Sport.pl

Piotr Żyła ma problem! Apoloniusz Tajner ocenił początek sezonu w wykonaniu Polaków

- Piotr Żyła ma jakiś problem fizyczny, ale i mentalny. Sam to zresztą sygnalizuje - mówi Apoloniusz Tajner w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest jednak spokojnu o formę Polaków.

Polscy skoczkowie nie imponują wielką formą na starcie nowego sezonu. W ostatnich zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile najlepszy był Kamil Stoch, który zajął dopiero 15. miejsce. - Można się martwić w tym sensie, że pasowałoby już mieć jakieś znaczące wyniki. Patrząc jednak na warunki atmosferyczne, poziom i analizy trenerów, nie ma powodów do niepokoju. Chłopaki są dobrze przygotowani do sezonu. Michal Doleżal mówi, że są wielkie rezerwy i to jest prawda - mówi Apoloniusz Tajner w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Piotr Żyła ma problem

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zdradził, że problemy na starcie nowego sezonu ma Piotr Żyła. - Piotrek Żyła skacze w kratkę, co nawet mnie trudno zdiagnozować. Ma jakiś problem fizyczny, ale i mentalny. Sam to zresztą sygnalizuje. On jednak wie, że jest dobrze przygotowany - zapewnia Tajner.

Podobne zdanie ma Michal Doleżal, trener Polaków. - Chcemy lepszych wyników od początku sezonu. Musimy podchodzić do tego pozytywnie i skoncentrować się na następnych zawodach, bo stać nas na więcej. Widzę dużą pewność siebie u Dawida Kubackiego, nabiera jej ze skoku na skok. W jego przypadku to bardzo ważne. Piotr Żyła nie dokończył odbicia, jakby zbyt wcześnie chciał przejść do fazy lotu. Z tego powodu zabrakło energii, którą dysponuje. A skoki Kamila Stocha są w porządku. Oceniam je na 80-90 procent - mówił Doleżal.

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Klingenthal (14 i 15 grudnia). W sobotę skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym, w niedzielę w indywidualnym.

Więcej o:
Komentarze (8)
Piotr Żyła ma problem! Apoloniusz Tajner ocenił początek sezonu w wykonaniu Polaków
Zaloguj się
 • norge

  Oceniono 3 razy 3

  i co wunder buty nie latają, jaki ból, straszne

 • atr8

  Oceniono 2 razy 2

  Tajner zawsze jest spokojny, co by się nie działo. On swoje zarabia.

 • bjuras

  Oceniono 1 raz 1

  Wg mnie skaczą ładniej niż kiedyś, a że krócej? nie można mieć wszystkiego na raz. Kiedyś Tomasz Hopfer /był i żył kiedyś taki biegacz średniodystansowiec i dziennikarz sportowy/ mówił o sobie: biegałem bardzo ładnie, tylko wolno.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 1

  alkoholowy ????? oni wszyscy powinni mieć codzienne terapie z psychiatrą .

 • ukos

  Oceniono 3 razy 1

  Zaczyna być jak za Kruczka - sukcesy od czasu do czasu.

 • quince99

  Oceniono 1 raz 1

  OOO, największy ekspert się odezwał, "trener stulecia" i "wybitny autorytet". No cóż Doleżal, to nie Horngaher a "cudowne" jakoś nie działają....

 • zpon

  0

  Skoro trenerem polskich skoczków został Czech, to i polskie skoki zaczynają przypominać czeskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX