PŚ w Titisee-Neustadt. Stoch drugi, zwycięstwo Morgensterna

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak skoczył 137 i 141,5 m i przegrał tylko z Thomasem Morgensternem (143,5 i 139 m) o 3,3 pkt. 12. miejsce zajął Piotr Żyła, 13. był Maciej Kot, a punkty zdobyli też 17. Dawid Kubacki oraz 24. Klemens Murańka. Drugi konkurs w niedzielę. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 14.

Stoch na podium awansował z ósmej pozycji, jaką zajmował po pierwszej serii. Znacznie swoją pozycję poprawił też Piotr Żyła, który na półmetku zawodów był 23. Gorzej w rundzie finałowej spisał się Kot, który spadł na miejsce 13. z szóstego.

Zawody w Titisee-Neustadt obfitowały w wiele skoków poza granicę 140. metra. Najdalej - na 144. metrze - lądowali Simon Ammann i Severin Freund. Szwajcar ukończył konkurs na trzecim miejscu, Niemiec był piąty, za Gregorem Schlierenzauerem. Z Polaków najdalej poszybował Stoch, osiągając w drugiej serii 141,5 m. W pierwszej rundzie 140 m skoczył Kot (w finale uzyskał 132,5 m), a w drugiej daleko lądowali Żyła - 139 (w pierwszej serii 134,5), Kubacki - 138 (127,5 m w pierwszej kolejce dało mu 27. miejsce, awansował więc o 10 lokat) i Murańka - 137 (w pierwszej rundzie 129,5 m, i miejsce 29).

Z podopiecznych Łukasza Kruczka zawiedli tylko Jan Ziobro i Krzysztof Miętus. Pierwszy z nich po skoku na 124 m zajął 44. miejsce, drugi skoczył 125 m i ukończył zawody na 46. pozycji.