Sport.pl

Trener rywali polskich skoczków zwolniony w trakcie sezonu! Wybrali nastepcę

Czeski Związek Narciarski podjął decyzję o zwolnieniu Davida Jiroutka z posady trenera reprezentacji. To efekt bardzo słabego początku sezonu w wykonaniu Czechów. Tymczasowym trenerem został Antonin Hajek.

- Rada sportowa skoków narciarskich w Czeskim Związku Narciarskim, przeanalizowała nieudane wyniki w pierwszej części sezonu 2019/2020 (...). Podjęło decyzję o odwołaniu Davida Jiroutka z funkcji trenera reprezentacji Czech. Do końca sezonu obowiązki pierwszego szkoleniowca pełnić będzie jego dotychczasowy asystent - Antonin Hajek - napisali Czesi w oświadczeniu na Facebooku.

Jiroutek zwolniony po fatalnym początku

Czesi zaliczają fatalny sezon w Pucharze Świata. Pierwsze punkty udało im się zdobyć dopiero w Engelbergu. Nieco lepiej wypadli dopiero w Turnieju Czterech Skoczni za sprawą Romana Koudelki, który był ósmy w Ga-Pa, a przyzwoicie skakał także w Predazzo, gdzie zajmował 14. i 11. miejsce. Kadra Czech zgromadziła dotąd zaledwie 122 punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów i zajmuje ósme miejsce. Do siódmych Szwajcarów tracą jednak aż 375 punktów.

David Jiroutek był trenerem reprezentacji Czech od poprzedniego sezonu i zastąpił na tym stanowisku Richarda Schallerta, który był trenerem w latach 2015-2018. Austriak był z kolei następcą właśnie Davida Jiroutka, który pierwszy raz trenował Czechów w latach 2009-2014.

Więcej o:
Komentarze (10)
Trener rywali polskich skoczków zwolniony w trakcie sezonu! Wybrali następcę
Zaloguj się
 • ohmylord

  Oceniono 2 razy 2

  z kolei R Schallert był trenerem Czechów w latach 2006-2009 taki czesko austriacki przekładaniec

 • habib78

  Oceniono 1 raz 1

  Przypomina mi to działanie działaczy wszechdyscyplin w Polsce.
  Nie zastanowią się, że nie ma obiektów, nie ma finansowania, nie ma technologii i sprzętu.
  Nie ma sztabu dbającego o wszystkie niuansiki. Nie wezmą na klatę tego, że wcześniej owego Jiroutka wybrali sami, a zatem dlaczego tak się pomylili?
  Po prostu zmienimy trenera i szafa gra.

 • 23tryt

  0

  w Czechach mniej się tym przejmują i interesują niż w Polsce

 • rosole_oko

  0

  To nieco przewrotne, ale gdyby nie Doležal w roli trenera polskiej drużyny i jej ostatnie wyniki pod jego wodzą, Czesi prawdopodobnie dalej ciągnęliby swój wózek z obecnym szkoleniowcem.

 • slimslider

  Oceniono 5 razy -1

  "Trener rywali polskich skoczków zwolniony w trakcie sezonu!..." - co za idiotyczny tytuł(?); polskie dziennikarzyny ewidentnie cierpią na emocjonalno-narodowościowe kompleksy i różnego rodzaju inne infantylne patologie i zboczenia subiektywności charakteru.
  "Czeska ekipa skoczków ma nowego trenera" - to wszystko, pierdoły.

 • 100-lec

  Oceniono 2 razy -2

  Robert Mateja na trenera!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX