Sport.pl

Del Bosque podał WSTĘPNY skład na Euro!

Ale wstępność tego składu jest tak wstępna, że stawia więcej pytań, niż daje odpowiedzi.

Ok, to żeby nie przedłużać i nie denerwować, najpierw nazwiska:

Bramkarze: Iker Casillas (Real Madryt), Jose Reina (Liverpool FC), David De Gea (Manchester United);

Obrońcy: Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Raul Albiol (wszyscy Real Madryt), Jordi Alba (Valencia), Ignacio Monreal (Malaga), Juanfran Torres, Alvaro Dominguez (obaj Atletico Madryt);

Pomocnicy: Xabi Alonso (Real Madryt), Santiago Cazorla (Malaga), Benat Etxebarria (Betis Sewilla), Francisco Alarcon "Isco" (Malaga), Javier Garcia (Benfica Lizbona), Bruno Soriano (Villarreal);

Napastnicy: David Silva (Manchester City), Jesus Navas, Alvaro Negredo (obaj Sevilla), Roberto Soldado (Valencia), Adrian Lopez (Atletico Madryt).

A teraz wyjaśnienia, niech wam serca nie skaczą do gardeł. Nie ma powodów do paniki. Skład wygląda tak, a nie inaczej, gdyż Vicente nie wskazał jeszcze piłkarzy z klubów, które wciąż grają mecze. Chodzi tu o Barcelonę, Athletic Bilbao i Hiszpanów z Chelsea.

Tym samy wciąż niejasny pozostaje los Davida Villi i Fernando Torresa, dwóch największych chyba niewiadomych. Ale warto zwrócić uwagę, ilu w tym składzie jest debiutantów. Takich zupełnych, ale i takich, którzy jeszcze na dłużej w kadrze nie gościli. Ewidentnie trener chciał dać sobie jak największe pole do manewru.

A na ostateczny skład przyjdzie nam jeszcze poczekać. Trener zamierza go podać dopiero 27 maja.

No może jedną odpowiedź już mamy. Bo jedna z nas miała cichuteńką nadzieję, że wobec problemów w ataku del Bosque sprawi sensację i powoła staruszka (ale rozgrywającego świetny sezon w Schalke) Raula. To się jednak nie stanie.

Więcej o: