Sport.pl

Zagłębie Lubin gra z Odrą w Wodzisławiu

greg
05.11.2009 , aktualizacja: 05.11.2009 20:20
A A A Drukuj
Piłka nożna. Odra Wodzisław to przedostatni w tym roku rywal zespołu KGHM Zagłębia, który nie będzie zdecydowanym faworytem w starciu z lubinianami. Potem Zagłębie mierzyć się będzie jeszcze z Koroną, Lechem, Wisłą i Legią. W tych meczach o punkty będzie już niezwykle trudno
W tabeli lubinianie są na przedostatnim miejscu, a rywale tylko pozycję wyżej. W dorobku oba zespoły mają po 9 punktów, nietrudno więc zgadnąć, że to pojedynek o ogromnym znaczeniu.

Odra gra u siebie, ale to w tym sezonie nie jest wielki atut wodzisławian, bo na własnym boisku tylko dwa razy umieli wygrać: z Legią i w przedostatniej kolejce z Cracovią (były to pierwsze punkty Odry od 23 sierpnia).

Tymczasem Zagłębie gra ostatnio nieco lepiej. Jednak trener Smuda w Wodzisławiu nadal nie będzie mógł korzystać z usług Pawłowskiego i Grzegorza Bartczaka. Kontuzję wyleczyli natomiast nieobecny ostatnio Costa i Plizga, który nabawił się urazu w meczu z Polonią. W barwach Odry zagra najprawdopodobniej były gracz Zagłębia Robert Kłos. Oprócz niego lubinianie będą musieli uważać na Piotra Piechniaka, który jest wprawdzie w słabszej dyspozycji, ale to gracz, który już nieraz napsuł sporo krwi lubińskim defensorom, oraz na ikonę Odry Jana Wosia.

Mecz w Wodzisławiu rozpocznie się w piątek o godz. 17.45.

Podziel się