Sport.pl

Piotr Żyła został zapytany, czy jego skoki były dobre. "Nie pamiętam"

Polacy pewnie wygrali dzisiejszy konkurs drużynowy Pucharu Świata w Klingenthal. U biało-czerwonych widać było kilka zmian. To nie tylko nowe, czarne kombinezony, ale bijąca od nich pewność siebie.

Piotr Żyła po nieudanym weekendzie w Niżnym Tagile, w Klingenthal obrał nową/starą taktykę. Znów mogliśmy oglądać bardzo skupionego i odciętego od reszty świata skoczka, podobnie jak w ubiegłym sezonie. Po konkursie dziennikarze zapytali go o to, czy jego skoki były dzisiaj dobre. – Szczerze? Nie pamiętam za bardzo. Chyba dobre – odpowiadał i dodał: – Jak nie pamiętam to znaczy, że jest dobrze.

Zobacz wideo, w którym sprawdzamy, czy są powody do niepokoju dotyczące formy polskich skoczków:

Wiślanin zaznaczył również, że w trakcie zawodów nasi zawodnicy nie myśleli o wygranej. – O takich rzeczach się nie myśli. Myśli się o swojej pracy, o tym co trzeba wykonać, że trzeba zrobić to jak najlepiej. Każdy z nas wykonał pracę bardzo dobrze i tylko i wyłącznie to nam pozwoliło wygrać zawody. Nie były na pewno łatwe. Trzeba było trochę się odciąć i się udało – przekonywał.

Bardzo dobrze spisał się dzisiaj także Jakub Wolny, który indywidualnie zająłby siódme miejsce. Polacy mieli szczęście do warunków, które znakomicie wykorzystali, oddając bardzo dobre skoki. – Fajnie, że ten konkurs udało się przeprowadzić. Wydaje mi się, że było w miarę bezpiecznie – mówił Kuba. – Na pewno nie był to najnormalniejszy konkurs w tym sezonie. Do tej pory były bardzo śmieszne warunki, dzisiaj też. Zobaczymy jak będzie jutro – dodał. Zdradził również, że jego dyspozycja się poprawia. – Na początku sezonu nie skakało mi się najlepiej, a teraz już wracam na te swoje dobre tory.

Nasi zawodnicy skakali dzisiaj w innych niż dotychczas, czarnych kombinezonach. Czy obawiali się ich kontroli? – Nie, dlaczego? Stresu nie było. My wiemy, że mamy regulaminowe kombinezony i tyle – odpowiadał Wolny. Trener Michał Doleżal zdradził, że po nowy materiał na kombinezony pojechał po zawodach w Ruce i już w Niemczech biało-czerwoni mogli nowe stroje przetestować. – Na treningach tutaj w nich skakaliśmy i doszliśmy do wniosku z trenerem, że będziemy w nich skakali na zawodach – zakończył Kuba. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Piotr Żyła został zapytany, czy jego skoki były dobre. "Nie pamiętam"
Zaloguj się
 • morenowa38

  Oceniono 1 raz 1

  Nowoczesne dziennikarstwo-pieprzenie o emocjach zawodników i zero rzetelnej informacji o realnych wynikach w konkursie.Dno.Ploty z gimnazjalnej szatni.Żadnych faktów.

 • dar61

  0

  Na miejscu dziennikarzy spytałbym sponsorów ekipy polskiej, po kiego grzyba wciskają naszym zawodnikom te pompony na dziergane czapy?
  Piotr Żyła takiego nie ma i ja mu wręcz
  A że on nie szuka w swej robocie drugiego i trzeciego dna, jakiego tam nie ma - i rozkoszuje się samym lotem?

  Piotrze Żet! Nie dawaj sobie troczyć husarskich skrzydeł!
  Ale synów swych doglądaj.

  ****

  '...po nieudanym weekendzie w Niżnym Tagile, w Klingenthal obrał...'
  >>> ...Tagile w... [BEZ PRZECINKA]

  '...Jak nie pamiętam to znaczy, że...'
  >>> ...pamiętam, [PRZECINEK] to...

  '...dobrze i tylko i wyłącznie to nam pozwoliło...'
  >>> ...dobrze i tylko, [PRZECINEK] i wyłącznie to, [PRZECINEK] nam pozwoliło...
  >>> ...dobrze i tylko, i wyłącznie to, nam pozwoliło...
  >>> ...dobrze i tylko - i wyłącznie to - nam pozwoliło...
  >>> ...dobrze i tylko (i wyłącznie to) nam pozwoliło...

  Dość już, Redakcjo, tej infantylności dla dorosłych już skoczków.
  Przez lata torturowaliście nas Klimkie, choć on już dziś Klimka juniora się dochował.
  '...mówił Kuba...'
  >>> ...mówił JAKUB

 • boromir195419

  Oceniono 2 razy 0

  Lubię Piotrka , jest bezpośredni i jest sobą . Tym co mu ubliżają powiem tak .... nie ma ludzi ''normalnych '' . Każdy z nas ma jakieś ''odchyłki od normy '' i to właśnie jest fajne . Wracając do Piotrusia łatwo zauważyć że im mniej myśli tym dalej skacze . Jeżeli wypracuje automatyzm w tym temacie .... niewielu będzie w stanie go pokonać . Zdrówka wszystkim życzę .

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Super Piotrek,, reszta zespolu takze,,

  Chapeau bas champions

 • stary-ciula

  Oceniono 2 razy -2

  To mnom fszczonsło...

 • adonis79

  Oceniono 7 razy -3

  Żyła to pie...ny kretyn ,cytowanie jego wypowiedzi obraża każdego człowieka posiadającego mózg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX