Soczi 2014. Curling - Szwedki i Kanadyjki w półfinale

PAP
16.02.2014 , aktualizacja: 16.02.2014 15:11
A A A
Reprezentantki Szwecji w curlingu, złote medalistki olimpijskie z Vancouver, wygrały w niedzielę 5:4 z Rosjankami i zapewniły sobie miejsce w półfinale igrzysk w Soczi. Wcześniej awans wywalczyły również wicemistrzynie sprzed czterech lat Kanadyjki.
W niedzielę zawodniczki z kraju klonowego liścia uporały się z reprezentantkami USA 7:6. Jeśli w poniedziałek wygrają z Koreankami, staną się pierwszą w historii drużyną kobiet, która przejdzie przez fazę zasadniczą turnieju olimpijskiego bez porażki.

Szwedki, z bilansem 6:2, będą co najmniej czwarte, co zawdzięczają również Japonkom, które pokonały 9:7 Szwajcarki.

Trzecią pozycję zajmują obecnie brązowe medalistki z Vancouver Chinki, ex aequo z Brytyjkami. Do półfinału awansuje pierwsza czwórka.