanie reprezentacji Polski z prezydent miasta Lodzi7Spotkanie reprezentacji Polski z prezydent miasta Lodzi %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Wyborcza.pl %Fot. Tomasz Staczak / Agencja Gazeta

Jedźcie sobie tę mąkę.

Nothing gay hereNothing gay here facebook.com/AleksandarAtanasijevicOfficialProfile

19:37 Jesteśmy w szóstce! Liczyłyśmy na serbskich braci w meczu z Iranem, ale skończyło się na 1:3. Tymczasem niesamowitą niespodziankę zrobili nam Argentyńczycy, którzy pokonali Amerykanów 3:2 i teraz wszystko już może się na boisku wydarzyć, awans jest nasz. Krzysiek Ignaczak przed kamerami Polsatu zapowiadał wysłanie szampanów do naszych amigo z Bełchatowa, my już pakuje Facu worek białych kąpielówek, Nico, a ty co chcesz? Krzesła? Spoko, Cały katalog Ikeii jest twój.