Polska - Argentyna 3:0! Polacy wracają na zwycięską ścieżkę [MINUTA PO MINUCIE]

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC To nie było najlepsze spotkanie w historii kadry Anastasiego, w naszej grze, zwłaszcza w pierwszym secie, ciągle było widać trochę tej nerwowości i niepewności z meczu przeciwko Bułgarom, ale na koniec liczy się tylko wynik, ale ten lepszy mógł nie być. Mamy nadzieję, że to pewne zwycięstwo uspokoi Polaków i teraz pewnym krokiem będą zmierzać po olimpijski medal.

Za dziś już dziękuję i żegnam się z Wami tym razem na nieco dłużej, do usłyszenia w ćwierćfinale!

19:08 Chciałyśmy krzyki komentatora i mamy. Kończymy mecz ze środka i wygrywamy seta 25:16, a całe spotkanie 3:0.

19:06 Jeszcze nie teraz. 16.

19:04 Jeszcze 15, jeszcze Jarosz na boisku, ale my już myślimy o tej kiełbasce i musztardzie sarepskiej. Piłka meczowa!

19:02 No i patrzcie, mają te 7 punktów w plecy, praktycznie przegrany mecz, a i tak walczą jakby nigdy więcej już mieli nie zagrać w siatkówkę. Nie smucimy się po tej przegranej kontrze, zasłużyli sobie na ten punkt. Tymczasem po ataku Zibiego i Kurka w kolejnej akcji mamy już 22 punkty. Po drugiej stronie skromne 14.

19:00 Gdybyście chciały urządzić kiedyś grilla w Argentynie, już wiecie do kogo się zwrócić. Jeśli planujecie uczcić tak zwycięstwo Polski, możecie już chyba wyciągać węgiel. 20:13, czas dla przeciwników.

18:58 Punkt za punkt, teraz to sobie możemy. Rucek na zagrywkę, gramy blokiem, ale Quiroga bardzo sprytnie w drugim podejściu. 18:13.

18:57 Ale jeszcze poczekajmy. Jest 11 punkt dla Argentyny, 17 dla nas zdobywa technicznym atakiem Zibi.

18:56 Rozluźnieni i uśmiechnięci Polacy schodzą na przerwę techniczną po ataku Kurka. Dorobek punktowy rywala bez zmian, chyba już mamy ten mecz w garści.

18:55 Magneto pozazdrościł Cichemu glorii chwały i postanowił sobie zablokować Conte. Odpowiedź Perrery skuteczna. 15:10.

18:55 Znowu na środek i znowu skutecznie. 14:9.

18:54 No jeśli nadal ma mi się zacinać stream na Sole podnoszącym koszulkę to tak, poproszę.

18:53 Silent Pit przypomina, że mamy też środek. Jubilat chciał sobie huknąć, tak urodzinowo, i uderza de Cecco z przechodzącej. 13:8.

18:52 Argentyńczycy zaczęli się już do nas zbliżać wynikiem, ale te głupie pomysły dosłownie wybija im z głów Zibi Bartman na zagrywce. Druga próba już duża gorsza. 11:8.

18:49 Conte skutecznie po przerwie, prace w obronie Argentyńczyków niweczy przestrzelonym atakiem Perrerya. Facundo popisuje się atakiem z sytuacyjnej piłki czym zdobywa 6 punkt dla swojej drużyny. U nas 9.

18:47 Taką teraz kontrę z wykończeniem Kurka zrobiliśmy, takiego asa zaserwował Winiar, taki blok Magneto postawił, że z wrażenia zapomniałam, że żeby to co myślę pokazał się na ekranie, trzeba użyć klawiatury. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z czterema punktami przewagi.

18:45 Bartman nie myli się dziś prawie wcale, Conte zdarza się to kolejny raz. 4:3.

18:43 Trzecią partię rozpoczynamy od zepsutej zagrywki i nieudanej akcji na środku. Pierwszy punkt zdobywa dla nas z niemalże z przewrotki Michał Winiarski. Ziomek blokuje plas Conte i już remis. 2:2.

18:39 Ale wystarczy nam tylko jeden! Jarosz powtarza świetną zagrywkę, a dzieła zniszczenia dokonuje Kurek z przechodzącej. 25:20, 2:0.

18:38 Jak my lubimy historię z rezerwowymi wchodzącymi z ławki i puszczającymi asy. Mamy cztery setbole!

18:37 Na skrzydle przypomina o sobie Sebastian Sole (cześć Sebastian, tak w ogóle). My odpowiadamy atakiem super skutecznego Zibiego. 23:20, Rudzielec na zagrywkę.

18:36 I znowu zaczynamy odjeżdżać w końcówce. Kapitan dołącza do Zibiego na skrzydle i blokujemy aż iskry lecą. 22:19.

18:34 Awww! Zibi przypadkowo odepchnął Quirogę przy ataku i poszedł go wziąć za rączkę pod siatkę i przeprosić. A Rodrigo nie umie się bawić i atakuje skutecznie w następnej akcji. 20:19. Po akcji Bartmana już 21.

18:31 My tu sobie popadamy w dywagację, a siatkarze rozgrywają chyba najładniejszą akcję tego meczu. Argentyńczycy bronili z takim zaangażowaniem, że aż zrobiło się nam ich trochę szkoda kiedy punkt padł ostatecznie łupem naszych. Po przerwie na żądanie trenera rywali mamy festiwal zepsutych zagrywek. 19:17.

18:28 De Cecco kiwnął teraz tak, że Andrea Anastas mógł tylko podrapać się z uznaniem pisakiem po drodze. My dowiadujemy się o koszykarskiej pasji rozgrywającego, więc z Quirogą, o którego piłkarskich zapędach słyszałyśmy już w tym meczu dwukrotnie, nie pogra. Czekamy na informację czy dziadek Conte lubi badmintona.

18:26 Zibi błysnął teraz kunsztem i gładziutkim licem (półtora seta potrzebowałam na dostrzeżenie) na prawym skrzydle, Kurek po raz kolejny potwierdza klasę w kontrze. Mamy oczko przewagi na drugiej przerwie technicznej.

18:24 Walczyliśmy o tę piłkę jak opętani i opłaciło się - Quiroga z wrażenia uderza w aut, niestety szansę na punkt przewagi niwelujemy niepewnością na siatce. Po ataku Kurka nie ma żadnych niepewności. Po 14.

18:23 Winiar się wkręcił. Obejmujemy prowadzenie, była szansa nawet na dwa punkty, zamiast tego po dwóch atakach po bloku mamy jeden w plecy. 12:13.

18:21 Sprytna kiwka Conte, Polacy reklamują piłkę rzuconą, cóż, nie winimy ich, każda okazja do zaciągnięcia pięknego Facu pod siatkę dobra. Odpowiada Winiar, sędziwie wprowadzają trochę rumoru zmieniając decyzję, ale punkt dla nas. Po 11.

18:19 Coś się nam te celowniki rozlegulowały. Kurek w aut, ale w kolejnej akcji nie pozostawia już żadnych złudzeń. 8:9.

18:17 Dżentelmen Ziomek z troski o zdrowie asystentki operatora zostawił tym razem żołędzie w spokoju. Pierwsza przerwa technicza, 7:8.

18:15 Złe minuty Polaków. Najpierw Zibi wyrzuca piłkę w aut, później jakieś dziwne przygody na siatce. Ale już opanowujemy sytuację, jest remis. Po 6.

18:12 Zaczynamy udanym atakiem i tylko trochę fuksiarskim punktem bezpośrednio z zagrywki Kurka. Zabranym od razu przez Fortunę przy próbie przebicia wybronionej piłki. Tymczasem pierwszy punkt z ataku zdobywają Argentyńczycy. 3:2.

18:10 Swoją drogą pan Dębowski chyba trochę przesadza z tym tonowaniem swojego komentarza. Wygraliśmy seta na igrzyskach z mocnym rywalem do 18, a czujemy się jakbyśmy właśnie pokonali Sri Lankę 28:26 w turnieju o puchar prezesa Kropli Beskidu.

18:08 Koniec zabawy. Nie wyglądało to tak pewnie do połowy seta, ale później poszliśmy w budowanie przewagi i tak oto atak Zibiego zakończył seta przy stanie 25:18.

18:07 22 przynosi nam Winiar, 23 ślicznym atakiem z drugiej linii Kuraś. Winiar wyczynia cuda na siatce i już setbol. Pierwszy obroniony. 24:18.

18:06 I jeszcze jeden as Ruciaka! It's bjutiful! No ta krótka Argentyny też. 21:17.

18:04 Haha, macie! Rucek wszedł na boisko domagać się sprawiedliwości i strzelił asa. 20:16.

18:02 Punkt za punkt. I wreszcie odskoczenie za sprawą sprytnej akcji na siatce Winiara. 18:15. 19! A jednak nie, sędzie orzeka aut po zagrywce Kurka. Po co powtórka.

18:01 Udany atak Cichego zaprasza nas na drugą przerwę techniczną. Trzymamy przewagę dwóch punktów, ale jesteśmy dalekie od nazywania jej bezpieczną.

17:59 No i mamy karę za sekundę rozprężenia. Nie przyjmujemy zagrywki, ale Bartek Kurek niszczy marzenia rywala o serii punktów. 15:13.

17:58 Argentyńczycy sprezentowali nam teraz tyle punktów, że należy im się zdjęcie:

14:11.

17:56 Przypomina o sobie król piłki sytuacyjnej, niestety "nasz jubilat" psuje zagrywkę. 12:11.

17:55 Była kontra w powietrzu, ale Kurek znowu nie daje rady blokowi. Perrerya przekracza linię środkową, ale więcej prezentów na razie nie będzie. 11:10.

17:54 Oj już tylko jeden. Kraś blokowany. Piotr Dębowski ewidentnie ugiął się naciskom i przeszedł przed tym meczem kurs kontrolowania emocji.

17:53 I jeszcze jedna kontra zakończona tym razem przez Zibiego. Odjeżdżamy na trzy punkty, po ataku Argentyńczyka z powrotem dwa.

17:51 Bardzo ładna i szybka akcja Polaków zakończona na lewym skrzydle przez Kurka. Bronimy, wyprowadzamy kontrę i w rezultacie na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z dwoma punktami przewagi. "Nie jest źle" - stwierdza komentator. Czyli, że jak będziemy wygrywać 20:12 to "będzie okej"?

17:49 Zibi po bloku i w kontrze i już remis. 5:5. Jeszcze nie wiem co myślę o niebieskich strojach Polaków, wiem co myślę o asie Magneto. No, że fajnie. 6:5.

17:48 Magneto do dwóch razy sztuka ale trafia. Takoż czyni Facundo Conte. 2:4.

17:45 Gramy. Sędzia główny chciał jeszcze raz zobaczyć jak seksi wygląda w błękicie Bartek Kurek i kazał mu powtórzyć zagrywkę. Niewzruszeni Argentyńczycy kończą atak, pierwszy punkt zdobywa dla nas autem Sebastian Sole. Drugi skuteczny atak rywala. 1:2.

17:42 Z Bułgarią to była tylko taka czkawka i zimny prysznic prysznic dla dziennikarzy TVP. Dziś gramy swoje i wygrywamy. Nie ma z resztą czasu na wstępy, bo dziś niestety jestem w gronie biednych streamujących. W warunkach dalekich od studia w Warszawie wita i na relację zaprasza red. ruby blue.