Sport.pl

Czeka nas kolejny kuriozalny konkurs Pucharu Świata? Idealnie pokazują to skoki Stocha

W ten weekend możemy się spodziewać kolejnych loteryjnych konkursów w skokach narciarskich. Piątkowe skoki Kamila Stocha pokazały, że w Niżnym Tagile ważniejsze od umiejętności zawodnika jest to, czy dopisze mu szczęście do warunków.

Skoczkowie nie mają na razie szczęścia do pogody w nowym sezonie Pucharu Świata. Wiatr utrudniał im skakanie w Wiśle i w Kuusamo. Podobnie może być w ten weekend w Niżnym Tagile.

Piotr Żyła tłumaczy swoją metamorfozę:

Kolejny loteryjny konkurs? 

- Wiele wskazuje na to, że w weekend w Rosji będziemy świadkami kolejnych loteryjnych zawodów. Doskonale widać to po trzech niezwykle różnych piątkowych skokach Kamila Stocha. Polak skomentował swoje próby i stwierdził, że każda była bardzo dobra (między najlepszą i najgorszą było 38 metrów różnicy). Co interesujące, tylko 19 na 64 skoczków przekroczyło granicę 100 punktów i to pokazuje, jak kuriozalne były to kwalifikacje. A wszystko przez nieregularny wiatr pod narty i prędkości najazdowe jak na skoczniach K-90 - napisał Piotr Majchrzak, dziennikarz Sport.pl. 

Czy Polacy będą mieli szczęście do warunków?

Stoch w piątek na treningach skoczył 142 metry i 102 metry. W kwalifikacjach osiągnął zaś 126,5 metra i zajął 11. miejsce. Jak może być w konkursie? Tego nie da się przewidzieć z powodu zmiennych warunków, jakie panują w Niżnym Tagile. W sobotnim konkursie wystartuje sześciu Polaków. Nie awansował z kwalifikacji tylko Stefan Hula

Faworytami zawodów będą Norwegowie: zwycięzca kwalifikacji Johann Andre Forfang i lider Pucharu Świata Daniel Andre Tande. Norwescy skoczkowie muszą jednak uważać, bo tydzień temu w Kuusamo zostali zdyskwalifikowani za nieregulaminowe stroje. O 14:30 początek serii próbnej przed konkursem w Niżnym Tagile, a o 15:30 start pierwszej serii konkursowej. Relacje na Sport.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
Czeka nas kolejny kuriozalny konkurs Pucharu Świata? Idealnie pokazują to skoki Stocha
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli gdy nasi znajdą się na czołowych miejscach to warunki były sprawiedliwe i sędziowie prawidłowo oceniali. Gdy zajmą miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce to oznacza, że warunki były loteryjne, sędziowie stronniczy, źle były przyznawane bonifikaty, skocznia była przygotowana tragicznie i był ewidentny spisek światowy przeciwko Polakom Powstałym z Kolan!

 • debordian

  Oceniono 4 razy 2

  Jednego możemy być pewni. Nowy dzień = nowe kuriozalne teksty na sport.pI Wszedłem na dosłownie 10 minut i już cztery widziałem.

 • js08836

  Oceniono 1 raz 1

  Co roku coraz bardziej razem z porywistym wiatrem na skoczniach wieje też nudą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX