Polska - Serbia: relacja na żywo

I oby nas ten mecz obudził!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Co tu dużo mówić, opłacało się wstać. Wyrównana walka, piękne akcje, bloki środkowych, loki Bambino, obrona Kruszyny. I najważniejsze: zwycięstwo z kompletem punktów. Codziennie mogę wstawać o siódmej!

Albo i nie. Ale jutro wstanę na pewno. Dzięki za dziś i do zobaczenia jutro o tej samej porze. Dobranoc!

8:58 Tomasz Swędrowski stracił właśnie kilka strun głosowych, ale było warto! Koniec! Wygrywamy! 30:28! I jeszcze trochę wykrzykników: !!!!!!!!. Należało się.

A Michał Kubiak poza kablami w bucie wyniesie z tego spotkania także różowego misia dla najlepszego zawodnika spotkania (bo Japończycy to jakoś dziwnie teraz nazywają).

8:57 No chyba, że kosztem takich bloków. Brawo Możdżon! Piłka meczowa!

8:56 Bambino zablokowany! Jeszcze się bronimy! Ale litości, nie z taką zagrywką. Piłka setowa #4.

8:55 Dwie akcje Nowakowskiego z bilansem za zero. Trzeci setbol Serbów.

8:55 Pierwsza obroniona, ale po ataku Stankovića będzie kolejna.

8:53 Możdżonek! Mamy piłkę meczową z czego okazji na boisku pojawił się Bartek Kurek. Piłki nawet nie dotknął bo bohater ostatniej akcji pomylił się w polu zagywki. Kruszyna zablokowana i setbola maja teraz rywale.

8:51 Chryste panie, Kruszyna! Zadeptał jakieś kable, sprzęty, ludzi, przewrócił się i uratował tę piłkę. Niestety, punkt ostatecznie zdobywają Serbowie, ale mój boże, jaki to będzie hit YouTuba!

8:50 No i znowu nam znika ta przewaga w okamgnieniu. Aut Bartmana, eeeeeeeeeeyyyy, czekajcie!

8:48 No niestety Alek, jesteś młody, nie wytrzymujesz ciśnienia. O, widzisz, jak Możdżonek wytrzymuje. Spektakularny blok, 23:20 i czas dla Serbów.

8:46 Kolejna długa, zacięta wymiana, niestety, znowu dla Serbów. I jeszcze jedna, ale tym razem, wreszcie, wreszcie, Zibi huknął jakby jutra nie było. 20:19.

8:45 Zibi w aut, Atanasijević skutecznie po bloku. 19:18 (ciągle dla nas) i czas dla AA.

8:42 Poczekał sobie Możdżon na młodego Kovacevica i się doczekał. Tak się rozochocił blokiem, że w kolejnej akcji zaatakował skutecznie ze środka. I ciągle nie było mu mało. Piłka przechodząca? Dawajcie.

8:40 Długa i emocjonująca akcja kończy się niestety kolejnym blokiem na Bartmanie. Druga przerwa techniczna i punkt przewagi Bambino. To znaczy, tej, Serbii.

8:37 Ajajaj. Okrutna czapa Bartmana. Znastwo tematu sędziego liniowego również nie znajduje najwyraźniej uznania w oczach Zibiego, bo trafia go z zagrywki. Na całe szczęście dwa kapitalne ataki zaliczył najpierw Winiar, później Kruszyna. Ale Serbowie cisną nadal. 15:15.

8:35 Zdecydowanie nam się wyrównała gra w tym fragmencie meczu. Po autowej zagrywce Winiara mamy remis. 11:11.

8:34 Aleksandrze Atanasijeviću - byłbyś idealnym chłopcem. Gdyby tylko, gdyby tylko twoje nazwisko nie miało 24 sylab.

8:32 No trzeba było cię utemperować, sory. Blok krajana z Bełchatowa daje nam ósmy punkt i przerwę techniczną.

8:31 Dobra Alek. Wystarczyło by tylko gdybyś tam stał i czuprynkę czochrał, bez przesady z tym zdobywaniem punktów.

8:30 Jakbyśmy stały siatka w siatkę z Bambino też byśmy co najmniej podwójnie odbiły, proszę się nie martwić Pawle Zagumny.

8:29 Także tego. 5:2.

8:27 Aaa! Alek na boisku! Alem śliczny jestem.

8:26 Kolejną partię znów zaczynamy z impetem. Zibi uderza chyba w taśmę, Ivan nie może pogodzić się z decyzją sędziego i nie jedno "wybitny specjalista" tam z pewnością padło.

8:25 Jestem z Was dumna. Roues:

Dobra, tak się wkręciłam w ten mecz, że przegapiłam ósmą. No, to nie poszłam do szkoły. (zakrywam się bólem żołądka, który na prawdę mnie boli, ale nie aż tak żeby nie iść :D bywało gorzej).

Sesese.

8:22 What what? Strasznie szybko nam ta końcówka przeleciała i same ledwo zauważyłyśmy, że Polska wygrała trzeciego seta. 25:19. Brawo!

8:21 Cichy i Kruszyna założyli teraz Milijkovićowi taką czapę, że aż się biedny Tomasz Swędrowski nie zorientował. (A o takiej godzinie zdajemy się na pana intonację, prosimy o wyostrzoną spostrzegawczość).

8:19 Aut Nikića! Odbudowujemy przewagę, ale żeby nie było za dobrze, Kubi rozbija swoje kruche ręce o blok. Zdeprymowawszy się okrutnie przestrzelił kolejny atak. Zapomnijcie o tej przewadze. 20:19.

8:17 Nasi przyjmujący pokazują teraz klasę. Świetna zagrywka Winiara i mistrzowski plas Kubiaka. I teraz to trener Serbów bierze czas, ale spokojnie, nie będzie rymowanek.

8:15 Michał Winiarski był pod piłką i nie wiele się już z tego dało zrobić. A co chciał zrobić Marcin Możdżonek, nie wiemy. Przewaga roztwoniona, przerwa poproszona, yo.

8:14 Ależ atak Cichego! 17:15.

8:14 I Kuraś w kwadracie dla rezerwowych. Cześć!

8:13 O, dziękujemy za tę przerwę techniczną. 16:12.

8:12 Ivan w reakcji na swój zablokowany atak zrobił z językiem takie rzeczy, że potrzebujemy pół minuty na dojście do siebie.

8:11 I jeszcze wyborny blok Pita! I jeszcze raz! 14:11.

8:10 Nie żebyśmy tak tylko bezrefleksyjnie powtarzały za komentatorem, ale Paweł Zagumny gra świetne zawody. Ta wystawa do Zibiego - stadiony świata (takie, na których są kibice).

8:08 Zibi nie jest już niestety tak skuteczny jak w pierwszym secie. Blok i protesty Miljkovića (naprawdę nie wiemy czego on jeszcze od nas chce). Atak Nikića i tyle było naszej przewagi. 10:10.

8:07 Mieliśmy teraz trochę piłki nożnej na boisku, i kolejny cudowny cudowny atak Kubiego. 9:6.

8:05 Ktoś coś o wietrze na hali mówił, prawda? Bo tak się cudnie teraz koszulka zdobywającemu ósmy punkt Kubiaka podwinęła. Przerwa techniczna będzie wskazana.

8:03 Kryszyna pozazdrościła Ziebimu sinusoidy i huknęła potężnie z zagrywki. 7:5.

8:02 I by zachować tę sinusoidalną passę, psuje kolejny atak. Serbowie rewanżują się za asa, Kubiak trafia w taśmę i już po naszej przewadze.

8:00 Tradycyjnie już w tym spotkaniu zaczynamy seta od prowadzenia. Zibi sobie tam jakieś eksperymenty na siatce porobił, nie wyszło, to strzelił asa. 4:1.

7:59 Nie poszłyście tam wszystkie do szkół, prawda?

7:57 Obiecujemy, że żadna linijka nie rozpocznie się od "Ale" co najmniej przez najbliższych półtora seta.

7:56 Ale więcej niż dwa razy nie trzeba mu wystawiać! Uff. Mamy tego seta.

7:56 Ale coś nie możemy skończyć. Pojedynczy blok na Bartmanie.

7:55 Ale dobra, bo my tu setbola mamy!

7:54 Na boisko wchodzi młodszy brat Kovacevica. Geny dobre, dajcie zbliżenie.

7:54 I Nikić zablokowany z drugiej linii! 23!

7:53 Miljković znowu skutecznie, ups, już nie. 22:15.

7:52 I jeszcze jeden! 20:14 i czas dla Igora Kola...yyy....no przynajmniej próbowałyśmy.

7:50 Dwa razy Miljković, w odpowiedzi Cichy ze środka. Bartman myli się w polu zagrywki, w ataku wciąż jest jednak super hot skuteczny. I jeszcze raz Zibi! Ku rozpaczliwie wyciągniętej ręce blokującego serbskiego (trudniejszych nazwisk nie mieli w tej Serbii). 19:14!

7:48 Zagrywka naszych środkowych sieje dziś zaskakujące spustoszenie w szeregach serbskiego przyjęcia. Na przerwę techniczną schodzimy przy prowadzeniu 16:10.

7:45 Cudowny atak z lewego skrzydła Winiar zwieńczył okrzykiem na Ivana. AA zanotował sobie coś w zeszyciku, Miljković i Podrascanin zagrali skutecznie, i mamy (nie mieli mniejszej tabelki z wynikiem w tym Polsacie?) 14:10.

7:44 W odpowiedzi flot Cichego i aut Serbów. 11:7.

7:43 A teraz niech w Waszych głowa zagra dramatyczna muzyka, bo Zibi Bartman po raz pierwszy w tym spotkaniu został zablokowany (trzeba jednak przyznać, że sytuacja była trudna, a blok wyborny).

7:42 Ej, a Ivan zawsze miał ten tatuaż na bicepsie?

7:40 No to powiedziałyśmy. Dwa błędy z rzędu Kruszyny, Serbowie się obudzili, a nasza przewaga topnieje. Ale nie dużo. Póki co, na każdą nieudaną akcję w tym meczu, Kruszyna odpowiada skutecznym atakiem już w kolejnej akcji. Pierwsza przerwa techniczna i nasze trzy punkty przewagi.

7:39 I Możdżon z zagrywki! Trener Serbów nie jest zachwycony (dziwne, żeby był) i bierze czas. No panowie, tego seta wygrywamy, nie ma uproś.

7: 37 I znowu blok! Zbych!

7:37 Nasi zaczęli z przytupem. To ze środka, to blokiem, to Winiariem. 4:1.

7:36 Ups, Ivan się chyba przejął, bo pierwszej akcji drugiego seta uderzył w aut przekraczając przy tym linię drugiego metra. No dobra, niwelujemy karę do jednego seta.

7:34 I za karę przez co najmniej półtora seta nie wspomniemy nic o jego klacie. Wręcz będziemy się domagać wejścia Aleksandara Atanasijevića.

7:32 Nic z tego. Miljković najpierw pogonił nas w przyjęciu, później był bezlitosny na kontrze. Przegrywamy pierwszego seta 25:21.

7:31 Ależ to był piękny atak! Niestety, Nikića. Serbowie będą mieli piłkę setową w reakcji na co, AA bierze czas. Gramy, chłopcy, gramy!

7:30 Ajajajaj. As Stankovića. W odpowiedzi kolejny skuteczny atak Bartmana, że tak powtórzymy za komentatorem. 23:21.

7:29 Niestety, na taśmę chyba też. Kovacavić skutecznie po drugiej stronie i ni stąd ni zowąd zrobiło się nagle 22:20. No nie dla nas.

7:28 Toż się Kruszyna zdenerwowała za poprzednią nieudaną akcje. 20:20.

7:27 Mamy za to świetnie dziś dysponowanego Zibiego na skrzydle. 19:19

7:26 Ivan przekracza linię przy próbie ataku i nie musimy już chyba wizualizować jaką minę przy tym robi. Następny jego atak nie pozostawia już wątpliwości, a my mamy problem ze skończeniem ataku ze środka.

7:25 Mocna zagrywka Podrascanina, trochę naszych problemów w przyjęciu, wreszcie skuteczny Możdżon na środku. 17:17.

7:24 Ivan nas trochę zdekoncentrował i nie wiemy jak, ale mamy drugą przerwę techniczną przy naszym jednopunktowym prowadzeniu.

7:23 To było coś takiego:

embed

7:22 Winiar blokowany. Ale Zibi jest dziś w przysłowiowym gazie. 14:13.

7:20 Michał się nie przestraszył i zrewanżował w ostatniej akcji, za to o kocu pomyślał chyba przez moment Nowakowski psując atak. Remis. 12:12.

7:19 Aj, Kruszyna zablokowana przez Miljkovica, który zrobił przy tym taką minę, że gdybyśmy Kubiakiem, weszłybyśmy pod koc i nie wychodziły z niego przez dwa tygodnie.

7:17 I jeszcze raz Winiar tym razem z kontry. Teraz asem odpowiadają Serbowie, konkretnie w osobie Podrastcanina. Na lewym skrzydle pięknie przedziera się Michał Kubiak. 10:8.

7:15 Pierwszy udany atak Ivana, w odpowiedzi soczyste uderzenie Bartmana. Michał Winiarski dokłada asa serwisowego i na pierwszą techniczną schodzimy z trzypunktowym prowadzeniem.

7:14 I jest ten morderczy flot Cichego Pita. Szkoda tylko, że jego partner na środku zerwał atak. I błyskawicznie się zrehabilitował. 6:4.

7:13 Mamy rozumieć, że w tym secie wszystkie punkty dla Serbów będzie zdobywał Stanković, tak? No bo na przykład taki Ivan Miljković właśnie został zablokowany.

7:12 Dragan Stanković drugi raz skutecznie ze środka, Nikić w aut z zagrywki. 3:2.

7:09 Gramy. Jeszcze nie wiem, co sądzę o fryzurze Zibiego, ale jego udany atak podoba mi się jak najbardziej. Kruszyny również. 2:1.

7:08 Trener Anastasi w białym hot hot hot.

7:05 Hymny. No dobra, muszę Wam się przyznać do pewnej straszliwej rzeczy: nie oglądałam meczu z Kubą. Dlatego krótka fryzura Zibiego jest dla mnie nowinką dla której podejmę trzecią próbę założenia soczewek. Was, tymczasem, zostawię z tym:

embed

Discuss.

7:03 Zwłaszcza, że jak się okazuje, ze zdrowiem Bartka Kurka jest wszystko w porządku, ale dziś w szóstce znowu wejdzie Michał Kubiak.

6:59 I już przenosimy się do puściutkiej hali w Japonii, skąd wita nas Tomasz Swędrowski. Zazdrościmy mu. U niego jest 15 a życie nie jest złe.

6:57 Myślicie, że po meczu będą napisy końcowe, gości w studio ubrał, makijaż zrobił? Bo moja twarz nigdy nie wyglądała tak dobrze o siódmej rano jak Jerzego Mielewskiego.

6:52 Nie, ale naprawdę. Jest poniedziałkowy mglisto - blady świt, siedzę pod tuzinem kołder, kot ostentacyjnie śpi obok i nie ma mi kto podać pilota od telewizora. Błagam - powiedzcie, że tam jesteście.

(Jestem już wystarczająco smutna od dwóch nieudanych prób założenia soczewek.)

6:50 Kiedy ranne wstają zorze, nikt nie jest w dobrym humorze, ale zaraz chłopcy ładnie zagrają, w mgnieniu oka nam je naprawią. (Kiedy wszystkie napijemy się kawy i zaczniemy partycypować rzeczywistość, zgodnie uznamy, że ten wierszyk NIGDY się nie wydarzył, okej?)