Sport.pl

Co się dzieje ze Stochem? Małysz zaniepokojony. "Widać w jego oczach smutek. Jest przygnębiony"

- W oczach Kamila Stocha widać smutek. Nie wiemy do końca, co się dzieje. Myślę, że w jego przypadku wiele może zdziałać rozmowa z trenerem Michałem Doleżalem - stwierdził w rozmowie z TVP Sport Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. W obecnym sezonie Pucharu Świata trzykrotny mistrz olimpijski tylko raz stanął na podium, a w niedzielnym konkursie w Klingenthal był 10.

W sobotę Kamil Stoch oddał dwa niezłe skoki podczas konkursu drużynowego w Klingenthal, a polscy skoczkowie ukończyli rywalizację na pierwszym miejscu. Zdecydowanie gorzej trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu wiedzie się natomiast w konkursach indywidualnych.

Co z przyszłością polskich skoków? Małysz o nowym trenerze i wieku skoczków

W obecnym sezonie Pucharu Świata 32-latek tylko raz stanął na podium - miało to miejsce w Wiśle, gdzie Stoch zajął trzecie miejsce. W kolejnych konkursach indywidualnych skoczek z Zębu był 16. (Kuusamo), 9., 15. (Niżny Tagil) i 10. (Klingenthal). W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch plasuje się na 8. pozycji

PŚ w skokach. Kamil Stoch nie może odnaleźć formy na początku sezonu. Adam Małysz skomentował sytuację mistrza olimpijskiego

O problemach, z którymi na początku sezonu musi zmagać się trzykrotny mistrz olimpijski, opowiedział w wywiadzie dla TVP Sport Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. - Rzeczywiście, w oczach Kamila Stocha widać smutek. Nie wiemy do końca, co się dzieje. Myślę, że w jego przypadku wiele może zdziałać rozmowa z trenerem Michałem Doleżalem. Widać, że Kamil jest trochę przygnębiony i przygaszony - stwierdził Małysz.

- Kamil musi po prostu wskoczyć na swój stały poziom. To jest bardzo mocny zawodnik, ale i niezwykle spełniony. Ciężko mu się zmotywować, ale jeśli uda mu się zameldować w pierwszej trójce, to już z niej nie wyjdzie - dodał były mistrz świata i czterokrotny triumfator PŚ. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Co się dzieje ze Stochem? Małysz zaniepokojony. "Widać w jego oczach smutek. Jest przygnębiony"
Zaloguj się
 • hanczar1970

  Oceniono 11 razy 11

  Jeżeli mężczyzna ma smutek w oczach, to w większości przypadków jest to skutek nieporozumień z ukochaną...Z Adamem było podobnie. Gdy Iza jeździła do Warszawy, Adam przegrywał...

 • ryjaroslawa

  Oceniono 8 razy 6

  Ktoś mu schował magiczne buty.

 • glencok

  Oceniono 6 razy 4

  Zdradzę wam wielki sekret. Jest smutny bo nie ma formy, jak wróci forma to będzie wesoły. Nie dziękujcie

 • zwierz-jerzy

  Oceniono 8 razy 4

  Hanawald, Schmitt, też powoli odchodzili. Trzeba się pogodzić z przemijaniem, była chwila i pyk, nie ma.

 • pedro.666

  Oceniono 6 razy 4

  Jak góral ma smutek w oczach, to znaczy, że halny nie odpuszcza. Lekarstwo jest jedno (tylko trzeba schować ciupagę)

 • platynowa_lwica

  Oceniono 5 razy 3

  Od początku sezonu wszyscy źle skaczą. Oprócz jednej drużynówki. Dziennikarze za to jak zawsze perfekcyjnie dmuchają balonik co KAŻDE zawody mówienie co wygramy? Pierwsze miejsce? To sport nikt nie ma wiecznej kondycji. Dla mnie i tak kadra ma już swoje lata dziwię się czemu nie ma nowych 16-20latków? Dziwię się że Stochowi i reszcie się jeszcze chce! Ma się wrażenie, że skoczkowie to marionetki a nie dorośli ludzie. Nie widziałam aby przy Lewandowskim stał Boniek podczas wywiadu. Jak przy skoczkach Małysz. Cieszę się jedynie z tego że wreszcie wzięli Murańkę do kadry A chociaż już dawno powinni to zrobić.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 11 razy 3

  Stoch się skończył odkąd przywitał się na stoku z takim jednym, co ma rękę w goownie maczaną

 • trefort

  Oceniono 4 razy 2

  Osiągnął wszytko co mógł, czyli bardzo dużo. Może już zwyczajnie ma dosyć?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Stoch ma 32 lata, więc ciężko oczekiwać, że będzie dominował Puchar Świata, gdzie naciskają 20-kilkulatkowie.
  Teraz to może przygotować się na jeden, porządny wystrzał w sezonie.
  Takie imprezy, jak MŚ, IO to będą jego okazje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX