Sport.pl

Skoki narciarskie. Po upadkach nie zwątpił. Morgenstern chce wystartować w Soczi

Piotr Kalisz
23.01.2014 , aktualizacja: 23.01.2014 15:45
A A A
Zdjęcie wrzucone przez Thomasa Morgensterna na Twittera. Pokazuje, że jest w dobrej formie.

Zdjęcie wrzucone przez Thomasa Morgensterna na Twittera. Pokazuje, że jest w dobrej formie. (źródło: twitter.com)

- Chcę tam pojechać. Nie chodzi mi od razu o zdobycie złota, srebra czy brązu. Ta impreza jest dla mnie po prostu czymś specjalnym - powiedział w czwartek na konferencji Thomas Morgenstern. Austriacki skoczek zapewnił, że jego dalszej kariery nie przekreślą groźne upadki, jakie zaliczył w grudniu i styczniu.
Morgenstern upadł w połowie grudnia przy lądowaniu w Titisee-Neustadt, mocno się poturbował, złamał palec, ale znacznie groźniejsze było to, co zdarzyło się na mamuciej skoczni w Kulm 10 stycznia. Uderzył głową o zeskok i doznał poważnych obrażeń - miał odbite płuca, liczne urazy głowy i cierpiał na zaniki pamięci.

Po takich przeżyciach niejeden dałby sobie spokój ze skakaniem, przynajmniej na jakiś czas. Ale nie "Morgi", który zapowiedział, że chce wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

- Chcę tam pojechać, chcę być w formie i wystartować. Medale - złoto, srebro czy brąz - mają dla mnie mniejsze znaczenie. Po prostu chcę tam być, bo ta impreza jest dla mnie czymś specjalnym - powiedział Morgenstern na konferencji zwołanej w czwartek w Klagenfurcie.

- Raz zobaczyłem swój upadek na Kulm i ten raz wystarczył. Chciałem wiedzieć, co się wydarzyło i dlaczego, żeby zminimalizować strach w przyszłości. Oczywiście miałem myśli, czy to nie czas, żeby zakończyć karierę, ale... nie chciałbym jej kończyć upadkiem - dodał.

Morgenstern opuścił już szpital i rozpoczął lekkie treningi. Teraz o tym, czy wystąpi na igrzyskach, zadecydują austriaccy trenerzy. A ci zapowiadali, że nie przekreślają występu trzykrotnego mistrza olimpijskiego w Soczi i trzymają dla niego miejsce. W każdym razie kadrę austriackich skoczków na igrzyska poznamy w przyszłym tygodniu.

Morgenstern ogłosił tez swój powrót do skakania na Twitterze:Polacy wspierają Morgensterna

Życzenia powrotu do zdrowia i skakania przekazywali pod nieobecność Austriaka polscy skoczkowie i kibice. "Morgi, alles gute" (wszystkiego dobrego) - taki napis znalazł się na nartach polskich zawodników startujących w konkursie lotów na Kulm 11 stycznia.Natomiast podczas konkursu w Zakopanem polscy kibice na flagach, poza tradycyjnymi nazwami miast, z których przyjechali, i nazwiskami skoczków umieścili też liczne wyrazy wsparcia dla Morgensterna. O Austriaku nie zapomnieli też organizatorzy, którzy w przerwie pomiędzy seriami sobotniego konkursu drużynowego zainicjowali wspólne śpiewanie dla Austriaka. Ta chwila poruszyła Morgensterna, który zareagował na Facebooku i Twitterze. Umieścił zdjęcie, które ukazuje stopy skoczka przed telewizorem i gdzie widać polskich fanów w relacji austriackiej telewizji. "Wielkie dzięki dla moich fanów z Polski za tę niesamowitą piosenkę!" - napisał Morgenstern.

Zobacz także
 • 12
 • 5
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • tadeusz1939

  Oceniono 80 razy 60

  Morgi zasluzyl.

 • ja-gunia

  Oceniono 18 razy 18

  Dużo zdrowia i sukcesów w sporcie Morgi :))))))))))))))

 • rafal_b_

  Oceniono 16 razy 10

  No zasłużył, fakt, ale ja bym się bał, mając tak poważne dwa upadki. Dla mnie najważniejsze było by własne życie i dla dobra własnego bym nie startował, nawet jeśli miałbym zrezygnować z moich marzeń.

 • mike0473

  Oceniono 13 razy -1

  He he już nie mów że nie zależy ci na medalach , a poco tam jedziesz ? chyba nie poto dy się tylko przeeietrzyć.:-P

 • boguslawbch6808

  Oceniono 21 razy -13

  Jeszcze mi powiecie,że pojedzie tam doleczony...

 • berig123

  Oceniono 25 razy -15

  KTOŚ Cię ostrzegł, zakończ skakanie!

 • alejajaniemaco

  Oceniono 31 razy -25

  Wyszlo szydlo z worka. Zamiast pluc przykladnie na Rosjan, Putina i Soczi jak kazdy podjudzony szechter-gazeta leming czyni, on chce tam jechac ! Jachwe - Ty to widzisz i nie grzmisz ! Pewnie zginie w zmachu terrorystycznym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX