Sport.pl

Resovia Rzeszów - ACH Volley Lubljana, czyli półfinał pucharu CEV NA ŻYWO!

Rok temu przygoda podopiecznych Andrzeja Kowala w rozgrywkach zakończyła się na tym właśnie etapie, ale wówczas po drugiej stronie siatki stało słynne Sisley Treviso. Tym razem (teoretycznie) powinno być łatwiej, jak będzie w praktyce? Przekonajmy się wspólnie!

Poszło zdecydowanie łatwiej niż mogłoby się wydawać, ale sukces nie jest jeszcze przesądzony. W sobotę przyjdzie nam rozegrać rewanż na niegościnnym terenie rywala, a jeśli ten nie pójdzie po naszej myśli, o losach awansu zadecyduje złoty set. Dziś jednak cieszymy się z dobrego meczu i łatwego zwycięstwa. Brawo Reska!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

KONIEC Poszło zdecydowanie łatwiej niż mogłoby się wydawać, ale sukces nie jest jeszcze przesądzony. W sobotę przyjdzie nam rozegrać rewanż na niegościnnym terenie rywala, a jeśli ten nie pójdzie po naszej myśli, o losach awansu zadecyduje złoty set. Dziś jednak cieszymy się z dobrego meczu i łatwego zwycięstwa.

Za uwagę dziękują i żegnają się już z Państwem: ruby blue i plansza.

 

 

19:16 Nie tym razem, ale spokojnie, po drugiej stronie dopiero 16 punktów. Oops, teraz już 17. Ale koniec zabawy, stream tradycyjnie zaciął się na ostatnim punkcie, więc nie wiem kto go zdobył, ale ważne, że zdobył. Szybkie 3:0 i pod prysznic.

 

19:15 Georgy Grozer na 24, mamy piłkę meczową!

19:14 Marko Bojić chciał teraz zapewnić jakąkolwiek rozrywkę kibicom i puścił cudnego samolota z zagrywki. No ale z tym daniem się zablokować już może nie przesadzajmy.

19:13 Niech słowa Tomasza Swędrowskiego będą najlepszym podsumowaniem dla tego, co dzieje się teraz na boisku: jedna z nielicznych udanych akcji Słoweńców w tym meczu. Następnych już chyba nie będzie zbyt wiele. 22:13. Wszyscy chcą już iść do domu.

19:12 Oj w takich momentach mogą mi się strimy zacinać.

 

19:10 Trenerowi Słoweńców puszczają nerwy. Nie wiemy co dokładnie chciał osiągnąć wchodząc na boisko i o mało co nie wdając się w rękoczyny z sędzią liniowym, ale skończyło się żółtą kartką. Tymczasem na boisku pojawił się Mateusz Mika i chyba zostanie z nami już do końca. 18:12.

19:08 Ale wróćmy na boisko bo mamy tutaj małe zamieszanie imienia "wybitnego specjalisty". Ale nawet takie epizody nie pomogą ACH Volley. Na drugiej przerwie technicznej nasza przewaga wzrasta do 6 punktów.

19:05 Jest i nasz piękny tajemniczy rezerwowy (w dresie).

 

Chłopcze, kim jesteś? Czy jesteś pełnoletni ?

19:03 Cały czas trzymamy przeciwnika na dystans 2-3 punktów. Sprytny plas Aleha, Cichy postanowił sobie zablokować. I już ładniej ta przewaga wygląda. 12:8 i czas dla Kolakovica.

19:00 Grozer huknął teraz jakby jutra nie było (dla trafionego libero mogło w sumie nie być) i udaje nam się nieco odskoczyć przy pierwszej przerwie technicznej. 8:6.

18:58 Oj kładzenia się na boisku po stronie słoweńskiej tym razem nie ma co się spodziewać. Punkt za punkt, czwarty za czwarty.

18:55 Ale pierwszy punkt w trzeciej partii dla Słoweńców. Wojtek Grzyb robi z tym porządek w polu zagrywki. W odpowiedzi sprytna kiwka rywala. 3:2.

18:51 To był pogrom. 25:8. Chyba nie ma takiego zdjęcia, które odpowiadało był kalibrem i było odpowiednią nagrodą dla uczenia takiego zwycięstwa w drugiej partii. Gdyby tylko Michał Bąkiewicz grał w Resovii...

 

18:50 No Łuki, bez takich. Błąd w zagrywce daje rywalowi siódmy punkt, a ci z rozochocenia wywalczyli sobie ósmy zupełnie sami.

18:47 Oj nie wyjdą chyba Słoweńcy z 10 w tym secie. 19:6. Po bloku Grzyb&Bojić już 20. Oo jaki ładniutki rezerwowy wszedł! Dajcie nam zbliżenie, na boisko to już nic nie wydarzy, no chyba, że jakiś rekord wynikowy Pucharu CEV. 23:6.

18:46 Tymczasem udało nam się zidentyfikować dziewiątkę. Dejan Vincic. Dzień dobry.

 

18:44 Georgy się zlitował i wreszcie psuje zagrywkę. Ale Piotrek nie będzie tam stał jest ten drąg pod siatką, też chce zrobić coś w tym meczu. 16:3. Serio, do 3.

18:43 Grozer puszcza sobie zagrywki, jakby po drugiej stronie siatki nie było nikogo. Wszystko fajnie, tylko dziewiątka niech już lepiej wraca na boisko.

18:42 Oj Słoweńcy to by już chyba woleli pooglądać sobie naszą planszę niż grać w tym secie. 13:2.

18:40 Grozer huknął z zagrywki raz, drugi, robi nieszczególnie wzruszone miny i w sumie nie ma co się wzruszać bo przewaga Resovi wzrasta już do 9 punktów. Drugi czas dla Kovacevica.

18:38 Jeszcze jeden rzeszowski blok, przeciwnik z wrażenia aż wyskoczył i co, i zablokował nam Alka. Ale koniec tych harców. 8:2.

18:36 Jest pierwszy punkt dla ACH Volley, ale nie dajemy im specjalnie odrabiać. Najpierw Bojić, teraz Grozer i już 6:1.

18:34 Początek drugiego seta bardzo obiecujący. Gwoździem do słoweńskiej trumny as Bojića. Czas dla trenera Kovacevića. 4:0.

18:32 No i oczywiście, stream siadł w końce seta, wiadomo. Ale za to okazje, do wstawienia planszy są dwie, bo wszystko skończyło się dobrze (28:26). Planszo?

 

18:27 Nie tym razem. Ale ta dziewiątka z Ljubljany ładna.

18:26 Uff. Jest blok po naszej stronie. Jeszcze jedna piłka setowa.

18:25 Bojić podbity, a jeszcze z tego przygnębienia wpada w taśmę przy kontrze. Remis. Ale na szczęście jest szybkie odkupienie win. 24:23. Tichacek na swoje odkupienie po błędzie w polu zagrywki będzie musiał poczekać. 24:24.

18:23 Akcja ze środka, za akcję ze środka. Pit się zdenerwował, ale ciągle punkt za punkt. 23:22.

18:22 A teraz to już nawet jeden. Pojedynczy błąd Kovacevića.

18:21 Ale manewr taktyczny poskutkował. Georgy uderza w aut, ale w ataku nie pozostawia już żadnych wątpliwości. 22:19. Argh. Akhrem błąd w zagrywce. Już tylko 2 oczka różnicy.

18:20 To, co nie udało się przed momentem środkowemu Resovii, po mistrzowsku wykonuje teraz Grozer. Trener Słoweńców bierze czas w nadziei, że po przerwie mina Niemca będzie choć minimalne mniej groźna. Nie łudziłybyśmy się. 21:18

18:19 Aleh Akhrem jak na razie bezbłędny. Wojtek Grzyb centymetry od asa serwisowego, ale niestety. 19:18.

18:16 Ale dobra, wracamy do gry. Trzymamy ich tu trochę blokiem, niestety, polegliśmy właśnie od własnej broni. W obliczu straconej czteropunktowej przewagi, Andrzej Kowal bierze czas. AWWWWWWWWWWWWjifjruhufrhfuhr!!!! Wybaczcie, to był synek Aleha w żółtych słuchawkach na trybunach. 18:16.

18:15 Jak powszechnie wiadomo, poprawna pisownia nazwisk nie jest moją najsilniejszą stroną, dlatego, proszę, okażcie wyrozumiałość, jeśli 'Aleh Akhrem' pojawi się w tej relacji w 28 wariantach. Zresztą, musicie przyznać, sam przyjmujący nie pomagał.

18:13 Czy Marko Bojić zawsze był taki, hmm, hot? Chyba nas coś ominęło. Tymczasem po ataku Grozera mamy drugą przerwę techniczną. 16:13.

18:12 Cichy powiedział basta. Atak i soczysta czapa. Z drugiej strony sprytna kiwka. 13:12. Już 14 - Tichacek pozazdrościł.

18:11 Zła passa Niemca. Najpierw błąd w polu zagrywki, teraz w ataku. Po 11.

18:09 Ładne buzie, błędy w komunikacji juniorskie. Ale teraz ten atak ze skrzydła cudnej urody. Odpowiedź Grozera równie efektowna. 11:9.

18:08 Ładny atak ze środka Słoweńca, któremu ewidentnie trzeba będzie się lepiej przyjrzeć. W ogóle jakieś przyjemne te buzie po drugiej stronie siatki. 9:8.

18:07 Strasznie jeszcze niepoukładana ta gra Reski, ale Bojić popisuje się mistrzowskim atakiem. Mamy pierwszą przerwę techniczną przy naszym dwupunktowym prowadzeniu.

18:04 Najpierw Akhrem, teraz ze skrzydła z piekielną mocą uderza Grozer. Jest remis. Uros Kovacević nie lubi i atakuje ze skrzydła. W odpowiedzi Aleh Akhrem. 6:6.

18:03 Początek nerwowy, tutaj błąd, tutaj skrzywiona mina Grozera, Bojić przekracza linię 3.metra i Słoweńcy prowadzą 4:2.

18:01 Dobra, jest, gramy! 1:1.

18:00 No dobra, czy u Was też na razie piłka nożna kobiet?

17:56 No bo niestety, niestety, dziś żadnego telewizora z telewizją cyfrową w promieniu dziesięciu mil ode mnie nie widać. A że moje połączenie internetowe jest jakie jest (fatalne), szykujcie się na przerwy techniczne. Ale nie martwcie się, przygotowałam plansze na okoliczność usterek:

 

17:53 Na dzień dobry przywitała nas złowroga wieść o tym, że sobotni rewanż nie zostanie pokazany przez Polsat Sport. Po kliknięciu okazało się jednak, że transmisja zostanie po prostu przesunięta do Polsatu Sport Extra. Wiecie, jak dla nas mecz relacjonować może choćby Haiti TV, byle był stream ;)

Więcej o: