Sport.pl

Kapitalny konkurs w Ga-Pa z Kubackim w jednej z ról głównych! Polak na podium

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w drugim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Piotr Żyła był 15., a Kamil Stoch zajął 19. miejsce. Zwyciężył Marius Lindvik.

O ile po zawodach w Oberstdorfie można było narzekać na niesprawiedliwe warunki, o tyle w Garmisch-Partenkirchen wiatr nie miał tak wielkiego wpływu na przebieg rywalizacji. Najwięcej powodów do radości po pierwszej serii spośród Polaków mógł mieć Dawid Kubacki, który po skoku na 137 metrów zajmował 2. miejsce na półmetku rywalizacji. Dobry skok oddał także Piotr Żyła, który choć skoczył 133,5 metra i zajmował 8. miejsce, przegrał pojedynek z rewelacyjnym Mariusem Lindvikiem, który skokiem na 143,5 metra wyrównał rekord skoczni i prowadził po pierwszej serii.

Demony przeszłości wróciły z kolei do Kamila Stocha. Lider polskiej kadry popełnił błąd na progu, do którego doszły najniższa prędkość najazdowa i nieco silniejszy wiatr w plecy. Stoch skoczył 126,5 metra, co na półmetku rywalizacji dawało dopiero 25. miejsce, ze stratą 24,7 punktu do lidera, jednoznacznie przekreślając jego szanse na sukces w Turnieju Czterech Skoczni. Jeszcze słabiej wypadli Maciej Kot i Stefan Hula. Pierwszych z nich skoczył 128 metrów i został sklasyfikowany na 33. pozycji. Stefan Hula wylądował 3,5 metra wcześniej, przez co zajął ostatecznie dopiero 40. miejsce.

Stoch znacznie lepiej skoczył w drugiej serii. 135 metrów, w znakomitym stylu. Długo utrzymywał się na prowadzeniu po swojej próbie, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 19. miejscu, czyli dokładnie tym samym, które zajął w Oberstdorfie. Piotr Żyła wylądował na 133. metrze i spadł w klasyfikacji konkursu dopiero na 15. pozycję.

W końcówce konkursu rozpoczęły się kapitalne skoki. Najpierw Ryoyu Kobayashi odleciał na 141. metr i gdy wydawało się, że znokautował rywali, Karl Geiger skoczył jeszcze pół metra dalej, pozbawiając Japończyka szansy na ustanowienie rekordu 6. zwycięstw w poszczególnych konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki skoczył 139,5 metra, jednak w trudniejszych warunkach od rywali, co pozwoliło mu wyprzedzić Ryoyu Kobayashiego. Wygrał jednak Marius Lindvik, który utrzymał przewagę z pierwszej serii, skacząc 136 metrów w znacznie trudniejszych warunkach.

Więcej o:
Komentarze (15)
Kapitalny konkurs w Ga-Pa z Kubackim w jednej z ról głównych! Polak na podium
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 3 razy 3

  Stoch znowu jeden skok totalnie spartaczony i TCS ma już "pozamiatany".

  Dziwne w przypadku tak doświadczonego i utytułowanego skoczka, że w serii próbnej wymiata, a w konkursie wygląda, jakby go zżarła presja.

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Danke geiger powinien powiedziec kamil

 • race444

  Oceniono 1 raz 1

  Przestancie pompowac bo 68 TCS wygra Kobayashi lub Geiger a trzeci Kubacki ale Lundvik jest mocny i moze go wyprzedziec. Jeszcze 2 konkursy i tu sprawa 3 miejsca wcale nie jest rozsrzygnieta

 • x27x27

  Oceniono 1 raz 1

  ...a kto był drugi ?

 • segregator-a5

  Oceniono 3 razy 1

  Jachymek ze Szturcem uczynią ten konkurs jeszcze bardziej kapitalnym. Nich no tylko sobie zapalą, a będzie tu różowo jak zawsze.

 • obserwator_86

  0

  Kubacki skacze teraz bardzo równo. Coś jak sam mówi poprawił (przeanalizował) podczas świątecznej przerwy i są tego wyraźne efekty. TCS wygrywają skoczkowie najrówniejsi. Wczorajszy konkurs pokazał jednak, że wystarczy pojedyncza wpadka i praktycznie tracimy większe szanse na podium - Aschenwald... Również Kraft trochę oddalił się od możliwości końcowego sukcesu. Wczorajszy wynik Lindvika, to efekt znakomitego pierwszego skoku w warunkach sprzyjających. Drugi był już odczuwalnie gorszy od tego, co zaprezentował np.Geiger czy Kubacki. Na ten moment wychodzi, że faktyczną czołówką będą Geiger, Kubacki i Ryoyu. Geiger najrówniejszy i jeśli Ryoyu w jakimś konkursie nie odstrzeli atomowego skoku dającego mu znów z 10 pkt przewagi, to zeszłorocznego sukcesu nie powtórzy. Kubacki, to na moje oko teraz uczciwe 3cie miejsce, aczkolwiek przy małym potknięciu konkurentów i bardzo wysokiej dyspozycji ma szansę ugrać coś więcej.

  W kolejnych konkursach powinno nastąpić przetasowanie, bo lądujemy w Austrii, gdzie na swojej skoczni mocniejsi będą Kraft i Aschenwald.

 • boromir195419

  Oceniono 2 razy 0

  Gratulacje .Kubbacki świetny ~niezly. Żyłaniezl Stoch , kot i Hula .... bez obciachu ponieważ jesteśmy NIE MAMY OD LAT PRAWIEŻADNEGO ZAPLECZA wyniki i takrewelacyne . p rzy okazji nie sp0sób nie wspomnieć o rewelacji nas kalęświatową naszejadrze pań.Tprawda .Ich młody trenerMŁOGTRENER OKAZAL SIE''geniuszem''. Dziewczyny podjego ''wodząregularnie zajmowały czołowe miejsa wPK a nawet zdobywać punkty wPŚ Zauważył to nawwet PZN który który postanowił ''wzmocnić kadrę dziewczyntyle że ''dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane ,'' na miejse ojawieniatrenerskirgo na skalę światowąwyznaczono skompromitowanego we Włoszech Kruczka Efekty już widać Dziewczyny osiągnęłyDNO Kiedy okazało się że pod nowym trenerem zaczęły mieć problemy z zakwalifikowaniem się do serri punktowanej w PK teraz''odnosząsukcesy''w zawodach FIS to zawody najniższej kategorii ... ttaka ''ligapodwórkowa//, DOIO pozostał rok !!!błądzenie to ludzka rzecz czas by PZN zrozumiał swój błąd i ,,,,

 • spectator_zm

  Oceniono 4 razy 0

  I tak nie wygra tego turnieju, więc po co to pianie z zachwytu?
  Martwi , niestety, ostry zjazd formy pozostałych naszych zawodników.
  No i dlaczego nie ma żadnego usprawiedliwienia na kolejny fatalny występ Stocha?

 • indianski

  Oceniono 6 razy 0

  dzis nie placzecie ze stoch mial najgorszy wiatr ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX