Soczi 2014. Bródka, Szymański i Niedźwiedzki zdobyli brązowy medal!

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zdobyli brązowy medal w rywalizacji drużynowej panczenistów na igrzyskach olimpijskich Soczi. Polacy po pasjonującym biegu pokonali Kanadyjczyków. Złoto wywalczyli Holendrzy, srebro Koreańczycy.

Imponujący finisz naszej trójki dał jej ostatecznie 2,33 s przewagi nad Kanadyjczykami, do których przez większą część 3200 metrów tracili sporo, w pewnym momencie prawie trzy sekundy.

Denny Morrison, który indywidualnie zdobył w Adler-Arienie srebro na 1000 i brąz na 1500 m oraz Mathieu Giroux i Lucas Makowsky osłabli w drugiej części dystansu, a podopieczni Wiesława Kmiecika właśnie wtedy pokazali klasę.

Lider naszego zespołu, Zbigniew Bródka, zdobył w Soczi drugi medal. Indywidualnie wywalczył złoto na dystansie 1500 m.

Polacy są piątą drużyną trwającego sezonu Pucharu Świata i brązowymi medalistami ubiegłorocznych mistrzostw świata, które odbyły się w Soczi. Kanadyjczycy wtedy w Adler-Arienie zajęli siódme miejsce, a w Pucharze Świata plasują się na szóstej pozycji.