Sport.pl

Tak Legia świętowała mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

Duuuużo piwa, jeszcze więcej rac, ognia, dymu, szalonego Ljuboji i wniebowziętych kibiców.

Legia postawiła w niedzielę soczystą kropkę nad i pieczętując swoje mistrzostwo Polski zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław aż 5:0. Hat-tricka - i to klasycznego - ustrzelił Marek Saganowski, po golu dołożyli Kucharczyk i Miro Radović, który gola zadedykował żegnającemu się z Legią Danijelowi Ljuboji.

Zwycięstwo nad Śląskiem smakowało tym lepiej, że przecież a) poprzedzał je szpaler zrobiony przez piłkarzy Śląska, b) wszyscy doskonale pamiętają, w jaki sposób i śpiewając jakie piosenki i o jakim klubie swoje zeszłoroczne mistrzostwo świętował Śląsk. Ale radość kibiców wybuchła już na długo przed meczem i zamanifestowała się w pięknej oprawie...

 

Oprawa Legii przed meczem ze ŚląskiemFacebook.com//Legia Warszawa

 

...i w dużej ilości na raz dymu...

...który uniemożliwił punktualne rozpoczęcie spotkania. Legia i Śląsk zaczęły z kwadransem opóźnienia w stosunku do pozostałych meczów, fundując tym samym zawodnikom w Gliwicach i w Łodzi półgodzinne przerwy, bowiem drugie połowy w ważnych dla układu tabeli meczach Piast - GKS i Widzew Podbeskidzie musiały rozpocząć się o tej samej porze.

Radość masakry trwała więc przy Łazienkowskiej dobre dwie godziny, po meczu zaś - zgodnie z nową świecką tradycją - rozpoczęła się dekoracja, confetti, Sen o Warszawie i słitfocie z trofeum - pierwszym od siedmiu lat, smakującym tym lepiej, że wzbogaconym o Puchar Polski, co dało Legii pierwszą od 18 lat podwójną koronę.

Trofeum wjechało z pompą...

...odebrane zostało z godnością (No powiedzmy, że z godnością. Godność zresztą chyba nie jest najwłaściwszą postawą podczas celebrowania Podwójnej Korony)...

...a wyjechało na miasto z ekstatyczną radością, najpierw na Agrykolę, potem na Plac Zamkowy, a później znów na Agrykolę -  feta mistrzowska trwała w Warszawie do późnych godzin wieczornych. Zdjęcia z niej - bardzo ładne zdjęcia - możecie obejrzeć w naszej galerii. Nawet Pałac Kultury przybrał na ten dzień jedynie słuszny kolor ;)

Pałac Kultury i Nauki Agencja Gazeta

 

A to zdjęcie jest chyba najpiękniejszym zdjęciem z mistrzowskiej celebracji jakie widziałyśmy (nie licząc córeczki Pepe Reiny):

I jak Wam się podoba Mistrz Polski 2012/13?

Więcej o: