Sport.pl

Adam Małysz przesłał wiadomość znanemu skoczkowi. "Wszyscy trzymają za ciebie kciuki"

- Mam nadzieję, że wszystko ok. Życzę ci wszystkiego dobrego na przyszłość - powiedział Adam Małysz w rozmowie z norweskimi mediami. Legendarny polski skoczek przesłał wiadomość do Bjoerna Einara Romoerena, który walczy ze śmiertelną chorobą.

- Wszystko stało się bardzo szybko. Nagle życie stanęło na głowie - napisał w lipcu Bjoern Einar Romoeren. Były norweski skoczek zachorował na bardzo rzadką odmianę raka - mięsak Ewinga, który umiejscowił się w jego biodrze. To najbardziej złośliwy rodzaj nowotworu kości. Teraz 38-latek, który w przeszłości był jednym z najlepszych skoczków na świecie, szczególnie na skoczniach mamucich (przez wiele lat był rekordzistą świata w długości skoku po tym, jak w 2005 roku w Planicy popisał się skokiem na odległość 239 m), przechodzi specjalistyczne leczenie. Ponad dwa miesiące temu Norweg rozpoczął chemioterapię, która łącznie trwać będzie 40 tygodni.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków"

Adam Małysz przesłał wiadomość do Romoerena

Romoerena w walce z chorobą wspiera rodzina, kibice, a także byli rywale ze skoczni, m.in. Adam Małysz, obecnie pełniący funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. - Mam nadzieję, że wszystko ok. Życzę ci wszystkiego dobrego na przyszłość - powiedział 42-latek po angielsku w rozmowie z norweskimi mediami. 

I dodał, już w języku polskim: - Powodzenia. Myślę, że po polsku również zrozumiesz, bo w Norwegii jest wielu Polaków. Wszyscy trzymają za ciebie kciuki. Wszystko będzie OK.

Na razie nie wiadomo, w jakim tempie postępuje choroba. Nieznane są także rokowania, ale wiadomo, że - na szczęście - nowotwór nie rozprzestrzenił się na inne organy.

Więcej o:
Komentarze (18)
Adam Małysz przesłał wiadomość znanemu skoczkowi. "Wszyscy trzymają za ciebie kciuki"
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 7

  Zdrowiej, Romoeren!!!
  Trzymamy za Ciebie kciuki razem z Adamem Małyszem!

 • dar61

  0

  Dziękuję i Adamowi za słowa otuchy, a i Redakcji tutejszej, bo zarówno ta smutna wieść, jak i życzenia Adamowe mi umknęły, a nawet „umkły” w relacjach z zawodów.

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 2 razy -2

  Małysz bardzo źle wygląda. Jak staruszek albo jakiś mocno zużyty człowiek. Na twarzy ma widoczne jakieś plamy wątrobowe. i te worki pod oczami jak u dziadka na tydzień przed śmiercią. Może to w jakiś sposób wyjaśnia powody takiego stanu. Pewnie źle jada, źle sypia ale za to dobrze pije.

 • xzyzzy

  Oceniono 12 razy -6

  po co gazeta cytuje wszelkie wypierdy gostków nie mających prawie nic sensownego do powiedzenia ?

 • mgz

  Oceniono 9 razy -9

  "Adam Małysz przesłał wiadomość znanemu skoczkowi. "Wszyscy trzymają za ciebie kciuki""

  Zmiażdżyła mnie ta wiadomość.
  A was?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX