Sport.pl

Upadków, takich jak Stocha, ma już nie być. W końcu wyciągnięto wnioski

Na skoczni Bergisel w Innsbrucku wreszcie wyciągnięto wnioski po upadkach czołowych zawodników, w tym Kamila Stocha, w ubieglych latach. Tym razem stan zeskoku powinien być o wiele lepszy.

Na skoczni Bergisel od kilku lat panują bardzo duże problemy. Z powodu wysokich temperatur organizatorzy mieli problemy z odpowiednim przygotowaniem zeskoku, na którym bardzo szybko pojawiały się dziury. Z powodu bardzo napiętego harmonogramu skoków, nie było czasu na przeprowadzanie prac mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa skoczkom.

Z tego powodu dochodziło w ostatnich latach do spektakularnych upadków. Ofiarami zeskoku Bergisel został m.in. Kamil Stoch, który w serii próbnej przed zawodami niemal stracił szansę na wygraną w całym Turnieju Czterech Skoczni. Pomimo ogromnego bólu udało mu się jednak zająć w Innsbrucku 4. miejsce, a zwycięstwem w Bischofshofen przypieczętować pierwszą wygraną w imprezie.

Rok później skocznia w Innsbrucku z kolei pomogła Polakowi w walce z jego najgroźniejszym rywalem. Richard Freitag upadł w pierwszej serii trzeciego konkursu turnieju, tracąc blisko 25 punktów do Stocha. Nie wystartował jednak ani w drugiej serii, ani podczas kończących rywalizację zawodach w Bischofshofen. Lider polskiej kadry wygrał wówczas wszystkie cztery konkursy, będąc pierwszym skoczkiem po Hannawaldzie, któremu się ta sztuka udała.

W tym roku postanowiono jednak wyciągnąć wnioski z fatalnego przygotowania zeskoku z poprzednich lat, także podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata. Treningi, zaplanowane pierwotnie na 11:45, rozpoczęto pół godziny wcześniej, aby przed rozpoczęciem kwalifikacji można było jeszcze poprawić stan skoczni.

Więcej o:
Komentarze (4)
Upadków, takich jak Stocha, ma już nie być. W końcu wyciągnięto wnioski
Zaloguj się
 • dar61

  Oceniono 4 razy -2

  A wystarczy - starym sprawdzonym, przedratrakowym sposobem - wypuścić na zeskok watahy, na nawet hordy narciarzy-deptaczy...

  ****
  Z powodu braku słowników SOJP w Redakcji pojawiaja się takie byki w redakcji:
  '...Z powodu bardzo napiętego harmonogramu skoków, nie było ...'
  >>> ...skoków nie... [BEZ PRZECINKA]

 • boliver

  Oceniono 3 razy -3

  Podlota bez granic aby to wspominac,,

  Podlota,,

  Podlota,,

  Podlota,,

 • kato-rznik

  Oceniono 9 razy -5

  Wniosek to ja już dawno wyciągnąłem: Zlikwidować tę błazenadę i zająć się jakimś prawdziwym sportem a nie pierdołami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX