Sport.pl

Fala hejtu wylała się na Kamila Stocha po nieudanych konkursach w TCS. Polak znalazł swój sposób

Po dwóch 19. miejscach Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni na Polaka wylała sie fala prawdziwego hejtu. Głównie ze strony osób nazywających się kibicami skoków. Stoch znalazł jednak znakomity sposób na realizację swoich celów. Pierwsza próba naprawy skoków już w piątek. Treningi o 11.15, kwalifikacje o 14. Transmisja w Eurosporcie.

Kamil Stoch przed Turniejem Czterech Skoczni wygrał zawody w szwajcarskim Engelbergu i wydawało się, że jego forma idzie do góry. Okazało się jednak, że zawody w Oberstdorfie i Ga-Pa przyniosły utytułowanemu skoczkowi zaledwie dwa 19. miejsca. 

Lawina hejtu na Stocha - czy ten absurd się zatrzyma?

Niestety, od razu przełożyło się to na lawinę hejtu, która niespodziewanie dotknęła naszego najlepszego zawodnika. I to nawet nie w masowych mediach, które zachowują wstrzemięźliwość w ocenach, ale głównie w komentarzach zwykłych kibiców, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami w social mediach oraz na forach typowo skokowych portali. Co jest chyba najbardziej zaskakujące.

Do tych spraw odniósł się także sam Kamil Stoch, który przyznał, że zimą unika czytania na swój temat. - Nie wydaje mi się, żeby ze strony mediów była jakaś zła narracja, ale nie śledzę też ich dokładnie. Taki mam system, że gdy startuje Puchar Świata, to nie wchodzę na internet i nie czytam artykułów o sobie, ani tym bardziej komentarzy. Oczywiście oprócz swoich mediów społecznościowych, w których też prowadzę pewną interakcję - podkreśla Kamil Stoch.

Wydaje się zatem, że jest to zdecydowanie najlepsza metoda dla sportowca, choć w obecnym świecie trudno całkowicie odciąć się od natłoku informacji, by odpowiednio przygotować się do zawodów. Jak zauważyła na Twitterze Daria Abramowicz (psycholog sportu), takie wpisy często działają na emocje sportowca i choć ten wie, że nie warto się nimi przejmować, to jednak zostają z nim na bardzo długo. Wydaje się również, że mogą być powodem wielu blokad mentalnych.

Im większa gwiazda, tym większy hejt

Niestety, przypadek Stocha pokazuje, że łaska polskiego kibica na pstrym koniu jeździ, a drobne niepowodzenia natychmiast kończą się nieuzasadnioną krytyką ze strony osób, które tytułują się kibicami danego zawodnika czy dyscypliny. Historię tenisistek, biathlonistek czy choćby Roberta Lewandowskiego pokazują tylko, że jest to klasyczna w naszym kraju postawa kibiców w mediach społecznościowych. Im bardziej popularny sportowiec, który przeżywa jakiś kryzys, tym mocniejszy hejt. 

Kamil Stoch przyznał, że w TCS zawiódł przede wszystkim siebie, bo przystąpił do tych zawodów ze zdecydowanie większymi ambicjami. I wydaje się, że to jest już wystarczająca krytyka. Polak ma już jednak 32-lata i łatwiej zrozumieć mu niektóre sprawy. W historii wielokrotnie zdarzało się tak, że polski skoczek nie radził sobie z porażkami, a w szatni fruwały różne przedmioty. Teraz jest zupełnie inaczej. - Inaczej zachowywałbym się będąc 18-latkiem, a inaczej zachowuję się teraz, kiedy mam 32 lata. Wy, jako media, też możecie to ocenić, będąc świadkami mojej kariery kilkanaście lat temu, jak i teraz - zauważył Stoch.

Więcej o:
Komentarze (87)
Fala hejtu wylała się na Kamila Stocha po nieudanych konkursach w TCS. Polak znalazł swój sposób
Zaloguj się
 • florian88

  Oceniono 24 razy 22

  Kamil nic nie musi.Zanim naplujesz na mistrza wejdź na belkę Wielkiej Krokwi,potem zmień gacie i pogląd na tę sprawę.

 • marcinazzurro

  Oceniono 17 razy 17

  mistrz zawsze pozostanie mistrzem nawet gdy nie jest w najwyższej formie. W zamian Kubacki wystrzelił i tylko należy się cieszyć, że skoki nie tylko Kamilem stoją.Brawo Panowie

 • jos77

  Oceniono 16 razy 14

  Tak, widzę to od kilku dni - zadziwiające zjawisko idiotyzmu polskich kiboli. "Na co idą ich podatki" - i podobne kwiatki. Jak Stoch wygrywa jest bogiem, jak przegrywa - można po nim jeździć. Powtórzę - Kamil Stoch osiągnął w skokach narciarskich tyle, że jednym z 4-5 największych legend tej dyscypliny wszech czasów. Niczego już nie musi udowadniać. Co najwyżej może.

 • kalowiec

  Oceniono 16 razy 14

  Pan Stoch zrobił bardzo dużo i dla siebie i dla skoków, za nim nie ma nikogo...

 • mariami

  Oceniono 5 razy 5

  Chyba jednak przesada z tą 'fala hejtu', pseudokibiców rozdraznily głównie opinie i komentarze redaktorów sportowych skupiających się przede wszystkim na Stochu, pompujących niepomiernie balonika, oczekujących wielkich sukcesów i analizujących każdy ruch Kamila Stocha. Tymczasem w TCS świetnie e dotychczasowych konkursach skacze Kubacki, nieźle Żyła. A tu tylko 'co zrobił Stoch', Sami, dziennikarze, nakręcacie fale zainteresowanie i oczekiwań, a potem zawodu i krytyki.

 • honda80

  Oceniono 5 razy 5

  co tu komentowac....kiedys do srania byl tylko kibel...

 • dmbdmb

  Oceniono 6 razy 4

  Stoch nie skacze dla kibiców to po pierwsze. Po drugie, kibice mogą mu skoczyć Po trzecie to że "znafcy" wypisują bzdety świadczy przede źle o samych komentujących. Jak zwykle, ktoś kto niczego w życiu nie osiągnął, jest miernotą od piaskownicy gdzie ciągle obrywał łopatką po łbie, później nie mógł znaleźć sobie dziewczyny/chłopaka, później był mobbingowy w korpo, może wreszcie zaistnieć i tchórzliwie przypierredolić samemu Stochowi. Wreszcie jakiś "sukces" w życiu.
  Smutne, bo przebija z tego jakaś patologiczna satysfakcja że utytułowany skoczek ma gorszą formę. Normalny kibic rozumie że kiedyś sukcesy się kończą. Może u Stocha to chwilowe a może nie. Nikt nie ma kryształowej kuli od przyszłości i takie gadanie i złośliwa satysfakcja są po prostu żenujące.

 • debordian

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Majchrzak, niech pan skończy karierę!

 • lazio_25

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie to media nakręcają spirale nienawiści i szczują polaków na siebie ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX