Sport.pl

Kamil Stoch wygrał pierwszy raz w tym sezonie! Kapitalne skoki Polaka

Kamil Stoch nie miał sobie równych podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. To pierwszy triumf Stocha w tym sezonie.

Do zawodów w Engelbergu awansowało sześciu Polaków, odpadł jedynie Jakub Wolny, który zajął dopiero 59. miejsce w kwalifikacjach. Liderem po pierwszej serii był Kamil Stoch, który osiągnął aż 138 metrów, co przełożyło się na 147, 2 punktów. Drugi był Stefan Kraft. Austriak dostał 142,7 punktów (134,5 m), a na trzeciej lokacie zameldował się Karl Geiger - 140,2 pkt (133,5 m).

Jak poradzili sobie Polacy? Stefan Hula był 30, Kubacki 16., Żyła 8., a Klemens Murańka i Maciej Kot nie awansowali do drugiej serii.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków" [WIDEO]

II seria

Drugą serię Hula rozpoczął od skoku na odległość 122 metrów, co sprawiło, że ostatecznie przesunął się na lokatę 25. Kubacki skoczył tylko pół metra dalej, więc spadł na 22. miejsce.

W drugiej serii Żyła osiągnął 130.5 metra i utrzymał się na ósmym miejscu. Na trzecie miejsce wskoczył Ryoyu Kobayashi, Stefan Kraft był drugi, choć w drugiej serii skoczył dalej  (137.5 m) niż Stoch (136 m). To pierwszy triumf Stocha w tym sezonie.

Stoch goni Małysza

Najwięcej wygranych konkursów PŚ:

 1. Gregor Schlierenzauer 53
 2. Matti Nykaenen 46
 3. Adam Małysz 39
 4. Janne Ahonen 36
 5. Kamil Stoch 34
Więcej o:
Komentarze (7)
Kamil Stoch wygrał pierwszy raz w tym sezonie! Kapitalne skoki Polaka
Zaloguj się
 • rafikman

  Oceniono 6 razy 2

  Dobrze tylko pytam się gdzie młodzież ? Stoch i Żyła moją po 32 lata, Kubacki i Kot też już dobijają do 30, zostaje Wolny który jakoś nie błyszczy no i Murańka które już dawno skończył 13 lat i wygląda że z tej mąki chleba nie będzie.

 • internauta2013

  0

  Przy okazji dowiedziałem się z głównego wydania wiadomości TVP, że Piotr Żyła to skoczek z Cieszyna. Piotr urodził się w Cieszynie i pewnie kiedyś tam podskoczył, ale żeby od razu kojarzyć go z tą miescowością? Adam Małysz natomiast nie ma tego problemu bo urodził się w Wiśle.

 • janadamf

  Oceniono 6 razy 0

  A co sie stalo z Kubackim? Jeszcze nie tak dawno typowano go na czarnego konia tego sezonu a wyglada na to, ze w ktoryms konkursie urwalo mu jaja na progu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX