Sport.pl

A może tak narciarstwo alpejskie, pyta piękny Marcel Hirscher

Zima trwa w najlepsze, a my zupełnie zaniedbujemy jedną z popularniejszych dyscyplin, czyli narciarstwo alpejskie.

Zorientowawszy się, jak wielkie to niedopatrzenie, czym prędzej zaczęłyśmy zaglądać pod kaski ukrytych zwykle za goglami alpejczyków. W ten oto sposób znalazłyśmy młodziana Marcela Hirschera, który liczy sobie dopiero 23 wiosny i coraz śmielej poczyna sobie w zawodach Pucharu Świata. Austriak ma na koncie trzy tytuły mistrza świata juniorów i 9 wygranych w pucharowych zawodach. A że alpejczyk wygrał w ostatni weekend slalom w austriackim Schladming, stając się jednocześnie liderem Pucharu Świata w slalomie i utrzymując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (za Ivicą Kostelicem) to pomyślałyśmy, że jak nic idealnie nadaje się nam na Ciacho Dnia.

Austria's Marcel Hirscher races to first place during the  Men's World Cup giant slalom race first run, in Val d'Isere, France, Sunday, Dec. 13, 2009. (AP Photo/Alessandro Trovati)

Jak myślicie? Jest li z niego ciacho czy nie jest?

Marcel Hirscher

Jeśli wciąż się wahacie - zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć Marcela, które zapewne pomogą Wam odpowiedzieć na to ważkie pytanie. Do galerii zapraszamy też te z Was, które już się zupełnie nie wahają i teraz chcą tylko jeszcze na Marcela popatrzeć.

Odkrycia Roku 2011>>

w

Więcej o: