Sport.pl

Dawid Kubacki liderem TCS! Ogromne przetasowanie w czołówce

Dawid Kubacki w sobotę zajął 2. miejsce w Innsbrucku, ale został liderem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Ma przewagę 9,1 punktu nad zwycięzcą konkursu nad Bergisel - Mariusem Lindvikiem. Potężnie przetasowała się czołówka - na 3. i 4. miejsce spadli liderzy sprzed austriackiej części Geiger oraz Kobayashi.

8,5 punktu - tyle przed konkursem w Innsbrucku tracił do Ryoyu Kobayashiego Dawid Kubacki. Reprezentant Polski zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, ustępując również Niemcowi, Karlowi Geigerowi.

Kubacki w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku jednak zachwycił i awansował na pierwsze miejsce w "wirtualnej" klasyfikacji. Polak oddał skok na odległość 133 metrów, uzyskując notę 138,2 pkt. Na 2. miejsce wskoczył Norweg Marius Lindvik, który ostatecznie wygrał konkurs z przewagą 1,3 punktu nad Kubackim. Nie zmieniła się zatem przewaga Polaka nad Norwegiem w TCS, która wynosi 9,1 punktu. 

Dawid Kubacki liderem Turnieju Czterech Skoczni. Tak wygląda klasyfikacja przed ostatnim konkursem:

1. Dawid Kubacki - 830,7 punktu
2. Marius Lindvik - 821,6 punktu (-9,1)
3. Karl Geiger - 817,4 punktu (-13,3)
4. Ryoyu Kobayashi - 817 punktów (-13,7)
5. Stefan Kraft - 798,6 punktu (-32,1)

Jutro rywalizacja przenosi się do Bischofshofen. W niedzielę zaplanowano kwalifikacje, a w poniedziałek ostatni konkurs 68. TCS

Więcej o:
Komentarze (21)
Dawid Kubacki liderem TCS! Ogromne przetasowanie w czołówce
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 11 razy 5

  Brawka Dawid, tak trzymać.
  Szkoda, że reszta u Doleżala tylko gorzej, Wolny już nawet nie wchodzi do konkursów i szkoda, że obóz reprezentacji zamienia się w coś w rodzaju PiSu - obrażanie się i ostentacyjne ignorowanie dziennikarzy, którzy napiszą coś krytycznego, to są kiepskie wzorce, reprezentacja kraju to nie towarzystwo wzajemnej adoracji, żeby łaskawie udzielać się tylko w zaprzyjaźnionych mediach.

 • thedymero

  Oceniono 11 razy 5

  Brawo Dawid!
  Od zawsze w Ciebie wierzyłem!
  Co to te skoki narciarskie?

 • gourmant

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo Dawid

 • qatroscc

  0

  Trzeba mieć "szczęście" do sędziów. Norwegowi przy telemarku odjechała narta, a dostał te same noty co Kubacki za idealny skok.

 • mlehc

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego skasowano mój poprzedni komentarz?
  Dlatego, że napisałem, iż Kubacki jest człowiekiem silnym, a wiara jescze mu tej siły dodaje!? A może dlatego, że niektórzy drwią z niego, jak np. pisarz Wojciech Kuczok, prywatnie mąż Passent (córki Daniela), który żegnanie się Kubackiego scharakteryzował słowami: "Wymię Ojca i Syna ..."!? Czyżbyście stosowali cenzurę prewencyjną?

 • hejeczka

  Oceniono 10 razy -2

  Trzeba mieć cholernie smutne życie, żeby mieć czas na oglądanie facetów w śmiesznych skafandrach skaczących na nartach a jeszcze smutniejsze, żeby się tym ekscytować. Czas bezpowrotnie utracony na oglądanie tego czegoś to jest przecież największe bogactwo jakie może mieć człowiek. Nie rodzina, dzieci, pieniądze ani żona a właśnie czas jest największym bogactwem dlatego mam bekę z ludzi, którzy biegają za pieniędzmi niemal zabijając się o nie żeby potem gnić na kanapie i tracić czas na oglądanie jakiegoś badziewia. Zajmijcie się ludzie czymś pożytecznym: bieganie, dzierganie, nauka programowania, budowanie własnego biznesu czy siłownia, zamiast oglądać jakieś śmieszne skakanie, kopanie czy odbijanie. Naprawdę jesteście tak tępi, że nie rozumiecie, że życie ucieka wam między palcami? I teraz nie zaskoczcie mnie niczym i minsujcie. Bez odbioru.

 • niktalboktos

  Oceniono 3 razy -3

  Najbardziej poszkodowany niestety przez warunki jest Japoniec, mial zle w pierwszym skoku a w drugim koszmarne. Najlepszym skoczkiem w tym momencie jest tak czy owak Kobayashi. Kubacki i Lindwik trafili z warunkami w pierwszej serii, to zadecydowalo. Przy niewielkiej roznicy w formie zawodników decyduje niestety wiatr. W TCS trzeba miec szczescia sporo w 8 skokach....zobaczymy wiec czy Kubacki trafi tez w ostatnim konkursie. To juz jak ruletka trochę... moze dlatego ludzie to ogladają, rozs adni wiedzą ze wynik nie do konca oddaje jakosc danego zawodnika. No moze po 100 skokach....

 • rubo45

  Oceniono 4 razy -4

  Kogo obchodzi ten dziwny sport i ile ludzi na świecie go ogląda???

 • antropoid

  Oceniono 4 razy -4

  Nie wiem, na czym te noty sędziowskie polegają - Prevc przegrywa ze Schlierenzauerem, którego po I serii wyprzedzał, a w II serii skoczyli tyle samo, tyle, że Prevc wylądował czysto, a Austriak niemal się wypierdzielił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX