Sport.pl
Komentarze (31)
Polska straciła najlepszego trenera na świecie. Dlaczego Stefan Horngacher odszedł?
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 7 razy 5

  tvp ogłosiła SUKCES: pozbyliśmy się kolejnego Niemca z naszych szeregów :O/

 • matts06

  Oceniono 6 razy 4

  Można mu tylko podziękować za te lata pracy i kawał świetnej roboty jaką odwalił. Szkoda, że odchodzi, ale taki jest sport. Trudno mu się dziwić, według mnie nie chodzi o pieniądze, a o to co pojawia się w artykule, czyli o potencjał. Wiadomo, że Polska szczyt już osiągnęła, Żyła, Kubacki najpewniej takiego sezonu już nie powtórzą, Hula sezon życia miał rok temu. Stoch może jeszcze się pozbiera, ale to już też nie będzie to. Młodych nie ma, zaplecze dla kadry A nie istnieje, nie ma skąd czerpać. W Niemczech przy dobrej robocie może zbudować mocną drużynę, dominującą przez najbliższe 2-3 sezony, tak jak ostatnio Polacy, do tego jest też z czego wybierać istnieje system szkolenia.

 • rex72rex

  Oceniono 6 razy 2

  O pieniądze nie chodzi, być może. Ale mniej ich tam miał nie będzie. I nie chodzi tylko o potencjał ludzki (skoki w Polsce nie kończą się na obecnych 30-latkach), a o potencjał technologiczny właśnie. Pernitsch, Prodinger, Lange - to ludzie stamtąd i jest ich tam więcej. On najwyraźniej woli budować tam, bo ma lepsze zaplecze. I jeśli w DSV się przekonają, że to, co proponuje, działa, wyłożą więcej pieniędzy niż u nas. A do tego nie musi sam się troszczyć o zaplecze, bo struktury, szkółki, są tam silne. Woli budować tam. I tyle.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy niewiadomo o co chodzi,chodzi o pieniadze,chodz od pieniedzy,czasami wazniejszy jest,normalny kraj

 • 1627cd1410

  Oceniono 3 razy 1

  sytuacja w budżecie jest fatalna.. Już nawet reklamy w tvp dbają przede wszystkim o egzaminy i promocje uczniów.. nie ma kasy na obiecanki kociarza - a tym bardziej na podwyżki komukolwiek w budżecie. Nie ma ich też na autostrady, koleje, bzdurne lotnisko w Baranowie czy przekopanie Mierzei, które zwróci się po 450 latach :O/

 • dejacek

  Oceniono 9 razy 1

  z tym najlepszym trenerem to bym nie przesadzał. Wyniki są zawsze efektem współpracy trenera i zawodników. Jeżeli Horngacher w Niemczech nie znajdzie porozumienia z zawodnikami to może nic nie osiągnąć.

 • striepo

  Oceniono 2 razy 0

  wziął i tak sobie odszedł ... komu to wciskacie?
  albo Niemcy zapłacili mu więcej albo jest ktoś na zastępstwo, bo skoro dobrze skakają to po co przepłacać .... tak podpowiada Polska logika

 • america_n_beauty

  0

  Ja Cię pieprzę, toż to tylko jakiś kolo od mega nudnej dyscypliny sportowej a nie Bóg wie kto

 • stach_79

  Oceniono 6 razy 0

  PISiemu elektoratowi wszystko jedno a wręcz Go popędzają! To co Rosjanina weźmiecie teraz?? Nie będzie lepszych wyników za żadnego innego trenera. Dziękuję Panu za pracę z Kadrą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX