Sport.pl

Horngacher nie boi się spotkania z polskimi kibicami. Niemcy mają większe problemy

Stefan Horngacher zaczyna pracę z reprezentacją Niemiec od poważnych problemów ze zdrowiem swoich kluczowych kadrowiczów. - Musimy się z tym pogodzić i mimo to zbudować świetną drużynę - mówi w rozmowie ze Sport.pl. Okazuje się, że Austriak wcale nie boi się spotkania z tysiącami polskich kibiców. - Nie odczuwam żadnego stresu. Polscy kibice są fantastyczni - dodał Horngacher.

Stefan Horngacher pierwszy raz od trzech lat przyjechał do Polski w zupełnie innej roli. Widok Austriaka, który po hotelu przechodzi się w dresie reprezentacji Niemiec to nowość, do której trzeba będzie się powoli przyzwyczajać. Przed Horngacherem jednak niezwykle trudne zadanie, bo wchodzi do niemieckiego sytemu szkolenia po paśmie sukcesów. Werner Schuster w ostatnich latach wygrał właściwie wszystko poza Turniejem Czterech Skoczni, a gdyby Horngacherowi nie udało się wygrać świąteczno-noworocznego cyklu już w pierwszym sezonie, to zostanie to po prostu potraktowane jak porażka.

Problemy Horngachera na początku pracy

Dużym problemem dla Horngachera jest to, że trzech z ośmiu zawodników  kadry A przechodzi rehabilitację (Wellinger i Siegel leczą zerwane więzadła, a Freund wraca właśnie po dwóch rekonstrukcjach więzadeł). - To dla nas duży problem. Szczególnie kontuzja Wellingera jest bardzo poważna, ale musimy się z tym pogodzić. Mimo tego musimy zbudować silną drużynę. Uważam jednak, że w ostatnich miesiącach oddawaliśmy dobre skoki i jestem usatysfakcjonowany. Zawodnicy dobrze wykonują wszystkie polecenia. Mój nowy sztab także pracuje bardzo dobrze, czyli można powiedzieć, że zmierzamy w kierunku wcześniej obranego celu - mówi Sport.pl Stefan Horngacher. 

Horngacher w ostatnich trzech latach wygrał wszystko jako trener. Niemcy liczą na takie same, albo nawet większe sukcesy. A to nie nie będzie łatwo. - Haha to prawda, że wygraliśmy wszystko. Nie skupiam się jednak na dawnych sukcesach. To tylko może przeszkodzić. Cała uwaga położona jest na rozwój drużyny, poprawę techniki, itd. Tylko wtedy mamy szansę na zwycięstwa - dodał Horngacher. 

Horngacher nie boi się przywitania przez polskich kibiców

W maju Adam Małysz w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" podzielił się swoimi przypuszczeniami na temat tego, dlaczego Stefan Horngacher tak długo zwlekał z ogłoszeniem decyzji o opuszczeniu reprezentacji Polski na rzecz Niemiec.  - Myślę, że bał się trochę opinii publicznej. Nie nas czy zawodników, ale kibiców, którzy zaufali mu i bardzo wierzyli w ten zespół. Przewidywał, że wcześniejsze ogłoszenie decyzji, mając kontrakt do końca sezonu, niekorzystnie wpłynie na atmosferę wokół kadry. Może i bał się nawet gwizdów? - zastanawiał się Małysz. Horngacher twierdzi jednak, że nie odczuwa niepokoju przed spotkaniem z tysiącami polskich kibiców. - Nie mam żadnego stresu związanego z powrotem do Polski. Cały czas świetnie się tu czuje. Świetnie jest znowu zobaczyć z kolegami i innymi znajomymi. Zawsze z chęcią tu wracam. Czy obawiam się o przyjęcie ze strony kibiców? Nie, polscy kibice są świetni - mówił Stefan Horngacher. - Na pewno nie będzie z tym żadnego problemu - dodał przysłuchujący się rozmowie Łukasz Kruczek.

Niemiec wygra Turniej Czterech Skoczni?

Martin Schmitt zdradził w rozmowie ze Sport.pl, że głównym celem Horngachera będzie wygrana Turnieju Czterech Skoczni, bo Niemcy czekają na zwycięstwo od 2002 roku. - To trudne do wykonania, bo każdy chce wygrać Turniej Czterech Skoczni. Dlatego musimy pracować nad tym, by być w dobrej sytuacji i formie już przed tymi zawodami. Mamy skoczków, którzy są w stanie go wygrać. To nie jednak cel, który spędza nam sen z powiek. Naszym głównym celem jest zbudowanie bardzo dobrej drużyny, a wtedy jest szansa, że jeden z chłopaków stanie się liderem tej drużyny i będzie zwycięzcą TCS.

Więcej o:
 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Daniel Andre Tande 200
  2 Anze Lanisek 140
  3 Philipp Aschenwald 93
  4 Ryoyu Kobayashi 90
  5 Kamil Stoch 75
  6 Karl Geiger 72
  7 Timi Zajc 72
  8 Stefan Kraft 60
  9 Dawid Kubacki 58
  10 Daniel Huber 57
  19 Piotr Żyła 20
  22 Maciej Kot 19
  31 Stefan Hula 9
  35 Jakub Wolny 4

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Austria 680
  1 Norwegia 680
  3 Słowenia 520
  4 Polska 485
  5 Japonia 359
  6 Niemcy 325
  7 Szwajcaria 128
  8 Finlandia 60
  9 Rosja 3
  10 Estonia 0
  10 Bułgaria 0
  10 Czechy 0
  10 Kanada 0
  10 USA 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 1098
  2 Markus Eisenbichler 1035.9
  3 Stephan Leyhe 1014.1
  4 Dawid Kubacki 1010.8
  5 Roman Koudelka 1006.3
  6 Kamil Stoch 994
  7 Andreas Stjernen 988
  8 Robert Johansson 983.2
  9 Daniel Huber 970.4
  10 Kilian Peier 959.3
  19 Piotr Żyła 842.1
  29 Jakub Wolny 654.5
  36 Stefan Hula 479.1
  51 Aleksander Zniszczoł 194.5
  61 Maciej Kot 95

  • Lider turnieju
Komentarze (7)
Horngacher nie boi się spotkania z polskimi kibicami. Niemcy mają większe problemy
Zaloguj się
 • annoyingpixel

  Oceniono 12 razy 10

  No I zmienił kadrę, I trudno, trzeba to przeboleć. Miał prawo, cyrografu krwią nie podpisywał na całe życie. Najlepszym wyjściem, zamiast rozpamiętywać to, będzie pokazanie mu, że żle zrobił, wygrywając w tym sezonie jak najwięcej trofeów. Trzymajmy kciuki za Kamila I spółkę.

 • obserwator_86

  Oceniono 9 razy 5

  Jedynymi, którzy mają problem, są związkowcy z PZNu, taki Tajner chociażby.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  A czemu miałby być problem? Tu są polscy kibice skoków narciarskich, a nie kibole z futbolu!

 • race444

  Oceniono 6 razy 2

  Horngacherowi za to zrobil dla naszych skoczkow nalezy sie szacunek zawsze i w kazdym kraju........... tylko porypany Tajner tego nie rozumie. Horngacher odszedl od kadry polskiej do niemieckiej a Tajner po tylu latach odszedl do innej i to jest w pozo, oj durny ten dziadek, durny

 • mietekkowalski

  Oceniono 1 raz 1

  A czego mialby sie obawiac? Wszyscy powinni mu zaspiewac: Dziekujemy!:)

 • atr8

  Oceniono 1 raz -1

  Przechodzi się po hotelu w dresie. Ale oryginał.

 • Oceniono 5 razy -5

  Honorowy człowiek (trener reprezentacji Polski) powinien na pół roku wcześniej oznajmić że nie będzie dalej trenował polskiej reprezentacji. Chwała mu za osiągnięcia z polskimi skoczkami ale zachował się jak unijna świnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX