Małafiejew, Aniukow, Żyrianow - ci piłkarze półtora roku temu pokonali w finale Pucharu UEFA
Glasgow Rangers, a miesiąc później z reprezentacją Rosji zostali trzecią drużyną Euro 2008. Wczoraj ostrzeliwali bramkę Sebastiana Przyrowskiego co chwila, ale bramkarz Polonii zachował czyste konto po raz drugi z rzędu. W niedzielę Polonia zremisowała bezbramkowo z norweskim Lillestrom SK, w sobotę przegrała z Dynamem
Moskwa 1:2.
Hiszpański trener eksperymentuje ze składem. Podobnie jak w poprzednich dwóch meczach w przerwie zmienił większość piłkarzy, ale cały mecz, jako defensywny pomocnik, zagrał Andreu Guerao Mayoral. Na skrzydłach wystąpili Łukasz Piątek i Marcelo Sarvas zmieniony w przerwie przez Łukasza Trałkę. Jedynego gola strzelił w 24. min z rzutu wolnego Mierzejewski.
Pomocnikom Polonii przybyła konkurencja, bo od wczoraj z zespołem trenuje kolejny Hiszpan Roberto Santos Rodriguez. Środkowy pomocnik, który może też grać na lewej stronie, ostatnio występował w rezerwach
Getafe.
We wtorek o 18 Polonia zmierzy się z norweskim Stromsgodset, w środę jej rywalem będzie Valencia, a w następny poniedziałek zagra z norweskim IK Start.
Polonia - Zenit St. Petersburg 1:0 (1:0)
Bramka: Mierzejewski (24.)
Polonia: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Skrzyński (46. Dziewicki), Brzyski - Piątek, Andreu Mayoral, Mąka, Mierzejewski (78. Gołębiewski), Sarvas - Ivanovski (78. Nikolić).
Zenit: Małafiejew - Hubocan, Lombaerts (46. Kriżanac), Fernando Meira, Aniukow (63. Lumb) - Zyrianow (42. Szyrokow), Denisow, Rosina (46. Fajzulin) - Kannunikow (46. Huszti), Murichin (46. Bystrow), Karnilenka (46. Kierżakow).
żółte kartki: Jodłowiec - Hubocan.