Sport.pl

Niepokojące słowa Michala Doleżala o Kamilu Stochu. Otwarcie mówi o jego błędzie

Kamil Stoch zajął dopiero 19. miejsce w drugim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Trener Polaków, Michal Dolezal, przyznał w rozmowie z Eurosportem, że lider polskiej kadry ponownie popełnił błąd, który pozbawił go szans na dobry wynik.

Kamil Stoch ponownie popełnił błąd w swoim konkursowym skoku, który tym razem sprawił, że pomimo znacznie lepszej drugiej próby, lider polskiej kadry zajął jedynie 19. miejsce. - Kamil zahaczył jedną nartą o drugą. Nie było szans na lepszą odległość. To błąd, który pojawił się też w Oberstdorfie. Nie wiemy, czym jest spowodowany. Musimy to dokładnie przeanalizować - powiedział Michal Dolezal, trener polskiej kadry, przed kamerami Eurosportu.

Poniżej oczekiwań wystąpił w Garmisch-Partenkirchen także Piotr Żyła, który po drugim skoku spadł z 8. na 15. miejsce. - Piotrek za wcześnie się odbił. Jest niedosyt, bo zawsze chcemy być w czołówce. Żyle się nie udało, ale pozytywne jest, że ma rezerwy - podkreślił Dolezal.

Czeski trener zwrócił także uwagę na znakomite skoki Dawida Kubackiego podczas całego Turnieju Czterech Skoczni. - Jeśli chce się być na podium, trzeba oddać dwa super skoki. Jego skok był bardzo dobry, czekaliśmy, co wyskoczy na ekranie. Szkoda, że uplasował się za Geigerem, dobrze, że przed Kobayashim. Wszyscy walczymy dalej. Dawid jest teraz jednym z faworytów. Będziemy się starali, by utrzymał formę - zakończył trener reprezentacji Polski.

Więcej o:
Komentarze (53)
Niepokojące słowa Michala Doleżala o Kamilu Stochu. Otwarcie mówi o jego błędzie
Zaloguj się
 • jos77

  Oceniono 9 razy 3

  Czego wy chcecie od tego Stocha? To jeden z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny, swoje zrobił, może już nic nie osiągać, a i tak taki Kobayashi na razie może mu wiązania wiązać co najwyżej. Ja oczekuję więcej od reszty - oni osiągnęli mało.

 • egalite11

  Oceniono 5 razy 3

  Uważąm, że sędziowie od not ukradli drugie miejsce Kubackiemu. Skok był idealny nie rozumiem not o 1 pkt niższych od Geigera . Kubacki miał przewagę , dostał punkty za gorsze warunki sędziowie punktowi stronniczo dali wygrana Geigerowi

 • race444

  Oceniono 2 razy 2

  W Niemczech "wykruszyli" się poprzez kontuzje lub brak formy Freund, Wellinger czy Freitag to ich miejsce zostało natychmiast wypełnione to samo w reprezentacji Austrii czy Norwegii. U nas gdyby Kamil, Piotrek czy Kamil nie byli w formie lub nagle zakończyli kariery to jesteśmy załatwieni na kupę lat. Już teraz nasz top skoczek jest w niestabilnej formie i wszystko sie wali. Tylko jeszcze Kubacki ratuje Doleżala, Kamil i Piotrek są w niestabilnej formie a na temat Kota, Huli, Murańki to nawet szkoda pisać a Wolny dobrze sie przy Horngacherze zapowiadał ale z tego co widzę to przy Doleżalu sie zmarnuje a widac to z tygodnia na tydzień. Jestem tylko ciekawy gdyby Kamil, Piotrek i Dawid po tym sezonie zakończyli kariery gdzie będą nasze skoki, hmmm poziom Finlandia, Kazachstan czy jeszcze gorzej bo co może ośiągnąć kadra w składzie: Wolny, Kot, Hula, Murańka ???? Oj będzie kupa śmiechu no i czekam na wypowiedzi Małysza, Tajnera i "znafcy" Kota w studio

 • nalesniku

  Oceniono 4 razy 2

  ty chopie nie chlej tyla gozołki i wincej trenuj

 • aqua7x

  Oceniono 4 razy 2

  nie rozumiem do konca dlaczego obwinia sie trenerow za wszelkie niepowodzenia skoczkow...
  skoro skakal wczesniej ok...

 • d34mariusz

  Oceniono 1 raz 1

  Zmniejszyły mu się jaja, przez to bardziej zaciska nogi i uderza nartą o nartę.

 • kalowiec

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma zaplecza i tyle, skończymy jak Finowie, u Niemców, Austriaków, Norwegów jest cały czas ruch, a tu?????

 • tims-2

  Oceniono 1 raz 1

  Kamil sam o tym powiedział na eurosporcie jeszcze w trakcie to co tu pisać... Kto oglądał to wie a artykuł... Jak zwykle z d..

 • artekketra

  Oceniono 1 raz 1

  Kubacki przegrał po gospodarsku - co tu dużo mówić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX