Sport.pl

Michal Dolezal podjął decyzję. Zmiana w składzie na zawody PŚ w Titisee-Neustadt

Michal Dolezal podjął decyzję o zmianie w kadrze skoczków na zawody w Titisee-Neustadt (18-19 stycznia). Po konsultacjach z Maciejem Maciusiakiem postanowiono, że zamiast Jakuba Wolnego do Niemiec pojedzie Aleksander Zniszczoł, dokonując pierwszej zmiany w tym sezonie.

Dawid Kubacki, po skokach na 102,5 i 101 metrów, zajął 3. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Tuż za nim uplasowali się ex aequo Kamil Stoch (102 i 100 metrów) oraz Piotr Żyła (101 i 104 metry). Zwyciężył Karl Geiger, aktualny lider Pucharu Świata, przed Stefanem Kraftem.

Do drugiej serii nie awansowali Maciej Kot i Jakub Wolny. Michal Dolezal, trener reprezentacji Polski, tuż po konkursie przyznawał w rozmowach z dziennikarzami, że dojdzie do zmian w składzie kadry na kolejne zawody, które w dniach 18-19 stycznia odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt.

Słowa dotrzymał. Po konsultacji z trenerem kadry B, Maciejem Maciusiakiem, Czech podjął decyzję, że Aleksander Zniszczoł zastąpi Jakuba Wolnego, aby mógł w spokoju potrenować w Polsce przed zawodami w Zakopanem, które już w dniach 25-26 stycznia. Oprócz Zniszczoła, w Titisee-Neustadt wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot.

Skład reprezentacji Polski na zawody w Titisee-Neustadt:

 • Dawid Kubacki (4. miejsce w Pucharze Świata)
 • Kamil Stoch (6.)
 • Piotr Żyła (13.)
 • Maciej Kot (34.)
 • Stefan Hula (39.)
 • Aleksander Zniszczoł
Więcej o:
Komentarze (25)
Michal Dolezal podjął decyzję. Zmiana w składzie na zawody PŚ w Titisee-Neustadt
Zaloguj się
 • majkel27

  Oceniono 7 razy 5

  Czepiacie się Kota jak kiedyś jeździliście po Huli. On w wieku 32 zrobił najlepszy sezon w życiu i otarł się o medal IO. Czemu tak samo nie ma być z Kotem?

 • eurotram

  Oceniono 3 razy 3

  Wcześniej była mowa o jednym-dwóch zastępstwach; ostatnie konkursy PK jednak sprawiły,że w PŚ wystąpi tylko Zniszczoł; pewnie dlatego,że trójkę ostatnio najlepszych z Polaków w PK uzupełniają Murańka (który dopiero co pokazał,że w PŚ w tym sezonie za bardzo sobie nie radzi,więc nie ma sensu tak od razu go przywracać) i Stękała (który popisowo sobie dziś prze...ał powrót do PŚ spektakularnym zawaleniem drugiego skoku). A Zniszczoł... tak czy siak pewnie w kilku konkursach PŚ poskacze,bo Wolny zbyt szybko się nie odbuduje.

 • rek3493

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda mi Kota, ale nic z niego nie będzie. Nie ta psychika.

 • okrutnykibol

  Oceniono 7 razy 1

  Największym niewypałem kadry jest Kot. Może i jakiś talent ma, ale co z tego, jak nie potrafi go wykorzystać. Zrobił parę dobrych wyników i to na tyle. Gość zamiast sumiennie trenować to, jak pamiętam, tylko się dąsał jaki to jest niezadowolony z wyników, które osiąga. Tak jakby miał pretensje do całego świata, że inni wygrywają, a on nie może. Szczerze to raczej topowym zawodnikiem chyba już nie będzie, głowa u niego nie nadąża.

 • cep_0

  0

  Nie tylko WOLNY, ale tez i KOT, no może i HULA winni już trenować w Zakopanym.
  A gdzie Tonio i Małysz? - czy Oni nie widzą, że skoki polskie się z HUKIEM walą się????????????.
  Kadra "A" sama niech się utrzymuje, ale o KADRĘ "B" trzeba dba c i dmuchać.
  Przykłady :
  a) Norwegowie
  b) Austiacy
  c) polska kadra siatkarska Heynena - ta druga i trzecia, gdzie o wejścia do 1-szej drużyny o pozycję walczy po 2-ch, 3-ch siatkarzy.

 • angie39

  0

  Niemieccy dziennikarze sportowi skwitowali że to zasługa Stefana Horngachera że nasze chłopaki doszli tak wysoko , a teraz Horngacher ćwiczy niemiecką kadrę skoczków .

 • hopsasaitralala

  Oceniono 2 razy 0

  Ten drugi tez powinien się odbudować.

 • js08836

  Oceniono 1 raz -1

  Rosną następy aż serce rośnie. Wolny, Zniszczoł , Murańka , to oni będą zdobywać czołowe miejsca w PŚ i medale MŚ i Ol. To sarkazm bo następców nie widać panie dyrektorze Adamie Małyszu !

 • xzyzzy

  Oceniono 2 razy -2

  decyzje szefa śnieżnych kuglarzy podnoszone do rangi racji stanu. a potem gazeta zdziwiona, skąd tylu imbecyli w tym kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX