Sport.pl

Fenomenalny konkurs Polaków w Predazzo! Aż trzech w czołowej "4"!

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce, a Piotr Żyła i Kamil Stoch wspólnie 4. w niedzielnym konkursie skoków narciarskich we włoskim Predazzo. Najlepszy okazał się lider Pucharu Świata, Niemiec Karl Geiger.

Znakomicie w pierwszej serii spisali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Pierwszy z nich był 3. po skoku na 102 metry, drugi skoczył pół metra dalej, ale przegrywał miejsce na podium o 1,8 punktu i zajmował 4. miejsce na półmetku zawodów. Bardzo dobrze spisał się także Piotr Żyła, który wylądował na 101. metrze i był 8.

Do drugiej serii awansował jeszcze tylko Stefan Hula, który zajmował 25. miejsce po skoku na 96 metrów. Odpadli Jakub Wolny, który był 33. (97 metrów) i Maciej Kot, który został sklasyfikowany na 36. miejscu (95 metrów).

Dawid Kubacki zdołał wyprzedzić Stocha i awansować na 3. pozycję po probie na 101 metrów. Fenomenalny skok w drugiej serii oddał Piotr Żyła. 104 metry pozwoliły mu przesunąć się aż na 4. miejsce, które zajął ex aequo z Kamil Stochem (100 metrów).

Stefan Hula nie utrzymał swojej pozycji, którą zajmował po I serii. W drugim skoku osiągnął 96,5 metra, przez co spadł na 28. miejsce. W niedzielę zwyciężył Karl Geiger, aktualny lider Pucharu Świata, przed Stefanem Kraftem i Dawid Kubackim.

Więcej o:
Komentarze (38)
Fenomenalny konkurs Polaków w Predazzo! Aż trzech w czołowej "4"!
Zaloguj się
 • niktalboktos

  Oceniono 18 razy 14

  Trzech Polaków w pierwszej czwórce ale tylko jeden na podium... to brzmi jak podchwytliwa zagadka...

 • aerofan

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli nie trzech Polaków w pierwszej czwórce, tylko trzech w pierwszej piątce, bo mimo, iż dwóch z nich było ex aequo na 4 miejscu to jednak sumarycznie zawodników było pięciu.

 • chlopzlasu

  Oceniono 11 razy 3

  To ja poproszę o rozrysowanie tego fenomenu. Trzech w czwórce, jeden na podium.

 • hipis3308

  0

  Najważniejsze jest to, że niepobitym do tond rekordzistą skoczni jednej jak i drugiej, pozostanie Adam Małysz. Na jednej uzyskał 107,5 metra, na drugiej 136 metrów. Ze względu na igrzyska w 2026 r obie będą przebudowane, tak więc rekord pozostanie Adama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX