Sport.pl

Soczi 2014. Dziennikarze zachwyceni kaskiem Stocha

Adrian Rzeczkowski
07.02.2014 , aktualizacja: 07.02.2014 12:36
A A A Drukuj
Kamil Stoch podczas treningu w Soczi

Kamil Stoch podczas treningu w Soczi (Fot. KAI PFAFFENBACH REUTERS)

Kamil Stoch robi furorę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polak zaprezentował się w nowym nietypowym kasku, czym wzbudził zainteresowanie mediów.


Stoch pierwszy raz wystąpił w nowym modelu kasku na czwartkowym treningu. Jest on koloru wojskowej zieleni z biało-czerwonymi szachownicami po bokach. To szczególny symbol, ponieważ jest on oznaczeniem polskich sił powietrznych. Najlepszy skoczek w naszym kraju, żeby startować z takim emblematem musiał uzyskać wcześniej zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Użycie tego znaku przez polskiego sportowca podczas zimowych igrzysk olimpijskich jest przykładem nowoczesnego patriotyzmu łączącego tradycje ze współczesnymi dokonaniami. Dla żołnierzy, którzy na co dzień pełnią służbę pod tym znakiem, powodem do dumy i satysfakcji będzie możliwość oglądania naszego mistrza narciarskiego zdobywającego najwyższe laury z namalowaną na kasku biało-czerwoną szachownicą - tłumaczył w rozmowie z polska-zbrojna.pl Michał Wiater, zastępca szefa Oddziału Edukacji Obywatelskiej i Ceremoniału Wojskowego Deparatementu Wychowania i Promocji Obronności MON.

Pomysł na wykorzystanie biało-czerwonej szachownicy narodził się po sesji zdjęciowej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. - To chyba wtedy po raz pierwszy pojawił się pomysł, by Kamil startował w kasku zdobionym biało-czerwoną szachownicą. Skoki narciarskie kojarzą się z lotnictwem - wyjaśniła w rozmowie z TVN 24 żona skoczka Ewa Bilan-Stoch.

Stoch jest wymieniany jako jeden z faworytów igrzysk w Soczi. W piątkowych treningach Polak latał najdalej, uzyskując kolejno 102,5 i 103 metry. Miejmy nadzieję, że nowy kask przyniesie naszemu skoczkowi szczęście i medal.

Skeletoniści i ich efektowne kaski! Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z Soczi


 • 48
 • 5
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • Oceniono 189 razy 165

  Kask,kaskiem a forma, formą ... Kamil obie te rzeczy ma zaje.biste !!! :D
  Do boju POLACY !!!!

 • Oceniono 124 razy 96

  Użycie symboli polskiego lotnictwa przez Kamila Stocha nie wynika z zamiłowania do militariów. Jest ono oczywistą demonstracją, podkreśleniem swojego bardzo silnego związku z Polska i z polskością.

  O ile swojej religijności Stoch nie demonstruje, wychodząc zapewne z założenia, że to prywatna, intymna sprawa, o tyle przynależność do Polski i dumę z tej przynależności mocno akcentuje.

 • Oceniono 64 razy 50

  Jak zawsze ;) Choćby się cała zagraniczna prasa zachwycała Polacy będą wybrzydzać. Jakby kask był ze złota to byście grzmieli kto za to zapłacił. Jakby był jakiegokolwiek innego koloru to znów coś by się komuś nie podobało. Nie lepiej choć raz stać za naszymi murem? Bo kask naprawdę fajny i Kamil przyniesie nam dużo dumy, a i te szachownice będą budziły zainteresowanie, może ktoś dzięki temu poczyta o polskim lotnictwie, coś więcej niż o Dywizjonie 303.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX