Sport.pl

Sven Hannawald wskazuje, co jest problemem Kamila Stocha. Właśnie dlatego nie wygrywa

- Kamil Stoch w Engelbergu był pewny siebie i wygrał, ale teraz ma problem - mówi Sven Hannawald, komentując dla Sport.pl sytuację Polaków przed drugim konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni. - Dawid Kubacki w Oberstdorfie skakał agresywnie, pokazał też, że odpowiadają mu trudne warunki. W Garmisch-Partenkirchen i w Innsbrucku powinny być podobne - dodaje ostatni niemiecki zwycięzca Turnieju. We wtorek o godzinie 14.00 kwalifikacje w Ga-Pa. Relacja na żywo na Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

W niedzielę w Oberstdorfie najlepszy był Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce w pierwszym konkursie tej edycji TCS-u zajął Karl Geiger, a trzeci był Dawid Kubacki. Podium dla mistrza świata z Seefeld przyszło trochę niespodziewanie, tak jak niespodziewane było dopiero 19. miejsce Stocha.

- Myślę, że Kamil ma problem z odnalezieniem siebie. W Engelbergu był pewny siebie i wygrał, ale teraz przeszkadzają mu drobiazgi i z ich powodu Kamil nie jest na swojej zwycięskiej ścieżce - mówi nam Hannawald, który pracuje jako ekspert Eurosportu.

- Patrząc z polskiej perspektywy szczególnie ważne jest, żeby nadal bardzo dobrze radził sobie Dawid Kubacki - zauważa Niemiec. - Myślę, że Kamil wróci do swojego najlepszego skakania. A Dawid? Przed Turniejem od czasu do czasu miał spore trudności [tydzień temu w Engelbergu był 22. i 47.], dlatego nie było go w gronie faworytów. Ale w Oberstdorfie zaprezentował się bardzo dobrze. Skakał agresywnie, bardzo dobrze układał się na nad nartami, co go wyróżnia na tle innych skoczków. Pokazał też, że odpowiadają mu trudne warunki [w obu seriach dobrze poradził sobie z wiatrem w plecy] - analizuje Hannawald. - W Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku warunki powinny być podobne, więc to dla Kubackiego dobra wiadomość - podsumowuje zwycięzca 50. TCS-u.

Po konkursie w Oberstdorfie Kubacki w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni traci 10,4 pkt do Kobayashiego i 1,2 pkt do drugiego Geigera. Czwarty Stefan Kraft jest od naszego mistrza świata gorszy o 3,5 pkt, a zajmujący piąte miejsce Piotr Żyła ma notę o 13,2 pkt niższą niż Kubacki.

We wtorek 31 stycznia od godziny 11.45 w Ga-Pa zostaną rozegrane dwie serie treningowe. Po nich o 14.00 mają się zacząć kwalifikacje. Relacje na żywo na Sport.pl, transmisja kwalifikacji w Eurosporcie.

Więcej o:
Komentarze (8)
Sven Hannawald wskazuje, co jest problemem Kamila Stocha. Właśnie dlatego nie wygrywa
Zaloguj się
 • hotdog72

  Oceniono 3 razy 3

  A moze to juz wiek robi swoje?

 • miastomakow

  Oceniono 4 razy 2

  Pewnie w życiu osobistym mu się nie układa.

 • ukos

  Oceniono 1 raz 1

  Na treningu w Ga-Pa Stoch znowu słabo. Kibice nie mają z tym problemu, w końcu zawodnik ma prawo do słabszej formy, trzeba czekać aż będzie lepiej. Tak już nieraz dawniej bywało, więc jakieś sukcesy, mniejsze lub większe, zapewne jeszcze przyjdą. To, przez co kibiców krew zalewa, to nie są słabsze ostatnio wyniki Stocha, tylko niebywałe włazidupstwo dziennikarzy sportowych. Tylko patrzeć jak po treningu w Ga-Pa znowu rozlegną się biadolenia na temat krzywdząco niesprawiedliwych warunków, w jakich mistrz zmuszony był skakać. Trudno o coś bardziej żenującego niż ta niebywała gotowość do formułowania takich doodbytniczych "opinii".

 • Basia Śliwa

  0

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku calemu zespolowi i Skokow Narciarskich

 • thomcio25

  0

  Transmisje na zywo w TVP sport

 • zajety

  0

  Jak IDIOTA może doradzać IDIOCIE???To tylko w POLANDII...

 • boliver

  0

  Doradzal takze freitagowi,, znamy wynik

  Wystarczy z tym specem

 • stary-ciula

  Oceniono 5 razy -5

  Tesz hciauółbym nalerzedź do grona ekszpertuf GW...

  T O
  M N O M
  F S Z C Z O N S Ł O !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX