Sport.pl

Cracovii zimą nie uda się sprowadzić Adama Marciniaka

jak
14.02.2012 , aktualizacja: 14.02.2012 14:32
A A A Drukuj

18.02.2012, godzina 15:45

Cracovia Kraków

Bramki:
Kartki:
karne
1 1
  • 2P
  • 1P
  • na żywo

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Lechia Gdańsk

Bramki:
Kartki:
Rafał Boguski i Adam Marciniak. Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1 Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta Rafał Boguski i Adam Marciniak. Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1
Niespełna 24-letni obrońca wiosną nie będzie grał w klubie z ul. Kałuży. Zostanie w Górniku Zabrze do końca sezonu.
Krakowski klub już w styczniu podpisał trzyletni kontrakt z Marciniakiem, który ma obowiązywać od 1 lipca (wtedy wygaśnie umowa zawodnika z Górnikiem). Działacze od początku chcieli go wykupić jeszcze tej zimy, ale ciągle coś stawało na przeszkodzie.

Już dwa tygodnie temu Marciniak był niemal w drodze do Krakowa. Według nieoficjalnych informacji Cracovia i Górnik dogadały się, ale klub z Zabrza chciał, by zawodnik zrzekł się zaległości finansowych. Na to Marciniak nie chciał dać zgody.

Potem doszło do przełomu, Marciniak miał zgodzić się na ustępstwa, ale w końcu działacze postanowili zatrzymać go w Zabrzu. - To jest zawodnik, który pasuje do obranej taktyki trenerowi Nawałce, więc nie było sensu dokonywać roszad personalnych na tydzień przed inauguracją ligi. Za mało było czasu, by podejmować tego typu decyzje, mimo że Cracovia chciała Adama już teraz - powiedział Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika, na oficjalnej stronie zabrzańskiego klubu.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (1)

  • xym

    0

    Wygląda, ze dobrze zrobili, dziury w obronie będą liczne. Posypało się i wyrwanie kolejnego zawodnika z podstawowego składu mogło by zagrozić degradacją drużyny. Po co ryzykować, skoro opłata za przyspieszenie transferu na pewno nie była by duża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX