Sport.pl

Dzień Dobry. To już dziś

Czujemy się zdenerwowane jak przed maturą i podekscytowane jak przed pierwszą randką. I wciąż nie możemy uwierzyć, że już za kilka godzin rozlegnie się pierwszy gwizdek piłkarskich Mistrzostw Europy w naszym kraju.

Mamy mnóstwo obaw, trochę schowanej na dnie serca nadziei, ogromną ciekawość, i trzęsące się ręce. Boimy się porażki, ale zniesiemy ją z taką samą miłością do Lewego i Wojtusia jaką mamy teraz. Mamy nadzieje, że wygrają lepsi, i że wygrają fajni i piękni. Ale przecież wszystkie drużyny na Euro są fajne i piękne.

Ten wiekopomny dzień chciałybyśmy zacząć z Wami od starej piosenki na Euro '96 "Three Lions on the Shirt", bo bardzo dobrze odpowiada ona naszym nastrojom. Opowiada o wiecznych nadziejach i straconych szansach, ale też o tym, że wszystkie lata reprezentacyjnych cierpień nie są w stanie zabić marzeń prawdziwego kibica. I my mamy tak samo - od 2002 w zasadzie ciągle cierpimy, ale też wierzymy, że kres naszych cierpień nadszedł dzisiaj. Choć oczywiście boimy się, że znów zakochałyśmy się w reprezentacji Polski tylko po to, żeby po trzech meczach fazy grupowej gorzko zapłakać.

Relacja z meczu Polski z Grecją na żywo już od godz. 17.00

PS. A w galerii jeszcze kilka zdjęć z chwili przed burzą.

Więcej o: