Sport.pl

Soczi 2014. Pat w kadrze skoczków

Dariusz Wołowski, Garmisch-Partenkirchen
31.12.2013 , aktualizacja: 31.12.2013 19:24
A A A
Dawid Kubacki zacznie 62. TSC od Innsbrucku, Piort Żyła i Maciej Kot są obecnie w najsłabszej formie. Czy jest możliwe, by w reprezentacji na igrzyska w Soczi zabrakło aż trzech brązowych medalistów z mistrzostw świata w Val di Fiemme? W środę konkurs w Garmisch-Partenkirchen. Relacja na żywo od godz. 14 w Sport.pl.
Zobacz także
 • 12
 • 20
Komentarze (91)
Zaloguj się
 • scooby666

  Oceniono 505 razy 471

  Jeden gorszy konkurs, bo wysoka stawka, a już totalny kataklizm zapowiadają. A jeszcze tydzień temu mieliśmy najmocniejszą drużynę na świecie ;)

  Kruczek dobrze wie co zrobi, to mądry trener.

 • ob.szarikow

  Oceniono 247 razy 231

  Ogłaszanie, że drużyna olimpijska się sypie to duża przesada. Po pierwsze drużyną olimpijską będą ci, których trener wybierze, a po drugie to po prostu poziom w polskich skokach poszedł w górę i raczej można się cieszyć, że ma kto zastąpić zawodników, którzy akurat skaczą trochę słabiej. Taka rywalizacja może tylko wyjść na dobre.

 • katiakorta

  Oceniono 233 razy 221

  litości
  kilka lat temu jak w 30 e poza małyszem był stoch
  byliśmy szczęśliwi
  teraz kot raz był 28y i bijemy na trwogę?

 • mirasko70

  Oceniono 147 razy 133

  Bez przesady z tym sypaniem się szans na medal drużyny. Żyła faktycznie przeżywa poważny kryzys formy, ale do Igrzysk zostało jeszcze 5 tygodni. Chłopak wróci teraz do kraju i myślę, że na Soczi zdąży się odbudować.

 • his_dudeness

  Oceniono 123 razy 101

  Piśmiaki jeszcze tydzień temu biły w dzwoneczek z podniecenia, a teraz co?
  Wołowski, jesteś żenujący.

 • zaglobov

  Oceniono 98 razy 88

  Przecież to tylko jeden nieudany konkurs, a wy już wieszczycie koniec medalowej drużyny... Dajcie spokój...

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 98 razy 86

  Jak to się sypie? Przecież pisaliście, że jadą do Soczi po medal. To przez te zamachy się zmieniło?

 • mekcebi

  Oceniono 97 razy 67

  Szkoda Piotra, mam nadzieję, że niedługo znajdzie powód, dzięki któremu znowu zacznie się uśmiechać. Powodzenia Piotrek!

 • 1group

  Oceniono 7 razy 7

  Zaszkodził Żyle szum medialny.Zawsze szkodzi sportowcom,zwłaszcza tym "nieskomplikowanym".
  Sodówa.

 • jinx112

  Oceniono 6 razy 6

  Za dużo pajacowania tego Żyły na przeciw pracy Stocha.

 • bully300

  Oceniono 8 razy 6

  Pietrek zamiast robić z siebie wioskowego głupka i wygadywać pierdoły do kamer, powinien skorzystać z pomocy psychologa. Wyraźnie widać, że chłopakowi szkodzi "gwiazdowanie".

 • valderama80

  Oceniono 5 razy 5

  Mi tam Żyły nie jest szkoda. Robi z siebie idiotę w telewizji a teraz się mazga!!!

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 5 razy 5

  Żal tylko Piotra Żyły: ale jak Pan Bóg chce kogoś ukarać - rozum mu odbiera!
  Skoro sensowne rady kibiców - co prawda laików - ale życzliwych, nie zostały przez Pana Piotra wysłuchane i z konkursu na konkurs forsował dalsze zmniejszanie prędkości na rozbiegu tak, jakby o to w skokach mogło chodzić - musiało się to wreszcie skończyć - jak się skończyło. Gorzej, że ani trener Kruczek, ani prezes Tajner i nie polecili mu zaprzestać hamowania swej prędkości w pierwszej fazie rozbiegu wadliwą pozycją siedzenia i rąk - przez co zmniejszał prędkość o ponad 1 km/godz., aż stał się najwolniejszym skoczkiem z całej stawki...

 • veehoora

  Oceniono 7 razy 5

  Dajcie Żyle snickersa, bo gwiazdorzy, jakby wygrał PŚ. To media, dziennikarze wyrzadzili temu chłopakowi największą krzywdę. Tak to jest, gdy sława wyprzedza osiągnięcia... Na sławę trzeba zapracować. Piotr odpadł nie przez przypadek. Ta lekcja pokory dobrze mu zrobi.

 • wikul

  Oceniono 5 razy 5

  Niech podziękują głupim dziennikarzom pompującym bezmyślnie ten balon. Zrobili z chłopaków najlepszych na świecie a z poczciwego Żyły gwiazdę większą od Ammana. Kruczek powinien gonić tych pismaków na kilometr a najgorszych w tym momencie powinien zastąpić młodymi by zadziałała konkurencja.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 5 razy 5

  Żyle chyba zaszkodził nadmiar popularności - wywiady, reklamy i uwielbienie tłumów go zdekoncentrowały. Nie twierdzę, że mu sodówa w dekiel walnęła, bo nie sprawia takiego wrażenia. Po prostu jeszcze nie umie odróżniać rzeczy ważnych od nieważnych, skupiać się na tych pierwszych i olewać te drugie. A to jest równie ważne jak pozycja dojazdowa, prędkość na progu i telemark. Może nawet ważniejsze, bo potrzebne również po zakończeniu kariery.

 • zizou1212

  Oceniono 7 razy 5

  wywiad z panem Dariuszem Wołowskim
  - Dzień dobry panie Darku, w ostatnim artykule stwierdził pan, że brązowa drużyna z MŚ w Predazzo się sypie, tymczasem nawet najwięksi eksperci skoków nie wyciągają tak radykalnych wniosków po jednym konkursie...
  - Panie redaktorze, to ja jestem największym ekspertem od skoków narciarskich. Od wielu lat gram z powodzeniem w Deluxe Ski Jump poczynając od wersji 2.1 gdzie na Australii skoczyłem 281 m, poprzez nowsze wersje DSJ 3 oraz DSJ 4. Na poziomie średnim wygrałem Puchar Świata w grze Skoki Narciarskie 2007 z samym Adamem Małyszem. Poza tym chciałbym zauważyć szanowny panie redaktorze że od kilku lat co niedzielę po obiedzie zasiadam przed telewizorem aby oglądać transmisję ze skoków narciarskich, jak nie ma mnie w domu to oglądam powtórki na Eurosporcie.

 • misiu9091909

  Oceniono 5 razy 5

  Myślę, że do domu powinien pojechać Żyła, byłoby nie fair wobec innych skoczków pozostawienie Żyły na zawodach. Drużyna dobra, niech Piotr potrenuje i przypomni sobie, jak się skacze na najwyższym poziomie, to tylko chwilowy kryzys formy.

 • markonim

  Oceniono 4 razy 4

  Media mnie rozwalają. Jeden wygrany konkurs i obwieszczają naszą drużynę potęgą skoków. Za chwilkę konkurs się nie udaje i jeden się nie kwalifikuje - panika, dramat, płacz. Stoch na początek nic nie skakał, a teraz skacze. DZIENNIKARZE!!! weźcie sobie coś na uspokojenie i dajcie im spokój. Niech ustabilizują formę - skakać potrafią, ale prawdopodobnie nie radzą sobie z wami, ciągłym pompowaniem balonów oczekiwań, załamywaniem rąk po nieudanym skoku itp. A jak skacze Schlierenzauer? Stabilnie? Nie! - cholernie nierówno. Raz przyłoży, za chwilę wyleci z 10-ki. To początek sezonu, a chłopaki są młodzi i muszą poradzić sobie z presją oczekiwań.

 • roy-cohn

  Oceniono 8 razy 4

  Bardzo dobrze pajacowi to zrobi.

  Nie cierpię tego błazna.

 • nefer388

  Oceniono 4 razy 4

  debilne typowo polskie popadanie w skrajności .. nie jest źle , a najwyższą formę mają mieć w lutym...

 • m_ac

  Oceniono 4 razy 4

  Na szczęście jest w kim wybierać.Zdobyty w VdF medal nie daje glejtu na wieczną formę.Pozostaje ufać w Kruczka jako trenera, bo co tu dużo gadać, o ile zawodnikiem był miernym, to trenerem jest może nie wybitnym, ale bardzo dobrym i na peweno wybierze optymalny skład.Dobrze, że jest rywalizacja i powtarzam, dobrze,że jest ich wielu.Nie ma co dramatyzować-wspomnijmy niedawne czasy kiedy nie było z kogo drużyny sklecić.Będzie ok!

 • szam-gar

  Oceniono 4 razy 4

  A pamiętam, jak Pan Prezes Tajner twierdził przed sezonem, że Żyła jest obecnie najlepszy na świecie bo taaaaaaką ma dobrą formę. I co? Jakoś tego nie widać.

 • notremak

  Oceniono 4 razy 4

  Admin, ile bierzesz od klaudii 1990-2014 za reklamę podglądactwa?
  Taka już nędza u was w gazecie.pl, że się musisz z byle k...ą zadawać?

 • adam.wisnia

  Oceniono 9 razy 3

  Panie Żyła. Więcej rozdawania pomarańczy w klubie w Poznaniu i reklam a mniej skupienia na sporcie na pewno wyjdzie Panu na dobre...

 • kocurek238

  Oceniono 4 razy 2

  Jak zwykle pękł nadmuchany balon ,Żyła to zwykły pajac swoim zachowaniem przypomina przygłupa

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 2 razy 2

  Prosze zauważyć.... pojawiły się nagle reklamy z P.Ż. kasa popłyneła tysiącami... a skoki... coraz słabsze, niestety.

 • pawelmol1976

  Oceniono 2 razy 2

  Ja naprawdę już nie mogę z mediami :(
  albo 'Jesteśmy już skoków Potęgą' albo biadolenie > dobrze że jeszcze nie krzyczycie o zmianie trenera :(
  Rozumiem Panie i Panowie że musicie pisać z tego żyjecie ale naprawdę ostatnie kilkadziesiąt lat to dosyć szybki postęp, te chłopaki wasze czy to podbijanie bębenka/nadmuchiwanie balonu czy jechanie po Nich mają od razu na różnych ajfonach, fejsach itp. > radzą sobie z presją czy lepiej (Stoch, Ziobro) czy gorzej (Żyła Kubacki) czy inaczej (np. Kot szczery gostek). Proszę nie fundujcie Im dodatkowej presji

  'Polska potęga skoków' decyduje się właśnie teraz w ciągu najbliższych paru lat > jak coś nie działa to piszcie ale bez przeginania, jak jest super to nie bijcie w ten bębenek tak że go słychać na Antarktydzie ,ogólnie> niech się te Dzieci Małysza bujają po 5,6 w konkursach , ambitne są chłopaki, bez kompleksów, Kruczek geniuszem może nie jest ale to dobry trener , jak PZN nic nie spartoli to powinno być dobrze
  wtedy gimbusy i młodsze skoczki cała ta młodzież co zaczyna skakać po prostu WYROSNĄ w takiej rzeczywistości, będzie dla Nich normą, a dla większości wręcz Minimum o które trzeba się starać żeby nie było obciachu w domu
  i będziemy się latami gibać pomiędzy dylematami w stylu 'Dlaczego w PNarodów spadliśmy na 5 miejsce wyprzedzeni przez Słowenię, koniec świata czas na zmianę trenera' a 'Dlaczego ani Iksiński ani Ydliński nie zdobyli medalu na IO przecież pierwszy to mistrz świata z przed 3 lat a drugi lider PŚ czas na zmianę trenera?'
  i będzie dobrze :)))

 • eurotram

  Oceniono 2 razy 2

  Z jednej strony jakiekolwiek podsumowania Kruczka i jego zespołu robiłbym dopiero po Soczi,bo wcześniej to by było trochę nie fair; z drugiej strony mam lekkie uczucie deja vu i mam nadzieje ze to tylko złudzenie... bo nie ukrywam ze przyszli mi na myśl nasi siatkarze, którzy w 2012 roku wyraźnie nie wycelowali z forma i najpierw wygrali odpuszczona przez tuzów Ligę Światową, a potem polegli na IO...

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 2 razy 2

  Żal tylko Piotra Żyły: ale jak Pan Bóg chce kogoś ukarać - rozum mu odbiera!
  Skoro sensowne rady kibiców - co prawda laików - ale życzliwych, nie zostały przez Pana Piotra wysłuchane i z konkursu na konkurs forsował dalsze zmniejszanie prędkości na rozbiegu tak, jakby o to w skokach mogło chodzić - musiało się to wreszcie skończyć - jak się skończyło. Gorzej, że ani trener Kruczek, ani prezes Tajner i nie polecili mu zaprzestać hamowania swej prędkości w pierwszej fazie rozbiegu wadliwą pozycją siedzenia i rąk - przez co zmniejszał prędkość o ponad 1 km/godz., aż stał się najwolniejszym skoczkiem z całej stawki...

 • stefansonson

  Oceniono 6 razy 2

  macie swoich miszczów kiedy rozpoczyna się prawdziwa walka, hehe

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 1 raz 1

  kilka dni temu "królowie przestworzy" i "polskie podniebne orły" - a dzisiaj co pismaki goownojady napiszecie????????

 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  Gazeta nie podaje! Wyniki kwalifikacji znalazłem dopiero na sport.tvp: 2-Stoch, 13-Murńka, 18-Ziobro, 20-Biegun, 33-Kot, 52-Żyła... Murańka był 8, ale potem skakała dziesiątka i połowa skoczyła lepiej. Żyle niewiele brakło. Kot prawdopodobnie nie przejdzie do drugiej seri..

 • sivvek44

  Oceniono 1 raz 1

  p. Kruczek, dobrze gadasz!

 • augenthaler

  Oceniono 1 raz 1

  Dzieci specjalnej troski - spojrzcie na klasyfikacje generalna PS. Gdzie jest Zyla a gdzie jest Kubacki.

 • konigin

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki pat ? Raczej zwykla forma.

 • ladychapel

  Oceniono 5 razy 1

  Tak generalnie to obawiam się, że nasi najlepsi na świecie skoczkowie się najzwyczajniej w świecie wypstrykali i w Soczi budiet pizdiec...

 • ale.sobie.konto.wymyslilem

  Oceniono 3 razy 1

  I właśnie stąd biorą się żarty z dziennikarzy, wyborczej etc. Ja się już pogubiłem czy mamy wunderteam skoczków który zgarnie w Soczi sorok medali czy mamy kryzys? Bo co tydzień czytam coś innego...

 • xelene

  Oceniono 3 razy 1

  Kruczek nie jest dobrym psychologiem i druzyna jest nieodporna na stres.Ale pozatym wykonal swietna robote .Psycholog by sie kadrze przydal.

 • osfp

  Oceniono 5 razy 1

  Stawiam złotówkę na to że na olimpiadę pojadą Stoch, Ziobro, Murańka i Kubacki.

 • filmik2000

  0

  Żyła do Barcelony ;) www.youtube.com/watch?v=LuDmXHsboDg

 • felicjan.dulski

  0

  Nic takiego. Każdy ma gorsze dni

 • darekwolowski

  0

  w moim tekście nie ma nic o tym, że coś się sypie. Słowo sypie w ogóle nie występuje

 • soulles

  0

  Wiadomo czyja to jest wina.

 • leming666

  0

  Dziennikarze to, dziennikarze tamto. Czy, do cholery, czytanie dziennikarskich bzdur to jakiś obowiązek? Niech skaczą dupki - to ich zadanie!

 • prok11

  0

  A może tak szczerze. Żyła to fajny facet, ale za dużo pobiera, stąd słaba forma. Myślę, że źle jest ,jak sportowiec mówi otwarcie, że w święta się upije. To nie był żart, znając górali. Powinna być chyba jakaś reakcja PZN.

 • czoper62

  0

  Chyba się rzeczywiście opił w święta...

 • starszy-65

  0

  Pewnie dziennikarze sami trochę przyczynili się do nastrojów w drużynie ogłaszając, że nasi skoczkowie są nie do pokonania, pewnie uwierzyli i być może trochę odpuścili a teraz siada im psychika w czym znowu pomagają dziennikarze pisząc, że nie mamy drużyny. Fajnie ale spoko, trochę potrenują i wrócą do formy olimpijskiej tylko na Boga nie róbmy z nich zwycięzców już teraz ani pokonanych.

 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 0

  Góralskie święta im zaszkodziły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX