Sport.pl

Samsung Athletic Cup 2010 - Toruń

Na pięknie odnowionym stadionie miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbyły się kujawsko-pomorskie eliminacje Samsung Athletic Cup 2010, w których wystartowało ponad 900 młodych lekkoatletów z regionu. Jak wielka jest potrzeba organizowania takich mityngów świadczy fakt, że zawodnicy niektórych klubów jechali na zawody ponad cztery godziny!
Powodzie szalejące w Polsce szczęśliwie ominęły Toruń i można się było skupić na rywalizacji sportowej. Szczególne powody do zadowolenia miał Artur Partyka, jeden z ambasadorów tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup, który razem z Marcinem Urbasiem obserwował rywalizację na toruńskim stadionie.

W skoku wzwyż - koronnej konkurencji Partyki - rewelacyjnie spisał się Hubert Hampel, który wygrał bezapelacyjnie osiągając fantastyczny wynik 190 cm! Ten zaledwie 14-letni skoczek z Wrześni osiągnął zdecydowanie najlepszy rezultat ze wszystkich dotychczas rozegranych eliminacji regionalnych i wyrasta na głównego faworyta finału ogólnopolskiego.

W tej kategorii wiekowej wyżej skakał w Polsce jedynie Łukasz Prokopczuk - 194 cm w 2004 roku. "Szukamy następców mistrzów" - główne przesłanie tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup - zaczyna się urzeczywistniać!

Artur Partyka, wicemistrz olimpijski z Atlanty i aktualny rekordzista Polski (2,38 m) w wieku 14 lat skakał aż o 14 cm niżej niż triumfator SAC w Toruniu! Partyka podkreśla świetne warunki fizyczne Hampela oraz jego ambicję - podczas zakończonych w ostatnią niedzielę eliminacji SAC w Poznaniu Hubert zajął drugie miejsce z identycznym rezultatem jak zwycięzca (180 cm). Przyjechał więc do Torunia i wygrał.

Wart podkreślenia jest także bardzo dobry czas (37,62 sek.) uzyskany przez Michała Stodolnego z UKB Szubin - zwycięzcę biegu na 300 metrów chłopców.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl