Sport.pl

Łukasz Kruczek blisko posady trenera polskich skoczkiń. Tajner: Dziewczyny doszły do ściany

Jak dowiedział się portal sportsinwinter.pl, potwierdziły się doniesienia o zatrudnieniu Łukasza Kruczka jako trenera reprezentacji polskich skoczkiń. Szkoleniowiec pojawił się już w Polsce oraz w Polskim Związku Narciarskim, gdzie miał wraz z Adamem Małyszem dyskutować o szczegółach współpracy. O wyraźnym zainteresowaniu Kruczkiem w Planicy mówił prezes PZN, Apoloniusz Tajner.

O ewentualnym zatrudnieniu Polaka media pisały po mistrzostwach świata w Seefeld, gdy pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Wtedy także pracujący jeszcze, jako trener włoskich skoczków Kruczek przyglądał się bacznie treningowi naszych zawodniczek w towarzystwie Adama Małysza. Dziś wiemy już, że uzgodnił z nim, jak będzie wyglądała jego praca w Polskim Związku Narciarskim, o czym mówił nam Andrzej Wąsowicz. – Kruczek dostał od PZN-u zadanie zbudowania drużyny skoczkiń. Objęcie przez niego funkcji dyrektora Pucharu Świata, o której niedawno się mówiło to informacja fałszywa i nic takiego się nie wydarzy, bo trener uzgodnił już warunki pracy w Polsce – zapewnił.

Łukasz Kruczek do tej pory był trenerem Włochów, z którymi podobno nie rozstaje się w najlepszych nastrojach – jedynym prosperującym zawodnikiem reprezentacji, który ostatnio nie potrafił zaliczyć dużego rozwoju, był Alex Insam. Teraz trener skupi się na wzmocnieniu siły naszych zawodniczek, które sezonem 2018/2019 pokazały swój potencjał. Apoloniusz Tajner już podczas weekendu Pucharu Świata w Planicy mówił o sporym zainteresowaniu i planach na zatrudnienie go na to stanowisko. – Łukasz Kruczek jest naszym planem w sprawie skoczkiń – potwierdzał. – Chcemy, żeby je poprowadził i wskoczył z nimi na nowy poziom. Z obecnym sztabem dziewczyny stanęły przed ścianą – dalej już nie pójdą, a my chcemy, żeby postawiły kolejny krok w swoim rozwoju.

Nie wiadomo, czy Łukasz Kruczek będzie jedynym współpracownikiem PZN w kadrze kobiet, bo pojawiały się i informacje o opcjach zagranicznych, niekoniecznie na pozycji pierwszego trenera. Łukasz Kruczek największy sukcesy w karierze osiągnął z kadrą A polskich skoczków, gdzie poprowadził do ogromnych sukcesów Kamila Stocha. Polskie skoczkinie niedługo ruszą z nowym okresem przygotowawczym, a na razie nadrabiają m.in. zaległości szkolne.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o:
 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 2085
  2 Stefan Kraft 1349
  3 Kamil Stoch 1288
  4 Piotr Żyła 1131
  5 Dawid Kubacki 988
  6 Robert Johansson 974
  7 Markus Eisenbichler 937
  8 Johann Andre Forfang 892
  9 Timi Zajc 833
  10 Karl Geiger 765
  22 Jakub Wolny 328
  40 Stefan Hula 69
  47 Maciej Kot 25
  67 Paweł Wąsek 4

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Polska 6083
  2 Niemcy 5650
  3 Japonia 4813
  4 Austria 4530
  5 Norwegia 3943
  6 Słowenia 3736
  7 Szwajcaria 1467
  8 Czechy 1056
  9 Rosja 867
  10 Finlandia 396
  11 Bułgaria 134
  12 USA 18
  12 Kanada 18
  14 Estonia 12
  15 Włochy 7
  16 Kazachstan 0
  16 Francja 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 1098
  2 Markus Eisenbichler 1035.9
  3 Stephan Leyhe 1014.1
  4 Dawid Kubacki 1010.8
  5 Roman Koudelka 1006.3
  6 Kamil Stoch 994
  7 Andreas Stjernen 988
  8 Robert Johansson 983.2
  9 Daniel Huber 970.4
  10 Kilian Peier 959.3
  19 Piotr Żyła 842.1
  29 Jakub Wolny 654.5
  36 Stefan Hula 479.1
  51 Aleksander Zniszczoł 194.5
  61 Maciej Kot 95

  • Lider turnieju
Komentarze (16)
Łukasz Kruczek blisko posady trenera polskich skoczkiń. Tajner: Dziewczyny doszły do ściany
Zaloguj się
 • waldiwaldi

  Oceniono 10 razy 10

  Przecież to są jakieś jaja. Ten człowiek przejmował kadrę Włoch jak Colllorado coś jeszcze skakał, a Insam rokował jako junior. Doprowadził włoskie skoki do upadku i znalazł azyl w PZN. Litości.

 • nienoto

  Oceniono 9 razy 9

  Tajner, weź się lepiej zastanów chłopie, przez lata olewaliście skoki dziewczyn.
  A Bachleda gdzieś na uboczu robił dobrą robotę. Dopiero teraz na mistrzostwach świata na konkursie miksta szacowne kierownictwo po tylu latach zauważyło, że przecież to są takie same medale jak mężczyzn i uciekają koło nosa. A konkurs miksta był jak dla mnie najciekawszy ze wszystkich. Teraz zabieracie drużynę chłopakowi który ją zbudował. Skoro mu dobrze idzie to czemu chcecie Go zmieniać? Aha, bo trza coś dać Kruczkowi...Dodać jeszcze trzeba że dziewczyny stoją za swoim trenerem murem, mają zaufanie, po co to psuć...
  Powinniście dziękować na kolanach Bachledzie, bo gdyby nie jego dziewczyny, to pewnie byście jeszcze potrzebowali z kolejne piętnaście lat żeby zauważyć kobiece skoki...

 • gnaszyn70

  Oceniono 7 razy 5

  Tylko nie ten partacz początek końca skoków!No ale związek to towarzystwo wzajemnej adoracji!

 • toni42

  Oceniono 5 razy 3

  Prezes mówi brednie. Przez lata celowo hamowal zenskie skoki. Dziewczyny juz w sezonie 2017/18 puktowaly w ostatnim sezonie czym czesciej startowaly tym lepsze wyniki osiagaly, podkreslajac zaslugi nowego trenera: Bachledy.W ich rozwoju widac wyrazna poprawe a "pod sciana" moze stanac sam Prezes .Ciekawe czy dziewczyny przyjma ewentualna nominace Kruczka? Prezes wraz z Malyszem za wszelka cene chce dalej zamrazac zenskie skoki. W imie czego? Egoistycznych wlasnych ambicji!!!

 • wpompie

  Oceniono 5 razy 3

  Już Pana Kruczka zachodnie związki nie rozchwytują?Trzeba bidulka przytulić ,dać spokojnych parę złotych i rozwalić dobrą robotę poprzednika.

 • strzykwa5

  Oceniono 2 razy 2

  Kruczek popełnił błąd wybierając kadrę Włoch. Czyli przestraszył się sukcesu.

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy 2

  Oj, coś mi się widzi, że "dobra zmiana" po raz kolejny chce zmieniać coś, co do tej pory dobrze szło.

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Mam trochę mieszane odczucia co do Kruczka. Z jednej strony doprowadził naszych skoczków do ogromnych sukcesów, ale z drugiej rozstał się z kadrą w nienajlepszej atmosferze, po sezonie pełnym klęsk i niepowodzeń. Poszedł do Włoch i tam też niczego nie zwojował. Alex Insam, o którym mówiło się, że to wielki talent, kompletnie zatrzymał się w rozwoju, a Kruczek nie potrafił pchnąć jego kariery naprzód. Nie wiem, jak wyglądała sprawa nakładów finansowych we włoskim związku narciarskim na skoki, ale z pewnością liczyli oni na większe sukcesy.
  Mam nadzieję, że dziewczyny mu zaufają i nie będą roztrząsać dylematów co do jego fachowości. Jedno jest pewne, musi być od razu jakiś postęp, choćby minimalny, bo jeśli się pogubią, to Kruczek już ich z tego nie wyciągnie...

 • ylmersinna

  Oceniono 1 raz 1

  ))) Witamy na najlepszej stronie sex randki >>>> www.XXDate.Club

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX