AC Milan rozgromił Bayern Monachium!

AC Milan wygrał 4:0 z Bayernem Monachium w Turnieju Mistrzów w chińskim Shenzhem.

Obie drużyny przegrały swoje poprzednie spotkania. Bayern uległ po rzutach karnych Arsenalowi, a Milan przegrał 1:3 z Borussią Dortmund. Choć sobotnie spotkanie było tylko sparingiem, to efektowne zwycięstwo Milanu można odbierać jako niespodziankę.

Włosi prowadzili 2:0 już po 25 minutach. Pierwszą bramkę zdobył Franck Kessie, a drugą Patrick Cutrone. Przy obu trafieniach asystę zanotował Ricardo Rodriguez. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejnego gola zdobył Cutrone.

W 85. minucie wynik spotkania ustalił Hakan Calhanoglu, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale nie wyróżniał się na tle kolegów. W drużynie Milanu świetnie spisali się nowi zawodnicy. Chińscy właściciele klubu wydali już w tym okienku transferowym 200 mln euro na wzmocnienia.

To był także szczególny mecz dla szkoleniowca Bayernu, Carlo Ancelottiego, który w przeszłości był zawodnikiem i trenerem Milanu.