Sport.pl

MŚJ w Predazzo: Polacy ze złotym medalem!

skijumping.pl, Piotr Jachym
01.02.2014 , aktualizacja: 01.02.2014 20:40
A A A Drukuj
Klemens Murańka

Klemens Murańka (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Reprezentacja Polski wygrała konkurs drużynowy Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fiemme. Srebro zdobyła Austria, a brązowy medal trafił w ręce norweskich juniorów.


Polacy byli liderami konkursu już po pierwszej serii i mieli dużą, około 20 punktową przewagę nad reprezentacją Austrii i Finlandii. W pierwszej serii najdalej z Polaków poszybował Aleksander Zniszczoł, który zanotował 101 metrów. Tylko pół metra bliżej lądował Klemens Murańka, który podczas lądowania miał lekki problem z utrzymaniem równowagi, co negatywnie wpłynęło na jego noty. Krzysztof Biegun skoczył 92,5 metra, a Jakub Wolny 98,5 metra.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl »


W drugiej serii nasi juniorzy utrzymywali bezpieczny dystans do najgroźniejszych rywali. Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł skoczyli krócej niż w pierwszej rundzie, obydwaj osiągnęli po 96,5 metra. Po dwóch skokach przewaga Polaków nad pozostałymi ekipami wyraźnie zmalała, ale po skoku Krzysztofa Bieguna na 102 metry mogliśmy być już niemalże pewni złotego medalu.

Na belce pozostał już tylko świetnie skaczący w Predazzo Klemens Murańka. Serce kibiców zamarło po tym jak po wyjściu z progu młodemu zawodnikowi uciekła narta, w rezultacie zawodnik skrócił skok i wylądował na 93. metrze i jeszcze przez chwile nie mógł być pewien czy ten skok nie zaprzepaścił szans Polaków na zwycięstwo.

Ostatecznie nawet 93 metry wystarczyło aby nasi juniorzy odnieśli triumf w konkursie drużynowym, reprezentanci Polski wyprzedzili Austriaków o 4,6 punktu i zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów.Zobacz także
 • 57
 • 6
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 227 razy 203

  Wielkie brawa! Mam nadzieję, że to przekona krytyków, którzy uważali, że Murańka i Biegun powinni startować w PŚ w Willingen, gdzie pewnie byliby najwyżej w drugiej dziesiątce, a nie ma Mistrzostwach Świata Juniorów. Za rok będą za starzy na juniorskie medale, ale regularnie poskaczą w PŚ i mam nadzieję na medal IO 2018.

 • malwaa93

  Oceniono 131 razy 123

  Było gorąco po skoku Klimka, uff :)

  Brawo Panowie ;)

 • isabel.05

  Oceniono 94 razy 90

  Wielkie Gratulacje dla Naszych Juniorów za ZŁOTO.

 • maxymus1

  Oceniono 79 razy 61

  Panowie! Chłopaki kochane! Pozdrawia Was Pomorze Zachodnie, a konkretnie Szczecin. Kochamy Was tu, naprawdę! Jesteście Wielcy, przejdziecie do historii. Specjalne Pozdro, dla Trenera Kruczka, ty też jesteś WSPANIAŁY Hej!!!

 • lina555

  Oceniono 58 razy 52

  Gratulacje, a teraz tego nie zaprzepaścić!

 • stach_79

  Oceniono 56 razy 50

  Zniszczoli ich!

 • jazak8

  Oceniono 64 razy 30

  jak można tak kopiować z innego serwisu... a może należało samemu obejrzeć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX