Sport.pl

Co ma wspólnego Conchita Wurst z piłką nożną?

No i stało się. Najsłynniejsza kobieta z brodą świata trafiła na portal Ciacha.net.

Jeśli spędziłyście ostatni tydzień łowiąc flądry w Rowie Mariańskim lub z jakiegokolwiek innego powodu nie wiecie kim jest Conchita Wurst, już wyjaśniamy. Jest to sceniczne alter ego piosenkarza z Austrii Thomsa Neuwirtha, który w minioną sobotę wygrał w Kopenhadze konkurs piosenki Eurowizji. Jego występ i zwycięstwo wzbudziło mnóstwo kontrowersji na całym świecie, ostra fali krytyki przelała się również przez Polskę, a dołączyło się do niej kilku naszych codziennych bohaterów:

A przechodząc do rzeczy. Co wspólnego ma ten osobliwy performer z piłką nożną (a dokładniej z brazylijskim mundialem)? Spokojnie. Nie nagra teraz w ekspresowym tempie nowej oficjalnej piosenki mistrzostw, nie wystąpi na otwarciu, nie zaśpiewa hymnu żadnego z krajów.

Wszystko przez bogatą wyobraźnie brytyjskich brukowców, które w zwycięstwie Conchity upatrują dobrego omenu dla swojej reprezentacji. Serio. Tak się złożyło, że ostatni raz kiedy Austria zwyciężyła Eurowizję (1966), był rokiem w którym reprezentacja Anglii po raz pierwszy i ostatni w historii sięgnęła po mistrzostwo globu w piłce nożnej.

Czyli pamiętajcie. Jeśli Anglia wygra w tym roku mundial, będzie to zasługa Conchity Wurst. Więcej. W 1966 po Puchar Europy sięgnął Real Madryt. Królewscy swoje zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów też będą zawdzięczać Conchicie.

Więcej o: