Sport.pl

Wtorek z Ligą Mistrzów w 9 obrazkach

Czyli 9 tysiącach słów, bo jak wiadomo, jedno zdjęcie mówi więcej, niż tysiąc słów.

1. Wściekła radość PSG

PSGReuters


.


 

 

 

Nie wiemy dokładnie, jakie uczucia nam towarzyszą gdy patrzymy na te zdjęcia - czy jest to podniecenie, czy strach, czy fascynacja, czy trwoga, czy święta groza? Ezequiel Lavezzi i Zlatan Ibrahimović cieszą się z bramki na 1:0 w 10. minucie meczu z Valencią, ale cieszą się z taką furią, wściekłością, tak bez śmiechu, jakby wcale nie strzelili właśnie ładnej bramki w grze będącą wieczorną rozrywką milionów, ale jakby byli co najmniej hordą dothrackich wojowników, która ucztuje na ciałach pokonanych wrogów, wdychając zapach napalmu o świcie. Groza.

Na szczęście po drugiej bramce cieszyli się już normalnie, jak mili, sympatyczni młodzi ludzie, którzy w życiu nie słyszeli o Billu Shankly'm.

 


Javier Pastore

 

2. Czerwień dla Zlatana

ZlatanReuters


 

Zlatan miał być gwiazdą tego meczu, tymczasem okazało się, że nie dość, że gole strzelali jego koledzy, to jeszcze on sam znalazł się w protokole meczowym tylko w rubryczce "czerwone kartki" i w rewanżu w Paryżu nie zagra. Tylko, że same już nie wiemy, czy kibice Valencii powinni się z tego powodu martwić, czy cieszyć.

3. Everybody was kung-fu fighting....

Cetic - Juventus 0:3


 

Cetic - Juventus 0:3Reuters


 

To trochę streszcza ten mecz, choć może zamiast walki kung-fu przypominał on raczej stary dobry mecz bokserski, w którym Celtic cały czas nacierał lawiną ciosów, ale to Juventus bezlitośnie i skutecznie wypunktował rywala. Bramki strzelali Matri...

 

JuventusReuters

 

Marchisio, piękny jak zwykle a w natchnionym szale radości jeszcze piękniejszy...

 

CLAUDIO MARCHISIO

 

...i Mirko Vucinić.

 

I choć taki właśnie wyrachowany, zdyscyplinowany i skuteczny Juventus kochamy, to jednak żal nam trochę dzielnych piłkarzy Celtiku, któzy na własnej murawie musieli przeżuwać gorycz porażki...

A Wy, zadowolone jesteście z wtorkowych rezultatów w Lidze Mistrzów?

Więcej o: