Sport.pl

Stefan Horngacher czeka na błąd Dawida Kubackiego. "Teraz jego kolej"

Dawid Kubacki jest liderem Turnieju Czterech Skoczni po trzech konkursach. Polak nie popełnił jeszcze żadnego błędu i jest w wielkiej formie. Wiedzą o tym rywale, którzy nakładają na niego dodatkową presję przed konkusem w Bischofshofen. - Dawid jeszcze się nie pomylił. Teraz jego kolej na błąd - przyznał Stefan Horngacher.

Dawid Kubacki jest w najrówniejszej formie podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni. Polak nie zepsuł jeszcze żadnego konkursowego skoku, a przecież w drugiej serii konkursu w Innsbrucku skakał w piekielnie trudnych warunkach. Rywale wiedzą, że Kubacki jest mocny i przed ostatnim konkursem w Bischofshofen próbują na nim wywrzeć dodatkową presję.

- Dawid jeszcze się nie pomylił. Teraz jego kolej na błąd, ale nie mam pewności, czy go popełni - przyznał Stefan Horngacher, były trener polskich skoczków, a obecnie szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Kto może zagrozić Dawidowi Kubackiemu?

Głównym rywalem Dawida Kubackiego w walce o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni jest Norweg Marius Lindvik. Ale nie wolno skreślać Karla Geigera z Niemiec czy Ryoyu Kobayashiego z Japonii. W klasyfikacji generalnej Polak wyprzedza Lindvika o 9,1 pkt., nad Geigerem ma już 13,3 pkt. przewagi, a nad Kobayashim 13,7.

- Sytuacja Geigera mogła być znacznie gorsza. Dzięki drugiemu skokowi w Innsbrucku wyrwał się z kłopotów. Wykonał świetną robotę - stwierdził Horngacher, cytowany przez Interię.A co były trener Polaków myśli o warunkach, w których rywalizują najlepsi skoczkowie świata? - Nikt nie może wpłynąć na warunki, ani my, ani nikt inny. Musimy zaakceptować to, co jest - uciął Austriak.

Ostatni konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni w Bischofshofen odbędzie się w poniedziałek 06.01 o godz. 17:15.

Więcej o:
Komentarze (14)
Stefan Horngacher czeka na błąd Dawida Kubackiego. "Teraz jego kolej"
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 9 razy 7

  Twierdzenie, że Stefan Horngacher czeka na błąd Dawida Kubackiego jest nieuprawnione. Horngacher jedynie stwierdził, że Dawid jeszcze nie popełnił błędu.

 • znawcatematu

  Oceniono 10 razy 4

  Mam pytanie? Kto kształci obecnie wszelkiej maści redaktorów sportowych w języku polskim?
  Nie odmieniamy zagranicznych imion i nazwisk graczy w języku polskim. Jednak jak już na siłę to chcecie robić to odmieniajcie i imię i nazwisko! Brzmi to często komicznie np:

  "Daleki skok Daikiego Ito" a może śmieszniejsze "Daleki skok Daikiego Itiego"
  To samo jest tu na sport.pI jak i w tv. Nie dotyczy to tylko skoczków ale wszystkich sportowców.

  Najlepiej brzmi mimo wszystko:
  "Daleki skok Daiki Ito"

 • rw1270

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zwykle tytuł w stylu clickbaita, bo w tekście wynika, że Horngaher po prostu spodziewa się, błędu Kubackiego, bo tak podpowiada statystyka, a nie czeka na błąd, jak się czeka na pociąg. No ale w tytuł, że czeka da clicka, bo ludzie pomyślą, że ten wredny Horngaher to czyha na biednego Kubackiego.

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Podlota dziennikarska,, szukanie dziury w calym

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 0

  "head games"- normalna gra nacisku psychicznego w sporcie. Trzeba być na to przygotowany, olać i konsekwentnie stosować własne...(!)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX