"Dobrze, że słabszy dzień przyszedł teraz, a nie później"

REUTERS/IVAN ALVARADO

Tak porażkę z Bułgarią podsumowują polscy siatkarze, a my podpisujemy się pod tymi słowami  wszystkimi długopisami w promieniu 10 mil.

 

Konkretnie uwagę taką wygłosił Łukasz Żygadło, ale bałyśmy się, że jeśli zilustrujemy wypowiedź jego zdjęciem, możemy nic więcej już nie napisać.

 

Poland's Lukasz Zygadlo lies on the court after losing their men's Group A volleyball match to Bulgaria at the London 2012 Olympic Games at Earls Court July 31, 2012.  REUTERS/Ivan Alvarado (BRITAIN  - Tags: SPORT VOLLEYBALL SPORT OLYMPICS)

 

Ziomek, tak i jak reszta kadrowiczów czemu absolutnie dziwić się nie można, nie był szczególnie rozmowny po meczu, ale starał się przyjąć sytuację na chłodno, bez dorabiania większej filozofii:

 

Zespół bułgarski zagrał bardzo dobrze, a my z kolei popełniliśmy bardzo dużo błędów. Potrzebowaliśmy więcej spokoju w kilku akcjach pierwszego seta. Przyszedł słabszy dzień, ale dobrze, że teraz, a nie później - podsumował rozgrywający. Musimy po prostu wyjść na boisko i grać - zakończył swoją wypowiedź.

 

W podobnym tonie i krótkich żołnierskich słowach wypowiadał się po meczu chyba najlepszy po naszej stronie boiska Bartosz Kurek.

 

Przegraliśmy dzisiaj z przeciwnikiem, który był po prostu lepszy. Zagrał bardzo dobre spotkanie, my nie dotrzymaliśmy im kroku, nie weszliśmy na ich poziom. Walczymy dalej, turniej się jeszcze nie kończy - zapowiedział przyjmujący.

 

Boli nas trochę ten smutek mimo wszystko przedzierający się przez słowa siatkarzy, ale same naprawdę dalekie jesteśmy od rozpaczy, bo jeśli mamy już w tym Londynie przegrywać, to lepiej żeby działo się to teraz, a nie na przykład w ćwierćfinale. Bo w to, że w nim zagramy, nie przestałyśmy wierzyć ani przez moment. A może przy okazji ostudzi się trochę kibicowskich i dziennikarskich zwłaszcza głów? Jeszcze się okaże, że ta porażka wyjdzie nam na dobre :)

 

P.S. Polakom nie można odmówić jednego. Mimo wyraźnie słabszego dnia, walczyli do upadłego.

 

 

Poland's Zbigniew Bartman (R) crashes into a ball boy as he chases the ball during their men's Group A volleyball match against Bulgaria at the London 2012 Olympic Games at Earls Court July 31, 2012.  REUTERS/Ivan Alvarado (BRITAIN  - Tags: SPORT VOLLEYBALL OLYMPICS TPX IMAGES OF THE DAY)

 

Poland's Michal Winiarski (2) looks back after crashing into the backwall saving a shot against Bulgaria during a men's volleyball preliminary match at the 2012 Summer Olympics Tuesday, July 31, 2012, in London. (AP Photo/Chris O'Meara)

 

 

Workers scatter as Poland's Krzysztof Ignaczak (16) goes for a return against Bulgaria during a men's volleyball preliminary match at the 2012 Summer Olympics Tuesday, July 31, 2012, in London. (AP Photo/Chris O'Meara)

Skomentuj:
"Dobrze, że słabszy dzień przyszedł teraz, a nie później"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
  • 4 x 7,5 km sztafeta M
  • 50 km ze startu wsp. st. klas. M