Dawid Kubacki trzeci w Oberstdorfie! Ryoyu Kobayashi wyrównał rekord Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki na podium! Polski skoczek zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zdecydowanie najlepszy był Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Najlepszym z Polaków w Oberstdorfie był Dawid Kubacki. Mistrz świata w pierwszej serii miał 132 metry, a w drugiej 133 metry. Dzięki temu zajął 3. miejsce. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi (138 metrów i 134 metry), który dzięki temu wyrównał rekord Kamila Stocha, Svena Hannavalda i Helmuta Recknagela. Wszyscy czterech wygrywali pięć konkursów z rzędu w Turnieju Czterech Skoczni. Kobayashi rok temu wygrał wszystkie cztery konkursy 67. edycji TSC.

Piotr Żyła o swojej metamorfozie:

Z pozostałych biało-czerwonych Piotr Żyła w pierwszej serii skoczył 132 metry. W drugiej dołożył 129 metrów i ostatecznie zajął w Oberstdorfie 5. miejsce.

Stoch przegrał już turniej?

Liczyliśmy bardzo na dobry występ Kamila Stocha. Nasz mistrz olimpijskie w pierwszej serii trafił na fatalne warunki i skoczył tylko 124,5 metra. Przed finałową rundą był dopiero 20. Drugi skok miał lepszy - 130,5 metra. Nie pomogło mu jednak zbytnio w ogólnej klasyfikacji. Konkurs skończył na 19. miejscu ze stratą 38,1 punkta do zwycięzcy.

Maciej Kot był 28. w Oberstdorfie (124, 5 metra i 117,5 metra). Do drugiej serii awansował także Stefan Hula, który zajął 30. miejsce (113, 5 metra i 124, 5 metra). Po pierwszej serii odpadł Jakub Wolny, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.