Sport.pl

Skoki narciarskie. Pięciu Polaków w sobotnim konkursie na Kulm

Marek Kuprowski
10.01.2014 , aktualizacja: 10.01.2014 15:58
A A A
Maciej Kot podczas konkursu skokow w Turnieju Czterech Skoczni

Maciej Kot podczas konkursu skokow w Turnieju Czterech Skoczni (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Kamil Stoch, Jan Ziobro i Piotr Żyła oraz Maciej Kot i Klemens Murańka wystąpią w sobotnim konkursie lotów narciarskich na skoczni Kulm. Kwalifikacji nie wywalczył Dawid Kubacki. Relacja Z Czuba i na żywo z pierwszego konkursu w sobotę o godz. 14.00 w Sport.pl
Najlepszy w kwalifikacjach był, skaczący ostatni, Robert Kranjec, który skoczył też najdalej - wylądował na 192. metrze.

Jedynym Polakiem, który nie wywalczył kwalifikacji, jest Dawid Kubacki. Skoczył 161 m, co było 37. wynikiem, ale do konkursu lotów kwalifikuje się tylko 40 skoczków (30 z kwalifikacji i pierwsza dziesiątka PŚ).

W pierwszym konkursie lotów w tym sezonie zobaczymy pięciu Polaków - Kamila Stocha, który w piątek nie skakał, Jana Ziobrę i Piotra Żyłę, którzy oddali skoki treningowe (podobnie jak Stoch kwalifikować się nie musieli) i osiągnęli odległości - odpowiednio - 183,5 m i 186 m. Kwalifikacje wywalczyli Maciej Kot (186 metrów i siódmy wynik) i Klemens Murańka (176 metrów i 23. miejsce).

Na skoczni nie pojawił się także Japończyk Noriaki Kasai, a najlepiej z tej grupy spisał się Słoweniec Peter Prevc - 188 m. O pół metra bliżej wylądował Szwajcar Simon Ammann, z kolei Austriak Gregor Schlierenzauer doleciał do 183 m.

W kwalifikacjach nie wziął udziału Austriak Thomas Morgenstern, który podczas drugiego treningu miał bardzo groźny upadek. Zawodnik spadł na zeskok, na pewien czas stracił przytomność, a po jej odzyskaniu został przetransportowany do szpitala.

Liderem Pucharu Świata jest Stoch. Mistrz globu z Val di Fiemme (2013) o 24 pkt wyprzedza czterokrotnego złotego medalistę olimpijskiego Ammanna i o 112 pkt Schlierenzauera, triumfatora dwóch poprzednich edycji PŚ.Relacja Z Czuba i na żywo z konkursu w sobotę o godz. 14.00 w Sport.pl.

Zobacz także
 • 3
 • 1
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • ob.szarikow

  Oceniono 8 razy 8

  Jak dla mnie Kubacki sam się wyeliminował z IO. Czytam raz po raz teksty o jego wielkim potencjale, ale w zawodach jest ciągle poniżej możliwości. Za to Kot przeciwnie - może nie tak zdolny, ale bardziej przewidywalny. I ambitny jak mało kto.

 • pies_na_czerwony_i_czarny

  Oceniono 7 razy 7

  kot od poczatku roku moze nic nie wygral ale W ZADNYM skoku nie dal plamy. idealny do druzyny.

 • wiwoj

  Oceniono 12 razy 6

  Co jest z tym Morgim? Jest w takiej świetnej formie... Mam nadzieję, że nie będzie jak w powiedzeniu "Do trzech razy sztuka".

 • skoran

  0

  Stoch w piątek nie skakał ?
  Otóż skakał w obu treningach, w 1 treningu był trzeci - 194,5m a 2 treningu - czwarty - 187,5m.............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX