Polska - Włochy 3:1! Siatkarze wygrywają na inaugurację turnieju olimpijskiego! [MINUTA PO MINUCIE]

Pierwszy set pokazał, że Polacy jednak czują na sobie tę olimpijską presję, że za wcześnie cała Polska wiesza już na ich szyjach medale, a igrzyska to zupełnie inna historia. Ale gdy tylko opanowali nerwy i zaczęli grać swoje, Włosi mogli tylko stać, patrzeć, protestować. Cudowna inauguracja, 3:1!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Pierwszy set pokazał, że Polacy jednak czują na sobie tę olimpijską presję, że za wcześnie cała Polska wiesza już na ich szyjach medale, a igrzyska to zupełnie inna historia. Ale gdy tylko opanowali nerwy i zaczęli grać swoje, Włosi mogli tylko stać, patrzeć, protestować. Cudowna inauguracja, 3:1. Dziękuję za dzisiaj i do usłyszenia we wtorek na rozjeżdżaniu Bułgarów (oby). Studia TVP boję się nadal, dobranoc!

22:51 Koniec!!! As serwisowy Bartka Kurka! 25:14! 3:1! Piotr Dębowski w ekstazie, hala odlatuje, jest radość!

22:50 Winiar dramatycznym padem chował się przed zagrywką Savaniego, która nie okazała się być taka znowu autowa. Ale cóż z tego, cóż z tego. Mamy meczbol! Dokładnie 10.

22:48 No niestety, nie będzie do 10. Łasko ciuła jeszcze jeden punkt dla Włochów, 12 dokłada Savani. Ale u nas już 23, no nie ma takich cudów.

22:46 Ziomek psuje zagrywkę po przerwie na żądanie włoskiego szkoleniowca, Parodi również odmawia poprawnego wykonania serwisu i przekracza linię końcową. Michał Ruciak jeszcze w tym meczu nie miał asa, co nie? To proszę bardzo. 22:10.

22:45 To jest już egzekucja. 19:8, a może by tak ich z 10 nie wypuścić?

22:43 Na przerwie technicznej Włosi ustalali z trenerem już chyba tylko to, na kogo zrzucić winę po porażce. Ale nie mówmy hop, grajmy dalej. 17:7, Winiar!

22:41 W tym momencie wychodzi nam wszystko łącznie z zagrywką Bartka Kurka. No to może jeszcze drugi as, a co. Rozjeżdżanie Włochów trwa w najlepsze. 16:6.

22:39 Cichy atakuje, Mastrangelo protestuje ale już chyba sam nie wie przeciw czemu. Po drugiej stronie jak na razie gra tylko Michał Łasko. 13:6.

22:38 Wychodzą z niego dzięki Łasko, ale zagrywają tak jakby daleko dalej zajść nie chcieli. 11:4.

22:37 Łasko znowu w aut. Oj Michał, Jastrzębie już ci wybaczyło tamtego asa, bez przesady. Ale cóż, to nie są nasze problemy, te mają Włosi, którzy w dalszym ciągu nie mogą wyjść z tego trzeciego punktu.

22:35 Włosi stoją. Ewentualnie atakują po autach. 8:3!

22:34 Wracamy po przerwie technicznej dla wygłodzonej redaktorki i wygląda na to, że takaż przydałaby się teraz Włochom. Podwójnym blokiem zdobywamy szósty punkt, pojedynczym siódmy zdobywa Kurek, co się dzieje?! 7:3.

22:27 I rozproszył się! Tak! Mamy drugiego seta! 25:23.

22:26 Pierwszy stracony, najgorzej, bo na zagrywkę wchodzi Savani. AA wie co robić i bierze czas na rozproszenie.

22:25 Rudy Kojot w taśmę, ale jest, jest 24 punkt po ataku Winiara. Dwa setbole dla nas.

22:23 Uff, jest Winiar na skrzydle ale aż zadrżałyśmy, bo sędzia coś się długo oglądał i namyślał. Kuba Jarosz na zagrywkę, wcześniej czas dla Włochów.

22:22 Punkt za punkt, będą nerwy w końcówce, będą. Zwłaszcza, kiedy będziemy przegrywać takie przepychanki na taśmie. 22:21, czas dla AA.

22:21 Oj Zibi, bez litości nawet dla siatki. Wreszcie udany atak Kurka! 22:19.

22:19 Rucek znowu na zagrywkę, ale niestety bez założonego efektu. Łasko odbudowuje się na siatce, a Zbyszek kontynuuje dzieła zniszczenia Londynu, tym razem z pola serwisu. 21:18, czas dla Berutto.

22:16 Ależ czapa na Michale Łasko! Skończona piłka przechodząca byłaby najwyraźniej nadmiarem szczęścia, ale rany boskie, Zibi Bartman chciał teraz chyba zniszczyć Londyn tym atakiem. 18:17.

22:13 No to już jest gruba przesada. Panie sędzio, przecież między piłkę a nasz blok po tym ataku Włocha Wojciech Drzyzga by się zmieścił! Na szczęście Włochów dopadła karma i mylą się teraz dwukrotnie. 16:14. (Jakby co to pana Drzyzgę bardzo lubimy i z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy).

22:11 Winiar lżej ale skutecznie, Kurek psuje kolejną zagrywkę, nic nie mówimy, ale czy Kruszyna ciągle w dresie na ławce? Na szczęście Zibi ciągle skuteczny, Mastrangelo tym razem nie. 14:13.

22:10 Co za wymiana, co za obrony! Idziemy na wymianę ciosów, ten Zajcewa okazuje się teraz mocniejszy. 11:12.

22:07 Ass...nie ma, minimetry, minimetry! Ziomek odbija sobie mistrzowskim rozegraniem w kolejnej akcji. Niestety Bartek Kurek ciągle nie może wejść w mecz. I teraz jak na zawołania i zaprzeczenie naszym słowom, przyjmujący zdobywa dla nas 10 punkt. Po drugiej stronie tyle samo.

22:04 Nooo panie sędzio, jak ta piłka mogła taką parabolą polecieć po ataku bez udziału włoskich rąk, kaman! Na szczęście kolejny atak Winiara nie pozostawia już żadnych wątpliwości, ze środka odpowiada Mastrangelo. 7:8 na pierwszej przerwie technicznej.

22:03 Łasko i Zibi licytują się teraz na siatce siłą ataku, gramy niesamowite żołędzie w obronie, ale niestety punkt dla przeciwników. 5:6.

22:00 Zbyszek postanowił pocelebrować udany atak wycieczką na drugą stronę boiska, Zajcew swój punkt uhonorował podejściem do siatki i zrobieniem miny. Savani znowu niszczy nas z zagrywki, odpowiadamy śliczną krótką Magneto. Po 4.

21:56 Winiar mistrz! Cały czas mamy wrażenie, że Polacy grają nie do końca rozwiązanymi rękami, ale najważniejsze, że drugi set możemy zapisać sobie po naszej stronie. 25:20, 1:1 w setach.

21:55 Kurek psuje zagrywkę, ale na skrzydle obowiązki lidera perfekcyjnie spełnia Winiar. Będzie setbol!

21:54 Wreszcie wygrana kontra, brawo Cichy! Jeszcze dwa.

21:52 Niestety wkradła nam się znowu ta niemoc w ataku, Bartek Kurek nie może przebić się przez blok i okrutnie topnieje nam ta przewaga. Uff, atak w linię, ale punkt dla nas. 22:19.

21:51 Haha, uwielbiamy takie akcje, przypadkowa obrona z naszej strony, piłka leci leci leci, Piotr Dębowski zaparza pokrzywę, Andrea Anastasi idzie do szatni po nowego pisaka, Michał Łasko krzyczy aut a tu klops, boisko. 21:17.

21:48 I znowu gorąco pod siatką, niestety nie mamy na myśli pojedynczego bloku Zibiego na Savanim. To znaczy blok był, ale Włochów i podwójny, nawet jeśli dostrzegł go tylko sędzia. Tym razem błąd popełnia Kurek, 20:15.

21:45 Piotr Dębowski wpisuje miasta, a my po przerwie zdobywamy kolejny punkt blokiem. Oj Silent Pit, co to za zagrywka. Zibi blokowany i trochę nam ta przewaga maleje. Po autowym ataku Magneto jeszcze bardziej. Ale spokojnie, to ciągle jest 18:12.

21:42 Poprawiliśmy zagrywkę i od razu mamy efekty w postaci skutecznego bloku. Zibi rzuca na drugą stronę spojrzenie z cyklu "Problem bitch?", na ratunek Włochom wkracza 60-letni Papi. 15:9. Po zepsutej zagrywce Fei już 16. Bardzo ładnie to wszystko teraz wygląda, druga przerwa techniczna.

21:41 Ale Włosi nie odpuszczają. Fei ze środka, ale nasza przesunięta odpowiedź jeszcze ładniejsza. 13:8.

21:40 Woooo, to się Winiar rozochocił, co za atak! Co za zagrywka Zibiego, Savani na podłodze! 12:7!

21:38 O swoim geniuszu przypomniał sobie wreszcie mistrz niemożliwej piłki Michał Winiarski, brawo! Odpowiedź Savaniego bezlitosna. 9:6. Po zepsutej zagrywce Włochów już 10.

21:36 Kurek liczył na blok Włochów i mocno się przelicz...Co? A jednak, sędziowie zmieniają decyzję i odgwizdują piłkę po bloku. Co oznacza, że mamy 8 punkt i przerwę techniczną. Dziwna sytuacja, no ale przecież płakać nie będziemy.

21:34 Savani jest dziś w formie życia. Przez takie ataki i takie serwisy w ogóle nie zamierzam nic wspomnieć o tym jak dobrze prezentuje się w tym zaroście. Dobra, zepsuł zagrywkę to można: Savani prezentuje się bardzo dobrze w tym zaroście. I w tej fryzurze. I w tym proteście pod siatką. Dobra, koniec.

21:33 Jest dobry atak Bartmana! Forza Zibi! 5:3.

21:31 Niewiarygodne. Tak wysoko wyskoczyć, z takim impetem uderzyć, tak gwałtownie opaść, tak ochoczo ucieszyć się z asa serwisowego i ciągle mieć 6-metrowego irokeza w nienaruszonym stanie. Ale nieważne, my również zaczynamy serwować, powinno być lepiej. Po 3.

21:28 Włosi grają bardzo pewnie i konsekwentnie, Polacy sprawiają wrażenie trochę zagubionych, trochę rozkojarzonych, trochę samych siebie nie przypominających. Mamy nadzieję, że to tylko takie pierwsze przetarcia, śliwki robaczywki, koty za płoty, whatever. Dajemy!

21:26 Rudy Kojot zadanie spełnia, ale my znowu odstawiamy coś dziwnego w przepychance na siatce. Włosi niszczą nas na kontrze i w tych nieprzyjemnych okolicznościach kończymy pierwszego seta. 21:25.

21:25 Ciężko, strasznie ciężko nam to idzie. 21:23, Jarosz na zagrywkę.

21:23 Słusznie przestrzegano nas zewsząd przed włoską zagrywką. Tym razem rozstrzelał nas Savani, na szczęście po przerwie popełnia błąd. 20:22.

21:22 Silent Pit! Klasa. Kurek kończy kontrę akrobacją pod taśmą, ale jest, jest kontakt punktowy. 19:21.

21:19 Zrobiliśmy teraz coś strasznie dziwnego na siatce, wystawa do Kurka również szła dziwnie nisko, ale najważniejsze, że wszystko skończyło się szczęśliwie. Na zagrywkę wchodzi Rucek w białej olimpijskiej wersji swoich skarpet, ale niestety, aut. Brutus Łasko dobija nas asem i robi się coraz mniej ciekawie. 17:20.

21:18 Winiar skutecznie po przerwie, ale Włosi nie odpuszczają, punkt za punkt, 16:17.

21:15 Kurek pozazdrościł Travicy błędu przekroczenia linii przy zagrywce, ale atak w kolejnej akcji już bez żadnych wątpliwości. Repertuar błędów własnych powiększamy o piłkę niesioną w obronie, Michał Łasko kończy niesamowitą piłkę na kontrze i tym sposobem na drugą przerwę techniczną skończymy z dwoma punktami w plecy.

21:14 To już połowa pierwszego seta a fryzura Zajcewa ani drgnęła. Nawet przy tym potrójnym bloku Polaków. Szacunek. Po 13.

21:11 Wreszcie krótka! Marcin Możdżonek zdobywa dla nas 10 punkt, 11 zepsutą zagrywką wręcza Włochom Winiarski. Była szansa na objęcie prowadzenie, ale Zibi przesadził trochę z tym skosem. Po 12.

21:10 Mastrangelo po przerwie w taśmę, ale jego atak ze środka już bezbłędny. Na szczęście Travicę poniosło na zagrywce i znowu mamy remis. Nie na długo. 9:10.

21:08 No i jeszcze fuksiarski as po siatce. Przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem.

21:06 Misterem obcisłej olimpijskiej koszulki obwołujemy niniejszym Zibiego Bartmana, który zdobywa dla nas kolejny punkt. Odpowiedź Włochów tym razem skuteczna, niestety blok na Winiarze w kolejnej akcji również. Mastrangelo dokłada asa i już po naszej przewadze. 7:7.

21:04 Łasko znowu w aut, ale rękę do Włochów dosłownie postanowił wyciągnął Bartek Kurek dotykając siatki. Ajajajaj, za nisko poszła ta piłka do Cichego, ale Włosi w kolejnej akcji znowu minęli się z boiskiem. 6:3.

21:03 Czas dla Berutto. A tak w ogóle to czy coś mnie ominęło, czy nie było hymnów?

21:02 Michał Łasko w aut, już 4! I cudowna kontra! Kurek! 5:1!

21:00 Gramy! I od razu zaczynamy od długiej zaciętej akcji niestety wygranej przez Włochów. Odpowiedź ze środka Możdżonka i jego jeszcze lepsza zagrywka. Brawo polski blok! 3:1.

20:58 Mówcie co chcecie o naszych olimpijskich strojach, ale przynajmniej nie mamy wielkiej czarnej plamy na środku spodenek z kawałkiem płotu z tyłu. Szóstki na boisku, nasz już niemal żelazna: Nowakowski, Możdżonek, Żygadło, Ignaczak, Kurek, Bartman, Winiarski.

20:54 A więc to jednak prawda. Istnieje siatkówka bez Tomasza Swędrowskiego. Z hali w Londynie przywitał nas z entuzjazmem Piotr Dębowski. Ach, młodość, łezka w oku.

20:45 Halooo, Londyn, to już dziś, to już, zaraz. Nie możemy wysiedzieć z tych nerwów, więc zaczynamy już teraz, choć nie do końca wiemy, co będziemy Wam pisać. Trochę boję się włączyć studio, wiecie TVP, zaraz tutaj prosto z fabryki Alpen Gold taktykę Włochów specjalnie dla nas przeanalizuje z Maciejem Kurzajewskim Zbigniew Hołdys. A nie, Paweł Papke i Sebastian Świderski, uff.