Sport.pl

Michal Dolezal podał kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich na konkurs w Wiśle

Michal Dolezal ogłosił nazwiska polskich skoczków, których powołał na zawody inaugurujące zmagania w cyklu Letniego Grand Prix. Pierwszy konkurs w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza, już w sobotę 20 lipca.

Michal Dolezal ogłosił nazwiska polskich skoczków, którzy wezmą udział w inaugurujących cykl Letniego Grand Prix zawodach w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Wśród powołanych znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Kacper Juroszek, który będzie miał okazję do debiutu w zawodach tej rangi.

Dolezal: "Czuję stres przed pierwszymi zawodami"

Zawody w Wiśle będą pierwszymi oficjalnymi zawodami, w których Michal Dolezal poprowadzi polską kadrę, odkąd zastąpił Stefana Horngachera. - Na pewno czuję stres przed tymi pierwszymi zawodami, ponieważ wszyscy czekają jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione - powiedział polski szkoleniowiec, cytowany przez pzn.pl.

- Sezon letni jest dla nas okresem przygotowawczym do zimy. Przez ten czas ciężko pracujemy i wszyscy staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, i wierzymy, że wyniki przyjdą. Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego - podkreslił polski szkoleniowiec.

Program zawodów w Wiśle:

19.07.2019, piątek

 • 12:00 – odprawa techniczna kierowników drużyn
 • 16:30 – trening oficjalny (2 serie)
 • 18:00 – kwalifikacje
 • 19:30 – ceremonia rozdania numerów startowych

20.07.2019, sobota - konkurs drużynowy

 • 19:15 – seria próbna
 • 20:15 – pierwsza seria konkursowa

21.07.2019, niedziela - konkurs indywidualny

 • 16:30 – seria próbna
 • 17:30 – pierwsza seria konkursowa

Więcej o:
Komentarze (7)
Michal Dolezal podał kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich na konkurs w Wiśle
Zaloguj się
 • kryptopatolog

  Oceniono 1 raz 1

  Leć, Kacper, Leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeć!!!

 • boromir195419

  0

  Przed trenerami i PZN jest teraz najważniejszym zadaniem odbudować kadrę A , B , C i juniorskie oraz kluby . Na ten czas nie jesteśmy w stanie obstawić nawet wszystkich zawodów niższej kategorii bo tylu skoczków .... nie mamy / a np. w Norwegii , Austrii czy Niemczech muszą przejść przez gęste sito eliminacyjne . Za kilka lat skoki w Polsce przestaną istnieć . Jeśli Tajner i Małysz tego nie widzą ... muszą odejść wraz z ''leśnymi dziadkami'' . Kadra A dociągnie do IO bez nich a w sporcie powinni pracować ''pasjonaci ''.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli czołówka taka jaką przed laty ustalił trener Kruczek i ani Horngacher ani Doleżal niczego nowego nie wymyślili.

 • xzyzzy

  Oceniono 1 raz -1

  całoroczny, państwowy cyrk obwozny na koszt i ku uciesze ogłupionej gawiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX