Sport.pl

O nie! Grzegorz Tkaczyk rezygnuje z gry w kadrze

Co się jeszcze posypie w naszym szczypiorniaku?

O nie... po Marcinie Lijewskim, Karolu Bieleckim, Mariuszu Jurasiku i wreszcie samym Bogdanie Wencie z kadrą żegna się Grzegorz Tkaczyk, najpiękniejszy z pięknych szczypiornistów, podpora reprezentacji i Vive Kielce...

Grzegorz Tkaczyk mówi, że o rezygnacji z występów w kadrze myślał już od jakiegoś czasu.

Praktycznie codziennie od zakończenia turnieju przedolimpijskiego w Alicante. Chcę ustąpić miejsca młodszym. Moja decyzja spowodowana jest też po części decyzją Bogdana Wenty, z którym współpracowałem w kadrze od ośmiu lat, i z którym zawsze dobrze się rozumiałem. Poza tym nie mam już tego zdrowia, co kiedyś. Dziś moje kolano trochę się pewnie z tego powodu uśmiechnie.

Kolano może i się uśmiechnie, ale my idziemy sobie płakać patrząc na to zdjęcie...

grzegorz tkaczyk

 

I na to:

grzegorz tkaczyk

 

Grzegorz Tkaczyk w reprezentacji Polski rozegrał blisko 160 spotkań (przez pięć lat był jej kapitanem), zdobył ponad pół tysiąca bramek. Jest wicemistrzem świata z 2007 roku i olimpijczykiem z Pekinu. Od 1 lipca 2011 roku gra w drużynie Vive Targów Kielce.

Bardzo nam smutno, ale nie pozostaje nic innego, jak podziękować panu Grzegorzowi za wszystkie piękne momenty jakie ofiarował nam występując w biało-czerwonej koszulce.

Więcej o: