Remisujemy ze Szwecją, czyli kolejny NIEWIARYGODNY mecz kadry Wenty na ME

Zabawa zaczyna się dziś od nowa. Pierwszą przeszkodzą na drodze Polaków po półfinałów będą Szwedzi, z którymi zawsze gra nam się bardzo ciężko. Chyba trzeba się szykować na kolejny horror.Pierwsza połowa niczego takiego nie zapowiadała, ale polscy szczypiorniści nie zawiedli i ponownie dostarczyli nam morderczą końcówkę. Od 9:20 po pierwszej połowie do remisu? Orły Wenty potrafią.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC I kolejny mecz szczypiornistów po którym pewnie jeszcze przez najbliższe pół godziny będziemy w drgawkach. Już nie wiem, co jeszcze można tu napisać. Wielkie rzeczy, dziewczęta, wielkie rzeczy.

Aha, skoro skończyło się happy endem, to wreszcie pozwolę sobie to powiedzieć: Niclas Ekberg. Hot.

embed

Dziękuję za dziś i do usłyszenia.

KONIEC A teraz przyznajcie szczerze, kto po pierwszej połowie wierzył w ugranie czegokolwiek w tym spotkaniu? Ja nie wierzyłam. 11 punktów ze Szwedami? No way. Ale Orły Wenty zaskoczyły, zachwyciły jeszcze raz. NIEWIARYGODNE. Szkoda tej pierwszej połowy i oby nas ten stracony punkt nie zabolał przy końcu rudny zasadniczej, ale, za dzisiaj, za tą drugą połowę, szacunek, pokłony, uwielbienie.

17:42 Co ciekawe Polacy wcale nie wpadli w jakieś szaleńcze wybuchy radości, chyba czują, że mogli jeszcze tych Szwedów dopaść. Albo nie mogą darować sobie pierwszej połowy?

17:41 Nie będzie powtórki z meczu z Norwegią i desperackich rzutów przez całe boisko. Ale mamy remis, mamy punkt! Szwedzi chyba nie wiedzą trochę co się dzieje.

17:39 Nie rzucą, sekundy do końca!

17:37 Jassszka...nie ma! Błąd kroków, ale jest piłka dla nas. Bramka! Bramka! Wiśniewski! Remis!

17:36 Mieliśmy szansę na dojście Szwedów na punkt, ale straciliśmy piłkę w ataku. Jeszcze jedna szansa, taaak! Wiśniewski! Jeszcze tylko jeden! Półtorej minuty do końca, przejmujmy tę piłkę!

17:35 Śliczne dogranie na koło i jest bramka Syprzaka. 27:29.

17:33 Ach ten Ekberg! I słupek po rzucie Wiśniewskiego, no niech! Ale jest piłka dla nas.

17:31 Nie strzelamy, znowu ta poprzeczka! Piłka dla Szwedów...którzy znowu dają nam ją w prezencie. Wiśniewski! Już tylko trzy! I Wichary broni! Dwie! Jurecki na skrzydle!

17:30 I jeszcze jedna strata Szwedów i nasz kontra! Wichary broni! Strzelmy teraz, strzelmy!

17:29 Ale Szwedzi gubią piłę! Znowu strzelamy bramkę w osłabieniu, niestety odpowiedź Szwedów skuteczna. Jaszka...nie trafia. Gramy w komplecie ale ciągle tracimy pięć bramek.

17:28 I znowu kara dwóch minut po naszej stronie. Pewnie, jeszcze sobie w poprzeczkę trafiajmy.

17:26 Zaremba prosto w ręce szwedzkiego bramkarza. Ale jest! Szwedzi tracą piłkę, a my wykorzystujemy kontrę, już tylko 4!

17:25 Druga próba rzutu z dystansu już nieskuteczna, ale nasz bramkarz również popisuje się udaną interwencją. Gramy już w komplecie.

17:23 Błąd Szwedów! Gramy w piątkę i rzucamy, rzucamy! Cudowne trafienie Jurkiewicza! Niestety skuteczna odpowiedź Dodera. 21:16.

17:22 Ale nie z takimi błędami w kontrze, panowie! Marnujemy udane obrany Wicharego i za karę będziemy teraz grać w osłabieniu. Michał Jurecki na ławce.

17:21 Jest! Piłka dla nas, jest szansa na zniwelowanie straty do pięciu bramek. Jessst! Na dwa razy, ale udaje się. Michał Jurecki. 20:25 i kwadrans do końca meczu. Damy radę?

17:18 Z dużo większym trudem przychodzi teraz Szwedom zdobywanie bramek, ale, niestety, trafiają. Jest odpowiedź Jaszki. 19:25.

17:17 Wichary broni, ale nas na skraje szaleństwa doprowadza poprzeczka. Wreszcie, Wiśniewski. 18:24.

17:15 Aj, prawie udało nam się wybronić rzut Larholma z drugiej linii, ale wpadło. Niestety w odpowiedzi nieskuteczna akcja Polaków. 17:24.

17:14 Brawo! Wreszcie wychodzą nam szybkie kontry. 16 dla nas, ale Szwedzi nie przestaną nagle rzucać bramek. Jaszka! 17:23.

17:12 Jest się tym prorokiem, czy co. 15:21!

17:12 Albo dobra, wracam, jednak. Coooo?

17:07 Przyznam bez bicia, że trochę mi się odechciało i postanowiłam zostać do końca na siatkówce. Też trochę dlatego, że liczę na to, że jak spóźnię się na drugą połowę, okaże się nagle, że jest 15:20, Szwedzi grają w trójkę, a ich trener (obydwaj) został wykluczony i siedzi na trybunach.

17:01 No dobra, Polacy już nie raz udowodnili, że nigdy nie można przestawać w nich wierzyć, że walczą do końca i potrafią odrabiać spore straty. Ale 11 punktów? Zwłaszcza, że po drugiej stronie nie stoi niestety reprezentacja Obwodu Kaliningradzkiego, a grający swój najlepszy mecz turnieju Szwedzi.

16:56 Pocieszenia poszłam szukać na tie-breaka w półfinale Pucharu Polski siatkarzy. Gdzie spotkał mnie szynszyl na twarzy Russela Holmesa. Bóg mnie nienawidzi.

16:53 Ech. Po pierwszych 15 minutach miałyśmy pisać, ze trochę nam tu meczem z Serbią pachnie, po 30 niestety możemy już mówić o spotkaniu ze Słowacją. Niestety, to my jesteśmy dziś Słowacją.

16:52 Do przerwy wynik 9:20. Nie, nie 19 do 20, 9. Słownie: dziewięć.

16:49 Trener Szwedów poprosił o czas, ale chyba tylko po to, żeby jego podopieczni mogli poprawić sobie fryzury. Bo nie oszukujmy się, póki co nie stanowimy dla nich żadnego zagrożenia. Pół minuty do końca pierwszej połowy, cały czas 10 bramek straty.

16:48 I już nawet kiedy uda nam się coś wybronić, rzucić kilka podań i wypracować czystą pozycję na kontrze, nie jesteśmy w stanie pokonań tego demona na szwedzkiej bramce. No nie da. Nawet Michał Jurecki jest bezradny.

16:46 Szwedzi robią nam teraz rekonstrukcję z Potopu Szwedzkiego, niestety wzięli sobie również rolę Częstochowy. 9:19.

16:44 Jurecki z koła prosto w bramkarza. Tłuczyński z karnego prosto w bramkarza. A w Zakopanem to tam nie skaczą przypadkiem albo coś?

16:41 Smutno się na to wszystko patrzy. Następny zepsuty atak i kontra rywali do której Szwedzi ruszyli w trójkę. No nic wejdzie. Rzut Tłuczyńskiego ze skrzydła zablokowany. 8:16.

16:39 Jak nie będziemy marnować takie kontry jak teraz...no dobra, nie musimy kończyć tego zdania, bo w drugiej próbie trafiamy. Wcześniej udany karny Tłuczyński i nasza strata maleje do sześciu bramek. Ale nie na długo. 8:15.

16:38 Już w piątkę na boisku udaje nam się rzucić gola, brawo Jaszka. I wykluczenie dla Szweda, szanse się wyrównują, niestety nie możemy powiedzieć tego samego o wyniku. 6:14.

16:36 Wyszomirski pojawia się w bramce i od razu będzie mógł się sprawdzić w obronie karnego. A Polacy w grze w czwórkę. Gorzej już chyba być nie może. 5:13.

16:34 Wyzabijaliśmy się tam na środku boiska w walce o piłkę, Szwedom sędziowie gwizdali już grę pasywną, ale ci nic sobie z tego nie zrobili. Kolejny rzut Bieleckiego zablokowany, a na dokładkę kara dwóch minut dla Wiśniewskiego. 5:11. Już 12.

16:32 No to chyba tyle jeśli idzie o pogoń. Słabo gramy w obronie, a z rywalem gra słupek. 5:10 i następny błąd w ataku. Argh.

16:31 Szwedom udaje się niestety rzucić gola w osłabieniu. Na szczęście Kuchczyński skutecznie na skrzydle. 5:8.

16:30 Odrabiamy! Karol Bielecki i 4:7.

16:29 Jest trzecia! Obie drużyny pogubiły się teraz w kontrach, ale my, w osobie Adama Wiśniewskiego, wykorzystujemy drugą szansę. I jeszcze kara dwóch minut dla Szwedów. No panowie, odrabiamy!

16:28 Trochę przypadkowy i raczej nie przygotowany desperacki rzut Jaszki z drugiej linii, ale wreszcie, udało się. Mamy drugą bramkę.

16:27 Bielecki zablokowany, Lijewski zablokowany, niszczy nas ta szwedzka obrona.

16:26 I przejmuje piłkę, którą, tak, zdążyliśmy już wcześniej stracić. I jeszcze jedna. 10 minuta spotkania i przegrywamy 1:7. A miało być spokojnie.

16:25 Na ratunek Krzyś Lijewski na boisko.

16:24 " Kola tam idzie, Jasza dasz radę, Dzidzia schodzi, napierdzie####!" Tak w skrócie wyglądał czas Polaków. Oby pomogło.

16:22 Wreszcie pierwszy gol dla Polski! Kuchczyński na skrzydle. Ale jak można takie błędy w ataku robić, i jeszcze ten przystojny Ekberg trafia. 1:6, Bogdan Wenta bierze czas i zdegustowanym głosem pyta swoich zawodników "Co to jest?".

16:20 Pięć minut gry i ciągle zero na naszym koncie. Bramkarz rywala popisuje się świetnymi interwencjami, tracimy piłkę z idealnej sytuacji. Już trzy bramki w plecy. I piłka dla Szwedów. Niedobrze.

16:18 Znowu się tam próbujemy przepchnąć, znaleźć dziurę w obronie, ale nic z tego. Do tego Jurecki fauluje w ataku, a Szwedzi są bezlitośni na kontrze. 0:2.

16:17 I jest pierwsza bramka meczu. Niestety, nie dla nas. Rzutem z dystansu popisuje się Kim Andersson.

16:15 Gramy. Zaskakujący rzut Jurkiewicza obroniony, Szwedzi gubią piłkę, ale my nie wykorzystujemy już drugiej okazji na gola. Początek nerwowy z obu stron.

16.13 Miejmy to już za sobą, żeby potem nie zajmować się więcej głupotami. Kim Ekdahl Du Rietz. Hot.

16:11 Na apelach w podstawówce nie śpiewało się hymnów tak ochoczo i z przytupem jak teraz uczynili to polscy szczypiorniści. Przyjmujemy to za dobry znak.

16:10 Już jesteśmy, wygląda na to, że hymnów jeszcze nie było.

16:08 Obstawiamy na której minucie polskiego hymnu Dwójka przeniesie się do hali w Belgradzie?

16:05 Coraz atrakcyjniej robi nam się w dwójkowym studio. Dzień dobry Rafał Kuptel!

16:00 Anegdotka. Po wpisaniu "sweden handball" w agencyjną wyszukiwarkę zdjęć, na trzecim miejscu wśród podobnych haseł wyskakuje "mental health". Nie, żeby nas to dziwiło.

embed

15:55 Aczkolwiek Bogdan Wenta twierdzi, że Szwecja to z trójki najbliższych rywali zespół najspokojniejszy:

Szwecja to może najspokojniejsza dla nas ekipa w sposobie traktowania piłki ręcznej. To bardzo ułożony zespół, duża kultura gry. W ich przypadku łatwiej nam przewidzieć co zagrają, ale nie chcę, żeby to było odebrane jako lekceważenie tej drużyny.